Štíhlá od školky až po přechod – zkušenosti, tipy, rady

Říkáte si, zda-li je to opravdu možné. Odpověď je velice jednoduchá. Ano, je. Pokud chcete mít neustále pěknou postavu a zachovat si štíhlou linii, existuje několik pravidel, které byste měla dodržovat. V tomto článku se jimi budeme společně zabývat.

Sladkých 20

Zapomeňte na bagety. Hoďte za hlavu jídla z fast foodů a hotovky. Tato jídla obsahují pořádné množství soli, cukrů a konzervačních látek. Základem, jak si v tomto věku udržet hezké tělo, je změna obvyklých stravovacích návyků a trocha pohybu. Nejideálnější je jíst každé tři až čtyři hodiny. To rozběhne Váš metabolismus a udrží ho v chodu.

Ne nadarmo se říká, že snídaně dělá den. Je proto vhodné dát si jako první jídlo řádnou dávku proteinů. Toho nejlépe dosáhnete konzumací cereálií či celozrnného pečiva. K nim je nejvhodnější pít kvalitní zelený čaj bez cukru. Je dobré mít po ránu něco teplého do žaludku.

Dále se doporučuje jíst zeleninu, která obsahuje draslík, právě i v ranních hodinách. Proto si můžeme udělat například zeleninový džus. S ním dostanete do těla jak vitamíny, tak dávku svěžesti a energie. Obecně platí, že je velice dobré snížit příjem kofeinů.

Vhodné je také omezit pití alkoholu a energetických nápojů. Pokud si ale nedokážete alkohol odepřít, doplňte jej minerálkou. Skvělé je také pití bílého vína. Jak bylo již v úvodu zmíněno, důležitý je pohyb. Možností, jak sportovat, je nespočet. Fitness centra kolem nás nám nabízejí mnoho sportovního vyžití.

Od spinningu, zumby, klasického aerobicu, přes posilování až po plavání. Můžeme také využít krásného počasí a jít si zaběhat do parku. Aktivit, které nám pomohou udržet si dobrou postavu, je obrovské množství.

Když je vám 30

Jistě víte, že s přibývajícím věkem, není udržení si skvělé postavy jednoduchou záležitostí. Váš metabolismus se stále zpomaluje, a proto je dobré, vyhnout se nadměrné konzumaci velkého množství potravin. Zapomeňte na jedení z nudy, vyhněte se dlouhým pohledům do lednice, z které vždy vytáhnete něco na zub.

Najděte si jinou zábavu, než jedení popcornu a brambůrek při koukání na televizi. Velmi důležité je vyhledat si taková jídla, z kterých budete mít přiměřený příjem sacharidů a bílkovin. Vhodné je také doplnit zdravé tuky. Toho dosáhneme konzumací másla, ořechů, oliv a mandlí. Výborným receptem, jak rychleji trávit tuky a sacharidy z dalších jídel je zařazení rybího masa do jídelníčku.

Nezoufejte ani ve 40

Největším problémem žen v tomto věku je zadržování vody. Toho dosahujeme díky tomu, že hladina estrogenů začíná klesat. Proto je nejdůležitější omezit příjem sacharidů. Zapomeňte ale na hladovění, to zafunguje pouze na velmi krátkou dobu a známému jojo efektu se v žádném případě nevyhnete.

Spíše svou dietu postavte na zelenině, která obsahuje vysoké množství vlákniny. Vyzkoušet můžete špenát, brokolici, čekanku nebo květák. Důležitý je také dostatek rostlinných a živočišných bílkovin, například v podobě čočky, fazolí a opět ryb.

Ovšem znovu nesmíte opomenout pohyb. Ten je skvělým pomocníkem při hubnutí v každém věku. Nyní jste seznámena se základními pravidly hubnutí. Teď už jen zbývá popřát hodně štěstí a pevnou vůli při držení diet. Na konec je také nutné podotknout, že nic se nesmí přehánět a vše má svůj čas.