10x ano pro přírodní tuhé mýdlo

Zdá se, že pevná přírodní mýdla začínají být v posledních letech po dlouhém období nemilosti zase v kurzu. A to je skvělá zpráva.

Pravda, ještě před nějakou dobou jsme si možná z nostalgie nějaký ten kousek obyčejného mýdla v drogerii koupili, abychom ho pak šoupli do komody či skříně k provonění prádla. Z koupelen jinak to klasické tuhé mýdlo nenápadně vytlačilo mýdlo tekuté. Pevné mýdlo nám však může dát mnohem víc. Ale s jednou podmínkou. Je dobré, aby se jednalo o mýdlo přírodní bez zbytečných umělých přísad.

Proč se vyhnout konvenčním mýdlům?

Pokud chceme žít aspoň trochu zdravě, vybíráme si s rozmyslem vše, co konzumujeme. Ať už se jedná o jídlo z kvalitních surovin, nebo o kosmetiku, která se dennodenně dostává do styku s naší pokožkou.

Klasická mýdla, tuhá i tekutá, kterých jsou obchody plné, jsou zpravidla koktejlem chemických látek. Sice mohou krásně vonět i pěkně vypadat, ale je důležité se podívat, z čeho se skládají.

Základem pro výrobu běžných mýdel jsou většinou deriváty z ropy, různé chemické konzervační látky, chemická barviva i vůně, parabeny, ftaláty a další. Taková mýdla jsou sice pokožce na první dotek příjemná, ale při dlouhodobém používání nám všechny ty chemické látky putují přímo do organismu.

Věděli jste, že přes naši kůži se do těla dostává až 80 % látek, které s ní přijdou do styku? Bez ohledu na to, zda jsou tyto látky pro naše tělo prospěšné či právě naopak? Pokožka je jako houba. Nasaje a vstřebá vše, co na ní ulpí. Proč tedy zatěžovat tělo dalšími toxiny, když to není nezbytně nutné.

Proč raději přírodní mýdlo?

Protože děláte něco pro své zdraví. Základem pro výrobu přírodních mýdel jsou totiž látky rostlinného původu a rostlinné oleje (olivový, kokosový, palmový aj.). K nim se zpravidla přidává čistý rostlinný glycerin nebo rostlinný vosk. Vůni těmto mýdlům nenavodí žádné chemické aroma, ale kvalitní esenciální olej. Používání přírodních mýdel tak nemá žádné negativní účinky.

10 důvodů pro přírodní tuhé mýdlo

 1. Neobsahuje toxiny a chemické látky jako parabeny, silikony, konzervanty apod.
 2. Je šetrné i k citlivé pokožce, přirozeně ji zvlhčuje díky obsahu rostlinného glycerinu.
 3. Obsahuje přírodní glycerin v přirozeném množství, který pokožku zvlhčuje (do obyčejných mýdel se přidává glycerin živočišný, nebo dokonce silikon, který může v nadměrné míře pokožku naopak vysušovat).
 4. Nezanáší póry v pleti.
 5. Nevyvolává alergické reakce.
 6. Přírodní látky v mýdle obsažené mají blahodárný vliv na celý organismus.
 7. Dlouho vám vydrží.
 8. Když si ho koupíte rovnou i v praktické a krásné kovové krabičce, můžete ho kdykoli a kamkoli přibalit s sebou.
 9. Nehledě na to, že kvalitní přírodní mýdlo, navíc pečlivě zabalené v lákavém obalu, může být perfektní dárek nejen pro vaši babičku, ale pro kohokoli, kdo miluje přírodní kosmetiku.
 10. Voňavým mýdlem v krabičce prostě nikdy nemůžete nikoho urazit.

Nevíte, kde takové kvalitní dárkové mýdlo sehnat či jakou značku koupit? Zkuste třeba náš tip na možná ne tolik známá, zato velmi kvalitní přírodní mýdla od The Scottish Fine Soaps.

The Scottish Fine Soapspřeborník na dárkově balená mýdla

Když se řekne skotská kosmetika, asi nám moc asociací nevyvstane. Skotsko – zelený kraj nedotčené a drsné přírody, tajemných hradů, vrtkavého počasí a záhady jezera Loch Ness.

Přesto již v roce 1974 se pár nadšenců rozhodlo, že zde z místně dostupných surovin budou vyrábět kvalitní kosmetické produkty, které osvěží nejen tělo, ale i mysl. A že je budou zároveň dodávat v krásném dárkovém balení. Tak se zrodila značka The Scottish Fine Soaps.

Čím jsou tato pevná mýdla výjimečná:

 • Jsou luxusní. Nejen svým balením, ale hlavně obsahem.
 • Mýdla jsou vyráběna z vybraných přírodních surovin.
 • Neobsahují parabeny.
 • Splňují vše, co od přírodní kosmetiky očekáváte, jsou voňavá, účinná a zdraví neškodná.
 • Tuhá mýdla od The Scottish Fine Soaps mají vskutku designově originální obaly, ať už ve stylu vintage nebo aktuální sezónní motivy.
 • Vyrábí se s ohledem na životní prostředí.
 • Nejsou testována na zvířatech.

Dárkové mýdlo v plechovce od The Scottish Fine Soaps tak potěší nejen vás, ale i vaše blízké, kolegy či zaměstnance, kterým můžete takové mýdlo jako maličkou pozornost věnovat.