Tvarohové nanuky – nejlepší recept

Tvarohové nanuky

Hledáte chutnou a zdravou pochoutku, kterou si můžete připravit přímo doma? Domácí tvarohové nanuky by mohly být přesně to, co potřebujete. Stačí jen pár jednoduchých ingrediencí a můžete si připravit lahodné a osvěžující nanuky, které se skvěle hodí pro každý letní den.

Jestli je něco stálicí zmrzlinových boxů a pochoutkou prověřenou několika generacemi, tak je to tvarohový nanuk. Zde je návod, který vám krok za krokem pomůže s výrobou vlastních tvarohových nanuků.

Příprava tvarohových nanuků

Tvarohové nanuky se vyrábějí z kombinace jogurtu a ovoce. Jogurt dodává krémovou strukturu a ovoce chuť a trochu přírodní sladkosti. Směs ingrediencí dodává tvarohovým nanukům jedinečnou texturu a chuť, která vás jistě potěší.

Tyto nanuky se snadno připravují a nevyžadují žádné speciální vybavení. Jednoduše smíchejte ingredience v mixéru a směs nalijte do forem na nanuky. Formy vložte do mrazničky a nechte je přes noc zmrazit. Ráno budete mít lahodnou a výživnou pochoutku, která je připravena k vychutnání.

Ingredience

  • 2 kelímky obyčejného jogurtu
  • ½ šálku medu
  • ½ šálku čerstvého ovoce (například borůvek nebo jahod)
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • formy na nanuky

Postup

  1. Nejprve smíchejte jogurt, med a čerstvé ovoce, dokud se vše dobře nespojí.
  2. Jakmile je směs hladká, přidejte vanilkový extrakt a míchejte, dokud se vše nespojí.
  3. Směs nalijte do formiček na nanuky a naplňte je asi do ¾.
  4. Formy na nanuky vložte do mrazničky a zmrazte je nejméně na 6 hodin nebo dokud nanuky zcela nezmrznou.
  5. Chcete-li nanuky vyjmout z formiček, přejeďte je na několik sekund teplou vodou a poté je opatrně vytáhněte.
Nanuky můžete připravit s jakýmkoli ovocem vašeho výběru.

Domácí tvarohové nanuky jsou lahodnou a zdravou pochoutkou, která je ideální pro každý letní den. Stačí jen několik jednoduchých ingrediencí a tyto lahodné pochoutky si můžete připravit přímo doma. Tak na co ještě čekáte?

Pusťte se do výroby vlastních domácích tvarohových nanuků ještě dnes, nebo z tvarohu připravte jiná sladká jídla, např. zdravou tvarohovou bábovku, švestkový koláč s tvarohem, anebo recept na domácí zmrzlinu bez zmrzlinovače.