Vepřové řízky na zelenině

Veprove rizky na zelenine

Vepřové řízky na zelenině jsou lahodným pokrmem, který kombinuje šťavnaté vepřové maso s osvěžující a barevnou zeleninou. Tato chutná kombinace přináší do jídelníčku dokonalou rovnováhu mezi lahodností a nutriční hodnotou. Vepřové řízky na zelenině jsou skvělou volbou pro ty, kteří si přejí spojit maso s pestrou škálou vitamínů a minerálů.

Vepřové řízky na zelenině jsou pokrmem, který zaujme svou jednoduchostí a zároveň vynikající chutí. Základem tohoto jídla jsou tenké plátky vepřového masa, které jsou doprovázeny rozmanitou směsí zeleniny. Tato kombinace přináší dohromady šťavnatost masa a svěžest zeleniny, vytvářející harmonický celek, který potěší jak chuťové buňky, tak i oko.

Hlavní složkou vepřových řízků na zelenině je samozřejmě vepřové maso. Kvalitní plátky masa se nejčastěji používají z vepřového líce nebo kotlet. Maso se nejprve naklepe, a případně se může marinovat v kořeněném oleji, což mu dodá na šťavnatosti a chuťovém profilu.

Poté se může podusit nebo mírně osmahnout spolu se zeleninou podle vašeho výběru – v našem receptu jsme použili mrkev, kedlubnu a hrášek.

Veprove rizky na zelenine
Zelenina dodává řízkům lákavou svěžest.

Vepřové řízky na zelenině

 • 400 g vepřového masa
 • 40 g másla
 • 40 g cibule
 • Sůl, pepř
 • 1 mrkev
 • 1 kedlubna
 • 100 g zeleného hrášku
 • 10 g hladké mouky

Postup přípravy

 1. Vepřové maso umyjeme, nakrájíme na řízky a naklepeme. Na rozehřáté masti zpěníme očištěnou a nadrobno nakrájenou cibuli a řízky na ní z obou stran upečeme.
 2. Osolíme, opepříme a dusíme ve vlastní šťávě. Když se šťáva vypaří, podléváme horkou vodou.
 3. K částečně podušenému masu přidáme očištěnou, nastrouhanou mrkev, kedlubnu, zelený hrášek a spolu s masem udusíme do měkka.
 4. Potom řízky vyjmeme, šťávu zaprášíme hladkou moukou a chvíli povaříme. Řízky vložíme zpátky do šťávy.
 5. Podáváme s rýží nebo s bramborami.

Další důležitou složkou vepřových řízků na zelenině je samotná zelenina. Zde máte volnost ve výběru různých druhů zeleniny podle vašich preferencí. Můžete použít například papriky, rajčata, cibuli, cuketu, houby nebo jinou sezonní zeleninu. Zelenina se krátce orestuje nebo osmaží na pánvi, čímž se zachovává její svěžest a textura. Kombinace měkkého masa a zeleniny přináší do jídla vyvážený mix chutí a struktury.

Vepřové řízky na zelenině lze podávat s různými přílohami. Můžete je sladit s bramborovou kaší, přidat k nim dušenou rýži nebo doplnit o čerstvý salát. Tímto způsobem můžete vytvořit plnohodnotné a vyvážené jídlo, které je bohaté na bílkoviny, vlákninu a další důležité živiny.

Vepřové řízky na zelenině jsou tak vynikající volbou pro ty, kteří dbají na zdravou stravu, aniž by chtěli sebe nebo své chuťové buňky připravit o lahodnou a výživnou večeři.

Vepřové řízky na zelenině představují vynikající kombinaci šťavnatého vepřového masa a svěží zeleniny. Tento pokrm nabízí dokonalou rovnováhu mezi chutí a nutriční hodnotou. Vepřové řízky na zelenině jsou skvělou volbou pro ty, kteří se snaží jíst zdravě a pestře, aniž by chtěli upustit od lahodnosti a chutí, které maso nabízí. Nechte se unést kombinací masa a zeleniny ve vepřových řízcích a vychutnejte si tuto výtečnou a vyváženou večeři.