Tipy na praktické vánoční dárky – ekologické ubrousky

Komu není životní prostředí lhostejné a rád přispívá k čistšímu a příjemnějšímu okolí, toho pod stromečkem potěší ekologické ubrousky, které nahradí ty papírové a skvěle poslouží i jako náhrada igelitových sáčků.

Skladování potravin je mnohdy velmi nákladné, co se obalového materiálu týče. V kuchyni je zapotřebí mít nespočet igelitových sáčků na pečivo, sýr, ovoce i zeleninu, nejeden papírový ubrousek se denně spotřebuje na svačinu a potravinářská folie na přikrytí jídla.

Veškeré obaly jsou na jedno použití, a tak druhý den je nutné mít k dispozici další, v opačném případě jídlo oschne, pečivo ztvrdne a svačina v tašce udělá neplechu. Problém lze částečně vyřešit krabičkami. Další a mnohem lepší alternativou je novinka v podobě ekologických ubrousků, které se mimo jiné řadí mezi levné dárky.

Snadno omyvatelný ubrousek lze používat stále dokola

Potravinové ubrousky jsou vyrobeny z organické bavlny, včelího vosku, jojobového oleje a pryskyřice stromů. Díky speciálnímu složení je voskovaný papír omyvatelný, a tudíž opakovatelně použitelný. Poslouží jako vhodný vánoční dárek.

Do sendvičového sáčku si lze zabalit jablko, toast i namazanou housku se salámem. Ubrousek skvěle slouží také jako obal, a proto jím lze přikrýt misku nebo hrnec s jídlem. Dobrým pomocníkem bude potravinový ubrousek i při samotném vaření. Zabalit do papíru zbytek cibule, citronu nebo kousek buchty není problém.

Teplo rukou včelí vosk změkčuje a jeho lepkavá struktura umožňuje tvarování kolem nádoby a přilnavost ke svačinám. Je omyvatelný, opakovaně použitelný a kompostovatelný a díky odolnosti bavlny se netrhá.

Ekologický potravinový ubrousek šetří planetu

Ekologické ubrousky jsou praktickým pomocníkem do kuchyně a na cesty, i designovým kouskem. Prodávány jsou v různých velikostech, barvách, s motivy květin a včel, které hrají při výrobě voskovaného ubrousku významnou roli.

Smyslem ekologického ubrousku je zlepšit životní prostředí, a tak není divu, že obal je recyklovatelný, což z něj činí plný opak nudných dárků.

Obecně platí, že ubrousek z včelího vosku lze použít stokrát, v závislosti na četnosti používání. Je tedy možné používat jej po dobu přibližně jednoho roku. To je možné pouze při správné údržbě. Bude-li po mnoha použití voskovaný papír už k nepotřebě, je možné jej rozstřihat na proužky a ty následně dát do kompostu, nebo využít k rozdělání ohně na zahradě.

Když ztratí svou přilnavost, lze voskový ubrousek kompostovat nebo použít jako přírodní podpalovač. Obal je vyroben ze 100 % recyklovaného papíru a biologicky rozložitelného celulózového okna. Výrobky jsou opakovaně použitelné, biologicky rozložitelné a kompostovatelné.