Aloe vera – drinking gel na pití, účinky

Aloe vera je sukulentní rostlina z rodu Aloe. Hojně roste v tropickém podnebí a po staletí se používá jako léčivá rostlina.

Šťáva z aloe vera je lepkavá, hustá tekutina z dužiny listů rostliny aloe vera. Rostlina je běžně známá jako vnější prostředek k léčbě popálenin od slunce i ohně i jako péče o pokožku po opalování. Pití tohoto zdravého elixíru ve formě léčivé šťávy však poskytuje řadu dalších zdravotních výhod.

Šťáva z aloe vera se vyrábí rozdrcením nebo rozemletím celého listu rostliny aloe vera, po kterém následuje vyčištění a filtrace tekutiny. Šťáva má jemnou, snesitelnou chuť a snadno se míchá do koktejlů a šejků. Díky tomu je šťáva z aloe vera praktickým doplňkem stravy.

Jaké jsou zdravotní účinky pití šťávy z aloe vera?

8 důvodů, proč pít čistou, nebarvenou šťávu z aloe vera s nízkým obsahem antrachinonů.

1. Hydratace

Rostlina aloe je velmi bohatá na vodu, takže je ideální prevencí nebo léčbou dehydratace. Hydratace pomáhá tělu při detoxikaci tím, že poskytuje způsob, jak odplavit nečistoty. Šťáva obsahuje pořádnou dávku živin, které optimalizují výkon tělesných orgánů.

To je velmi důležité, protože ledviny a játra jsou z velké části zodpovědné za detoxikaci krve a produkci moči. Z tohoto důvodu je třeba je udržovat zdravé.

Zotavení po těžkém cvičení vyžaduje rehydrataci prostřednictvím příjmu dalších tekutin. Tělo potřebuje více tekutin, aby se mohlo zbavit nahromaděné kyseliny mléčné ze cvičení. Po příštím náročném tréninku v posilově je lepší vypít místo kokosové vody šťávu z aloe vera.

2. Funkce jater

Pokud jde o detoxikaci, klíčová je zdravá funkce jater. Šťáva z aloe vera je vynikajícím způsobem, jak udržet játra zdravá. Je to proto, že játra fungují nejlépe, když je tělo dostatečně vyživené a hydratované. Šťáva z aloe vera je pro játra ideální, protože je hydratační a bohatá na fytonutrienty.

3. Na zácpu

Pití šťávy z aloe vera pomáhá zvýšit obsah vody ve střevech. Výzkum prokázal souvislost mezi zvýšením obsahu vody ve střevech a stimulací peristaltiky, která napomáhá normálnímu odchodu stolice.

Pokud člověk trpí zácpou, měl by zkusit zařadit šťávu z aloe vera do svého denního režimu. Aloe pomáhá normalizovat zdravé bakterie ve střevech a udržovat tak zdravou střevní mikroflóru v rovnováze.

4. Pro čistou pleť

Hydratační šťáva z aloe vera může pomoci snížit četnost a výskyt akné. Může pomoci zmírnit kožní onemocnění, jako je lupénka a dermatitida. Aloe vera je bohatým zdrojem antioxidantů a vitaminů, které mohou pomoci chránit pokožku.

Bylo prokázáno, že důležité sloučeniny obsažené v aloe vera neutralizují účinky ultrafialového (UV) záření, napravují poškození pokožky způsobené UV zářením a pomáhají předcházet vzniku jemných linek a vrásek.

5. Výživná podpora

Šťáva z aloe vera je plná živin. Její pití je vynikajícím způsobem, jak si zajistit, jak jich mít dostatek. Obsahuje důležité vitaminy a minerály, jako jsou vitaminy B, C, E a kyselina listová. Obsahuje také vápník, měď, chrom, sodík, selen, hořčík, draslík, mangan a zinek.

Aloe vera je také jedním z mála rostlinných zdrojů vitamínu B 12. To je vynikající zpráva pro vegetariány a vegany. V boji proti většině nemocí, kterým lze předcházet, je klíčové udržovat příjem potravy a nápojů bohatý na živiny.

6. Úleva od pálení žáhy

Pití šťávy z aloe vera může přinést úlevu při záchvatech pálení žáhy. Sloučeniny obsažené ve šťávě z aloe vera pomáhají kontrolovat vylučování kyseliny v žaludku. Byly prokázány účinky proti žaludečním vředům a zabraňují jejich zvětšování.

7. Příznivé účinky na trávení

Aloe vera obsahuje několik enzymů, o kterých je známo, že pomáhají při štěpení cukrů a tuků a udržují trávení v hladkém chodu. Pokud trávicí systém nefunguje optimálně, tělo nevstřebá všechny živiny z jídla, které člověk sní. Aby mohl těžit ze stravy, musí udržovat svůj vnitřní motor zdravý.

Aloe vera může pomoci snížit podráždění žaludku a střev. Šťáva může pomoci lidem se syndromem dráždivého tračníku (IBS) a jinými zánětlivými střevními poruchami. Aloe vera byla prospěšná také lidem trpícím ulcerózní kolitidou.

8. Zkrášlující vychytávky

Mít po ruce šťávu z aloe vera se může hodit i pro řadu kosmetických a zdravotních potřeb. Lze ji používat na následující účely:

  • podkladová báze pod make-up
  • odstraňovač make-upu
  • prostředek proti spáleninám od slunce
  • lehký hydratační krém
  • ošetření podrážděné pokožky hlavy

Aloe vera je druh rostliny s několika léčivými a výživovými účely. Rostlina má zelené, gelem naplněné listy. Mnoho lidí gel používá k léčbě popálenin a ran a je k dostání také ve formě šťávy.