Houbová polévka se zeleninou

Houbova polevka se zeleninou

Houbová polévka se zeleninou je lahodným a vydatným pokrmem, který spojuje bohatou chuť hub s osvěžující přítomností zeleniny. Tato polévka nabízí kombinaci různých druhů hub, jako jsou hříbky, žampiony nebo lanýže, které se snoubí s jemně nakrájenou zeleninou, jako je třeba mrkev, celer nebo petržel. Houbová polévka se zeleninou je oblíbeným jídlem pro milovníky hub a zdravých, výživných ingrediencí.

Houbová polévka se zeleninou je pokrm, který propojuje bohaté aroma hub s čerstvou a chutnou zeleninou. Tato polévka je vydatná, zdravá a nabízí harmonickou kombinaci chutí a textur. Různé druhy hub se používají k přípravě této polévky, ať už jde o intenzivnější hříbky nebo méně výrazné žampiony, které dodávají polévce různorodost a komplexnost chutí.

Houbová polévka se zeleninou se často připravuje s čerstvými nebo sušenými houbami, které jsou bohaté na chuťové látky a vytvářejí aromatickou základnu pro tuto polévku. Hříbky, žampiony, lanýže nebo jiné druhy hub se nakrájí na plátky nebo kostičky a poté se dusí s cibulí, česnekem a bylinkami, aby se uvolnily jejich chutě a vytvořila se bohatá chuťová paleta.

Houbova polevka se zeleninou
Polévku můžete zjemnit smetanou.

Ingredience

 • 100 g čerstvých hub
 • 40 g másla
 • 40 g cibule
 • 150 g kořenové zeleniny (mrkev, petržel, pórek, kedlubna, květák)
 • 1 lžička červené mleté papriky
 • 1,5 litru vody
 • Sůl
 • Pepř
 • 1 rajče
 • 1 zelená paprika

Postup přípravy

 1. Na rozpuštěném másle zpěníme očištěnou a nadrobno posekanou cibuli. Přidáme očištěné, umyté a pokrájené houby a pomalu dusíme.
 2. Kořenovou zeleninu očistíme, umyjeme, nakrájíme na kostky, přidáme k houbám a spolu dusíme.
 3. Přidáme červenou papriku, zamícháme a zalijeme vroucí vodou. Osolíme, opepříme, přidáme očištěnou, umytou papriku a rajče a všechno spolu povaříme.
 4. Do hotové polévky můžeme zavařit drobenku.

Kromě hub se do houbové polévky přidává také čerstvá zelenina, jako je mrkev, celer, petržel nebo cibule, která dodává polévce osvěžující a zdravý prvek. Zelenina se nakrájí na drobné kousky a dusí se spolu s houbami, dokud nejsou měkké a vylouhují své přírodní šťávy. Tím se zajišťuje, že polévka je plná chutí a výživná.

Houbová polévka se zeleninou je skvělým jídlem pro ty, kteří hledají vydatnou a zároveň zdravou večeři. Kombinace hub a zeleniny přináší do polévky bohatou chuťovou paletu, výživné látky a vlákninu. Houbová polévka se zeleninou je skvělou volbou pro chladnější dny, kdy si chcete dopřát hřejivý a chutný pokrm plný zdravých přísad.

Houbová polévka se zeleninou je vynikajícím jídlem pro milovníky hub a zeleniny. Tato polévka nabízí bohatou chuťovou paletu díky různým druhům hub, které se snoubí s osvěžující zeleninou.

Houbová polévka se zeleninou je skvělou volbou pro ty, kdo hledají vydatnou a zdravou večeři plnou chutí a výživných látek. Tato polévka je ideální pro zahřátí v chladných dnech a těší se oblibě pro svou jedinečnou kombinaci ingrediencí.