Sypaný skořicový koláč – nejlepší recept

Sypaný skořicový koláč

Když se ochladí, není nic lepšího než teplý a uklidňující skořicový koláč s jablky, který vám navodí příjemný pocit. Tento jednoduchý a snadný recept vám zajistí domácí pochoutku, na které si pochutná celá rodina.

Skořicové koláče s jablky jsou jednou z klasických kombinací, které má každý rád. Bohaté, kořeněné koláče s voňavými jablky jsou dokonalým podzimním dezertem. Ať už hledáte lahodný koláč k snídani nebo jako zvláštní pohoštění po večeři, skořicový koláč s jablky je ideální volbou.

Skořicový koláč

Skořicový koláč s jablky je skvělý způsob, jak využít hojnost čerstvých jablek, která přichází s podzimem. Jablečný koláč může být ještě chutnější, když do něj přidáte trochu skořice. Pomocí tohoto výrazného koření můžete chuť koláče doladit a zvýraznit sladkost jablek.

Skořice je nejen voňavé koření, ale je známá také pro své léčivé vlastnosti. Obsahuje mnoho důležitých živin, jako je vitamin A, vápník, železo a vláknina, a má protizánětlivé účinky. Díky všem těmto vlastnostem je skvělou volbou pro zvýraznění chuti vašeho pečení a pro přidání trochy zdraví do vašich dezertů.

Pokud jde o pečení se skořicí, možnosti jsou téměř neomezené. Můžete ji použít jako polevu na koláč nebo ji přimíchat do koláčového korpusu. Můžete ji také přimíchat do samotných jablek, abyste jim dodali pikantnější chuť, nebo ji dokonce použít do náplně. Můžete z ní dokonce připravit zábavnou a lahodnou skořicovou polevu na koláč.

Kombinace jablek a skořice vytvoří jedinečnou chuť.

TIP: Nejen skořicový koláč s jablky, ale jako dezert se hodí také meruňkový koláč, borůvkový koláč s drobenkou, švestkový koláč, ostružinový koláč s pudinkem nebo veganský borůvkový koláč.

Ingredience

 • 2 šálky oloupaných a na kostičky nakrájených jablek
 • 1/3 šálku hnědého cukru
 • 2 polévkové lžíce mouky
 • ½ lžičky mleté skořice
 • ¼ lžičky soli
 • 2 lžíce másla
 • 1 nepečený 23centimetrový hluboký koláčový korpus
Skořicový koláč s jablky se hodí ke každé příležitosti.

Postup

 1. Předehřejte troubu na 220 °C.
 2. Ve středně velké míse smíchejte na kostičky nakrájená jablka, hnědý cukr, mouku, mletou skořici a sůl.
 3. Do nepečené koláčové formy vložte máslo a rovnoměrně ho rozetřete po dně.
 4. Do koláčové formy nalijte jablečnou směs.
 5. Pečte 40-45 minut nebo dokud není kůrka zlatohnědá a náplň bublinková.
 6. Před podáváním nechte zcela vychladnout.

Tento recept na skořicový koláč s jablky je vynikajícím způsobem, jak oživit nejen rodinnou událost. A díky jeho jednoduché a snadné přípravě budete mít lahodné pohoštění během chvilky.