Bramborová gulášová polévka

Bramborova gulasova polevka

Bramborová gulášová polévka je sytým a chutným jídlem, které se stalo oblíbenou součástí české kuchyně. Tato polévka spojuje výrazné dochucovadlo ve formě gulášového koření s plátky brambor, zeleninou a dalšími přísadami. Je to lahodný pokrm, který rozproudí chuťové buňky a zahřeje tělo.

Bramborová gulášová polévka je tradiční český pokrm, který zaujímá významné místo na jídelníčku. Je to jednoduchá, ale přesto lahodná polévka, která v sobě spojuje sytou chuť guláše s jemností brambor a výraznou přítomností zeleniny. Tato polévka je vydatná, nasycující a nabízí kombinaci chutí, které pokaždé potěší.

Bramborová gulášová polévka je ideální volbou pro ty, kteří si přejí spojit plnost chuti s výživnými přísadami. Brambory dodávají polévce svou strukturu a nasycující složku, zatímco gulášové koření přináší výraznou chuťovou paletu.

Přidání zeleniny jako je například paprika, cibule a mrkev dává polévce další vrstvu chutí a příjemnou křupavost. Bramborová gulášová polévka je tak vyváženým jídlem, které potěší všechny milovníky sytých a chutných jídel.

Bramborova gulasova polevka
Do bramborové gulášové polévky můžete přidat i kousky zeleniny.

Ingredience na bramborovou gulášovou polévku

 • 300 g brambor
 • 40 g uzené slaniny
 • 40 g cibule
 • 1 lžička červené mleté papriky
 • kmín, pepř, sůl
 • 1,5 litru vody
 • 100 g uzené klobásy
 • majoránka

Postup na bramborovou gulášovou polévku

 1. Uzenou slaninu nakrájíme na drobné kostky. Vložíme na hrnce a dáme rozpustit. Přidáme posekanou cibuli a necháme ji zpěnit.
 2. Brambory očistíme, umyjeme a nakrájíme na kostky. Vložíme do hrnce dusit na cibuli.
 3. Přidáme mletou papriku, mletý kmín, pepř, sůl a dusíme.
 4. Během vaření podlijeme horkou vodou a zamícháme. Když jsou brambory téměř měkké, přidáme na kolečka nakrájenou klobásu, majoránku a chvíli spolu povaříme.

Bramborová gulášová polévka je oblíbená nejen pro svůj výrazný chuťový zážitek, ale také pro svou jednoduchou přípravu a možnost přizpůsobit si ji podle vlastních preferencí. Je to pokrm, který si můžete vychutnat jako samostatné jídlo nebo ho podávat jako předkrm.

Bramborová gulášová polévka je skvělou volbou pro studené zimní dny, kdy si přejete rozehřát tělo a potěšit chuťové pohárky.

Bramborová gulášová polévka je tradiční a chutný pokrm, který zaujme svou plností chuti a jednoduchostí přípravy. Je to jídlo, které přináší pocit sycení a pohody. Bez ohledu na to, zda si ji dopřejete doma nebo si ji vychutnáte v restauraci, bramborová gulášová polévka vám přinese spokojenost a pocit teplého objímání.

Je to pokrm, který spojuje tradici s chutí a který se stává symbolem české kuchyně. Vychutnejte si každou lžíci této syté a chutné polévky a nechte se unést vůní a chutí, které vás zavedou do srdce české kulinářské kultury.

Bramborová gulášová polévka je pro mnoho lidí důkazem toho, že někdy jsou nejjednodušší pokrmy ty nejchutnější. Je to jídlo, které se vryje do paměti svou výraznou chuťovou stopou a stává se součástí rodinných tradic i společenských událostí.

Bez ohledu na to, zda ji podáváte svým blízkým nebo se s ní setkáváte na různých gastronomických akcích, bramborová gulášová polévka vás jistě nezklame svou lahodností a jedinečným spojením chutí.