Kvalitní výživa – jak se zdravě stravovat

Kvalitní výživa dokáže doslova zlepšit náš život. V článku si řekneme jak se zdravě stravovat?

Vliv výživy na život

Výživa má vliv nejen na fyzické tělo, ale také na naši psychiku. Nekvalitní výživa pak má tedy vliv i na to, že se cítíme i fyzicky hodně špatně. Pokud chceme žít kvalitní život a ne pouze přežívat je třeba určitě začít přemýšlet o tom co jíme. Snažit se konzumovat pouze kvalitní potraviny. Tedy potraviny, co nejméně upravované. To je prostě pro naše tělo nejlepší.

Co by nemělo být ve zdravém jídelníčku?

Správný zdravý jídelníček by určitě neměl obsahovat různé polotovary a jídla z Fast foodu. To je možné označit jako odpadovou stravu. Podle mě není také dobré konzumovat hodně jednoduchých cukrů. Dnes se cukry dávají téměř všude, protože hodně lidí je na cukru doslova závislých. Jednoduché sacharidy co nejvíce omezit. Nejíst nekvalitní sladkosti, zákusky, zmrzliny atd.

Co naopak patří do zdravého jídelníčku?

Do jídelníčku je třeba zařazovat co nejméně upravované potraviny. A kupovat také co nejvíce čerstvé potraviny. Zdravý jídelníček by měl být vyvážený a měly by jste jíst dostatek zeleniny a ovoce. Sacharidy budete jíst zejména ty komplexní. Tedy například ovesné vločky, rýže Natural, celozrnný chleba atd. Do zdravé stravy patří také konzumace ořechů. Doporučuji mandle, lískové oříšky či para ořechy.

Důležitý je již nákup

Měly by jsme vědět, že o tom co budeme jíst, rozhoduje již náš nákup potravin. Když nakoupíme špatně potraviny, tak z toho nic dobrého neuděláme. Na začátku tedy doporučuji si psát nákupy na papír. Díky tomu i ušetříte, protože nebudete kupovat nic zbytečného.