Zdraví v podobě ženšenu

Vánoce se pomalu blíží. Pokud stále nevíte jaké vánoční dárky svým blízkým koupit, máme pro Vás tip, který zaručeně potěší každého člena rodiny, nebo přátele.

Zdraví je nejdůležitější

Při přáních je to to nejčastější, co přejeme. Nakonec stejně jako dárek věnujeme nějakou elektroniku, zážitek, nebo kosmetiku. Produkty pro zdraví zůstávají na pozadí. Mezitím, kdo z rodiny nebo blízkých netrpí nějakou nemocí nebo zdravotními problémy?

Přírodní byliny

Odstranit civilizační nemoci nebo potlačit únavu, stres a bolesti hlavy je mezitím tak jednoduché. Již naši předci využívali přírodní byliny, které měli vliv jak na dlouhověkost, tak i léčivé účinky. Jednou z takových bylin, která pomalu získává u nás popularitu je ženšen.

Ženšen je bylina pocházející z Asie a její blahodárné účinky nejsou ověřeny její tisíciletou tradicí, ale i odbornými studiemi. Mezi nejúčinnější se považuje šestiletý korejský ženšen. Právě po šesti letech získává bylina ty správné účinné látky. Užívá se její kořen v různých podobách.

Lze ho konzumovat syrový, naložit do alkoholu nebo užívat v různých produktech, které jsou dnes k dispozici – tabletky, nápoje, extrakty apod. Ženšen je účinný v boji proti civilizačním chorobám, pomáhá při vysoké fyzické i psychické zátěži a preventivně působí proti rakovinotvorným buňkám, cukrovce a dalším nemocem.

Účinky již po pár týdnech

Studie dokázali, že ženšen má blahodárné účinky na lidský organismus a to již po pár týdnech užívání. Lidé co užívali ženšen po dobu 3 týdnů měli lepší výsledky v práci, cítili se méně unavení, lépe se vyrovnávali se stresovými situacemi. Po ještě delším užívání se cítili svěže a náchylnost na nemoci byla několikanásobně nižší, než u lidí, kteří ženšen neužívali. Chcete li udělat něco pro svou rodinu a blízké, vyberte si nějaké produkty ze ženšenu.