Bramborový salát se šunkou

Bramborovy salat

Bramborový salát se šunkou je skvělou volbou pro ty, kteří hledají rychlý a snadný recept na chutný pokrm. Tento salát lze snadno upravit podle vašich chuťových preferencí a přidat do něj další ingredience, jako jsou vejce nebo kukuřice. Bramborový salát se šunkou je perfektním jídlem pro rychlý oběd nebo večeři a lze ho také podávat jako přílohu k jiným pokrmům.

Bramborový salát se šunkou podobně jako třeba salát rumcajs nebo vlašský salát je jedním z tradičních jídel, které v naší kuchyni patří mezi oblíbená po celý rok. Tento salát je velmi snadno připravitelný a může sloužit jako samostatné jídlo nebo jako příloha k jiným pokrmům. V tomto článku se podíváme na to, jak připravit chutný a osvěžující bramborový salát se šunkou.

Bramborový salát se šunkou je velmi jednoduchý a rychlý pokrm, který lze snadno připravit v jakékoliv domácnosti. Kromě brambor a šunky se do salátu přidávají také další ingredience jako cibule, kyselá okurka, majonéza a kyselá smetana. Tato kombinace ingrediencí vytváří osvěžující a chutný salát, který lahodí každému.

Bramborový salát se šunkou pro každou příležitost


Bramborový salát se šunkou je lahodným a sýtem příspěvkem na každou piknikovou oslavu nebo rodinnou večeři. Tento klasický salát kombinuje výživné brambory s plátky šunky, vytvářející dokonalou harmonii chutí a textur.

Hlavní složkou bramborového salátu je samozřejmě bramborová kostka, která je vařena do měkkosti, aby byla snadno žvýkatelná. Poté se promíchá s jemně nakrájenou šunkou, která dodává salátu slanou a sytou chuť. Na to se přidá cibule, kyselá okurka a zelená cibulka, které přinášejí svěží a pikantní prvky.

Pro dokonalou vazbu chutí se bramborový salát se šunkou často ochucuje majonézou nebo smetanou, které dodávají krémovou texturu a lehkou sladkost. Někteří lidé přidávají do salátu také hořčici, křen nebo petrželku pro zvýraznění chutí a dodání pikantnosti.

Bramborový salát se šunkou je vynikající jako příloha k grilovanému masu nebo jako samostatné jídlo na lehký oběd či večeři. Je skvělým zdrojem energie a přináší vám pocit sytosti a spokojenosti. Tento salát je osvěžující, chutný a snadno se připravuje, což ho činí vítaným přídavkem na jakoukoli slavnostní i každodenní tabuli.

Bramborový salát se šunkou – ingredience

 • 800 g brambor
 • 50 g cibule
 • 100 g šunky
 • 100 g uvařené mrkve
 • 100 g vařeného zeleného hrášku
 • 50 g vařeného celeru
 • 50 g vařeného petržele
 • 100 g kyselých okurek
 • 2 vejce
 • majonéza

Bramborový salát se šunkou – postup

 1. Mrkev, celer a petržel očistíme a dáme vařit, kým nejsou měkké. Brambory umyjeme, uvaříme a necháme vychladnout.
 2. Potom je oloupeme a nakrájíme na kostky.
 3. Přidáme nadrobno nasekanou cibuli, na kostky nakrájenou šunku, na malé kostky nakrájenou uvařenou mrkev, celer, petržel, kyselé okurky, uvařený hrášek a vejce uvařené natvrdo.
 4. Všechno spolu promícháme a přidáme majonézu. Opět promícháme.
 5. Vložíme do lednice na několik hodin vychladnout. Podáváme se smaženým řízkem.
Bramborovy salat
Bramborový salát můžete obohatit třeba o rukolu.

Bramborový salát se šunkou je tradiční jídlo, které je oblíbené po celém světě. Tento salát lze snadno připravit v jakékoliv domácnosti a jeho ingredience jsou velmi dostupné.

Bramborový salát se šunkou lze podávat jako samostatné jídlo nebo jako přílohu k jiným pokrmům a lze ho snadno upravit podle vašich chuťových preferencí. Pokud hledáte rychlý a chutný recept na oběd nebo večeři, rozhodně vyzkoušejte připravit si bramborový salát se šunkou.