Hubnutí do plavek – tipy, zkušenosti

Nikdy není brzy plavky coby mnohými obávaný kousek oblečení vyzkoušet a zjistit, jak moc je potřeba na svém těle do léta zapracovat. Jen tak se lze vyhnout panice a leckdy nevhodným hladovým dietám, které slibují zázračný úbytek kil na poslední chvíli. Jak tělo podpořit a nastartovat zdravý životní styl, díky němuž se bude každá žena na léto a plavky těšit?

Hubnutí není snadný úkol. Se správným souborem plánů a metod ho však lze dosáhnout. Mnozí již vyzkoušeli různé metody hubnutí a pokud se jim zatím nepodařilo shodit kila navíc, může připadat demotivující se o to pokoušet znovu. Praktické tipy na hubnutí, které fungují:

Začít den vodou

Když člověk pije více vody, nepřímo to pomáhá přejít chutě na jídlo. Bez ohledu na počasí je nutné zůstat hydratovaní. Začít den plnou sklenicí vody je tedy velmi zdravé. Voda navíc podporuje metabolismus, což je velmi důležité při snaze zhubnout.

Když člověk pije hodně vody, nejenže jej to chrání před dehydratací, nýbrž to vyvolává i termogenezi, což spaluje tělesný tuk a snižuje hmotnost. Začíná-li člověk den konzumací vody, pomáhá to i stolici, která snáze odchází z těla. Zmizí tak případné problémy se zácpou.

Jíst hodně ovoce a zeleniny

Je lepší snížit množství přijímaného masa a konzumovat stravu složenou ze zeleniny a ovoce. Nejenže poskytnou dostatečnou výživovou hodnotu, také pomohou při shazování kilogramů. Je lepší jíst alespoň jednou denně salát, protože zelenina nabízí vysoké množství sytící vlákniny, která je výborná pro lepší trávení a prodlužuje pocit zasycení.

Konzumace zeleniny nejen pomůže zhubnout, snižuje také pravděpodobnost kardiovaskulárních problémů. Dobrou cestou je připravovat saláty s velkým množstvím zeleniny a ovoce spolu s vlašskými ořechy nebo mandlemi, protože obsahují omega-3 a hořčík.

Pít zelený čaj

Zelený čaj má mnoho zdravotních výhod. Nejenže pomůže zůstat aktivní a soustředěný, obsahuje také velké množství antioxidantů. Na cestě za hubnutím bude spojencem, protože obsahuje katechiny, neboli antioxidanty, který pomáhají předcházet nadměrnému ukládání břišního tuku.

Jakýkoliv čaj je doporučeno konzumovat bez cukru, maximálně se sladidly. Strava při hubnutí by měla obecně být nízkosacharidová.

Svačiny

Říká se, že svačinky nejsou dobrý nápad, když se člověk snaží zhubnout. To je částečně pravda. Pokud by si však jednoduše dokázal vybrat správné svačinky k mlsání, je to docela užitečná metoda hubnutí. Je však nutné zapomenout na zpracované svačiny z místního obchodu.

Je načase zavést do svého jídelníčku zdravé svačinky. Svačinu s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sacharidů/cukrů. Pro hubnutí jsou skvělé svačiny, jako jsou nesolené mandle. Pomáhají udržovat hladinu cukru v krvi, což zase brání mozku signalizovat příliš velké návaly hladu.

Zdravý spánek každou noc

Bez ohledu na to, jak dobré jsou dietní snahy, nedostatek správného spánku bude cestu za hubnutím brzdit. Pokud chce člověk zůstat zdravý, měl by spát 7 až 8 hodin denně. Nedostatek spánku způsobí více břišního tuku.

Přidávat do jídla koření

Koření nejenže vylepšuje celkovou chuť jídla, nýbrž nese s sebou i spoustu zdraví prospěšných látek. Hořčice, kajenský pepř a chilli papričky obsahují kapsaicin, chemickou látku, která spaluje tuky. Zrychluje metabolismus, což umožní rychle a efektivně spalovat kalorie.

Pomáhají se cítit sytí po celý den. Jednoduše řečeno, koření zlepšuje chuť jídla a zároveň pomáhá s režimem hubnutí. Rychlé zhubnutí však nezaručí. Což ostatně není ani cílem. Hubnutí musí být pomalé a tudíž udržitelné.

Nepodceňovat cvičení

Jíst správné jídlo, dobře spát a hydratovat se rozhodně funguje. Pokud však člověk chce hodně zhubnout, musí své tělo podrobit nějaké fyzické aktivitě. Ať už chodí do posilovny, nebo se rozhodl pro domácí cvičení, neměl by ho zanedbávat.

Fyzické cvičení je osvědčenou a účinnou metodou hubnutí. Pokud člověk není příznivcem pravidelného zvedání činek, lze vyzkoušet alternativní fyzické aktivity, jako je běh, plavání, nebo kolektivní míčové hry.

Hubnutí vyžaduje silnou vůli a odhodlání. Bez ohledu na to, jakou metodou se člověk bude řídit, vždy je třeba dbát na to, aby byl spokojený. Nebyl smutný ani demotivovaný, pokud se zatím nepodařilo dosáhnout cíle. Každý den je nový začátek. Proto je žádoucí ráno vstát, napít se vody, jít si zaběhat, jíst zdravá jídla a nějakou dobu cvičit. Výsledky se pomalu a jistě dostaví.