Tipy na praktické vánoční dárky

Není vám a vašim blízkým životní prostředí lhostejné? Rádi přispíváte k čistšímu a příjemnějšímu okolí? Pak vás jistě pod stromečkem potěší Bee’s Wrap. Ekologické ubrousky vám nahradí nejen ty papírové, ale skvěle poslouží i jako náhrada igelitových sáčků.

Skladování potravin je mnohdy velmi nákladné, co se obalového materiálu týká. V kuchyni je zapotřebí mít nespočet igelitových sáčků na pečivo, sýr, ovoce i zeleninu, nejeden papírový ubrousek se denně spotřebuje na svačinu a potravinářská folie na přikrytí jídla.

Veškeré obaly jsou na jedno použití, a tak druhý den je nutné mít k dispozici další, v opačném případě jídlo oschne, pečivo ztvrdne a svačina v tašce udělá neplechu. Problém lze částečně vyřešit krabičkami, které jsou ale neskladné. Další a mnohem lepší alternativou je novinka v podobě ekologického ubrousku Bee’s Wrap od stejnojmenné americké společnosti.

Snadno omyvatelný ubrousek můžete používat stále dokola

Potravinové ubrousky Bee’s Wrap jsou vyrobeny z organické bavlny, včelího vosku, jojobového oleje a pryskyřice stromů. Díky speciálnímu složení je voskovaný papír omyvatelný, a tudíž opakovatelně použitelný.

Do sendwichového sáčku si můžete zabalit jablko, toast i bochník chleba. Ubrousek skvěle slouží také jako obal, a proto jím můžete přikrýt misku nebo hrnec s jídlem. Dobrým pomocníkem vám bude potravinový ubrousek i při samotném vaření. Zabalit do papíru zbytek cibule, citronu nebo kousek buchty není problém.

Ekologický potravinový ubrousek šetří naši planetu

Bee’s Wrap je nejen praktickým pomocníkem do kuchyně a na cesty, ale i designovým kouskem. Prodáván je v různých velikostech, barvách, s motivy květin a včel, které hrají při výrobě voskovaného ubrousku významnou roli. Výrobek se pyšní certifikátem Global Organic Textile Standard.

Smyslem ekologického ubrousku Bee’s Wrap je zlepšit životní prostředí naší planety, a tak není divu, že obal je recyklovatelný. Bude-li po mnoha použití voskovaný papír už k nepotřebě, je možné ho rozstřihat na proužky a ty následně dát do kompostu, nebo využít k rozdělání ohně.