Zimní výlet s dětmi – nezbytné vychytávky

Zimní počasí láká na toulky zasněženou přírodou s dětmi a hrátky typu koulovaček nebo stavění sněhuláků. Aby byly vycházky a výlety ještě příjemnější, proč si příště nevzít s sebou užitečné vychytávky.

Krásnou zimu si všichni užijí nejlépe na sněhu. Dostat dnes rodinu od počítačů, telefonů či tabletů a rozhýbat ji sice není snadné, ovšem stačí vybrat ty správné doplňky a každý výlet zimní krajinou se promění v příjemné aktivní dobrodružství. A nemusí to být jen zimní dovolená, nýbrž jakýkoliv zimní den.

Dalekohled se záznamem

Bez dalekohledu pověšeného na krku není výlet výletem. A co může být pro dítě zajímavějšího, než zkoumat vzdálená místa, kam pouhé oko nedohlédne? Digitální dalekohledy se záznamem umí ukládat fotografie i video, z výletu si tak všichni přinesou nevšední vzpomínky.

Hřejivé vložky do bot a rukavic

Zima jde na člověka od nohou, to s oblibou říkají babičky. Aby děti nezábly při zimním výletu nohy či ruce, stačí jim dát do bot, rukavic či kapes zimní kombinézy hřejivé vložky. Fungují na bázi chemické reakce, stačí je otevřít a udrží si příjemnou teplotu i několik hodin.

Ponožky navíc

Po hodině nebo dvou ve sněhu je velká pravděpodobnost, že ponožky budou mokré. Buď od sněhu, nebo od velkých propocených bot. V každém případě se nelze spoléhat na to, že uschnou před dalším použitím. Kdo si pro jistotu vezme několik párů navíc, nebude litovat.

Powerbanka

Výlet je výlet, tak proč s sebou tahat externí baterii pro chytré telefony? Nebylo by lepší, aby se děti na chvíli obešly bez smartphonu? Proč jejich zálibu v technologiích neproměnit v něco kreativního a pozitivního: uspořádat soutěž o nejlepší fotku z výletu nebo hledat skryté poklady při geocachingu! Pak je dostatečná zásoba energie v telefonu naprostou nutností. Díky powerbance výletníkům nikdy nedojde šťáva.

Čelovka

Zimní výlet se může pěkně protáhnout, dny jsou kratší a není výjimkou, že je tma už ve čtyři odpoledne. Při návratu domů za šera, lze pro své děti nachystat další dobrodružnou aktivitu – pochod s čelovkami. Děti milují baterky a světla, čelovka navíc v batohu nezabere téměř žádné místo.

Dobře vybavená lékárna

I na výletě může děti potkat zdravotní problém či úraz. Náplasti, nepálivá dezinfekce a případně léky proti alergiím jsou samozřejmostí, ovšem ani bolest hlavy, zubů či břicha si nevybírají. Proto je vhodné mít s sebou medikamenty určené na akutní obtíže tohoto typu.

Svačinka s sebou

Při přípravě na den strávený na sněhu se vyplatí dětem přibalit do kapes pár svačinek. Při běhání venku, koulování a sáňkování se spálí spousta energie (kalorií), a tak je důležité zajistit, aby měly děti něco k snědku a nebyly nevrlé. Většina zimních kombinéz má skvělé kapsy a spoustu místa, kam lze svačinky schovat!