Fazolová polévka se zeleninou

Fazolova polevka

Fazolová polévka se zeleninou je sytým a výživným pokrmem, který láká svou pestrou paletou chutí a bohatou texturou. Tato polévka využívá suché fazole, které je třeba předem namočit, a spojuje je se svěží a barevnou zeleninou. Výsledkem je pokrm plný vitamínů, minerálů a bílkovin, který potěší chuťové buňky i ty, kteří hledají zdravý a nasycující jídelníček.

Fazole jsou vynikajícím zdrojem bílkovin a vlákniny, a proto jsou v mnoha kuchyních po celém světě oblíbené. Fazolová polévka se zeleninou je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak využít potenciál těchto výživných plodin. Suché fazole je třeba předem namočit, aby se získala správná konzistence a snadněji se vařily. Kombinace fazolí s různými druhy zeleniny přináší do polévky bohatou a zdravou kombinaci výživných látek.

Suché fazole jsou základem fazolové polévky se zeleninou. Tyto fazole nabízejí bohatou a nasycující chuť a jsou skvělým zdrojem bílkovin, vlákniny a železa. Namáčení fazolí před vařením je klíčové, protože to pomáhá změknout fazole a umožňuje jim absorbovat vodu a nasát aroma ostatních přísad. Fazole se tak stávají hlavním zdrojem výživy v polévce a přinášejí do ní výraznou texturu a sytost.

Zelenina je nezbytnou součástí fazolové polévky. Různé druhy zeleniny, jako jsou mrkev, celer, cibule nebo paprika, přinášejí do polévky svěžest, barvu a bohatství chutí.

Zelenina také obohacuje polévku o další vrstvu nutričních hodnot, jako jsou vitamíny, minerály a antioxidanty. Spolu s fazolemi vytváří zelenina zdravou a vyváženou kombinaci, která podporuje celkové zdraví a pohodu.

TIP: Vyzkoušet můžete také zelnou polévku nebo chlebovou polévku.

Fazolova polevka
Fazolovou polévku můžete ozdobit čerstvými bylinkami.

Ingredience

 • 200 g suchých fazolí
 • 1,5 litru vody
 • 80 g míchané kořenové zeleniny (mrkev, petržel, kedlubna, pórek)
 • 100 g brambor
 • Sůl
 • 30 g oleje
 • 30 g hladké mouky
 • 30 g cibule
 • 1 lžička červené mleté papriky
 • Pepř
 • 30 g krup

Postup přípravy

 1. Suché fazole umyjeme a na noc namočíme do studené vody. Na druhý den je uvaříme ve vodě, ve které byly namočené.
 2. Když jsou fazole poloměkké, přidáme umytou, očištěnou a nakrájenou kořenovou zeleninu, umyté kroupy a pomalu vaříme.
 3. Před dovařením přidáme očištěné, na kostky nakrájené brambory. Z oleje a hladké mouky upražíme světlou jíšku, přidáme postrouhanou cibuli, červenou mletou papriku, zamícháme a vlijeme do polévky.
 4. Polévku osolíme, opepříme a vaříme, až je fazole celkem měkká.

Fazolová polévka se zeleninou je ideálním jídlem pro ty, kteří hledají plnohodnotný a vydatný pokrm. Fazole a zelenina poskytují dlouhotrvající pocit sytosti a energie. Fazolová polévka je také skvělou volbou pro ty, kteří dbají na svou váhu a preferují stravu bohatou na rostlinné zdroje. S pestrou paletou zeleniny nabízí tato polévka také vizuální atraktivitu a estetickou hodnotu.

Fazolová polévka se zeleninou je výživným a chutným pokrmem, který nabízí kombinaci bohaté textury fazolí a pestrosti zeleniny. Tato polévka je ideální pro ty, kteří hledají zdravou a nasycující stravu.

Suché fazole, které se předem namáčejí, a různé druhy zeleniny tvoří skvělou symbiózu, která dodává polévce plnost, bohatost a výživnou hodnotu. Fazolová polévka se zeleninou je bezpochyby lahodnou volbou pro ty, kteří chtějí potěšit své chuťové buňky i své tělo.