Ovoce a zelenina jako lék

Trápí Vás akné, obezita, ženské obtíže, bolesti hlavy či jiné nepříjemnosti? Jak s těmito problémy zatočit bez pomoci prášků jen díky ovoci a zelenině? Dlouhodobým užíváním se nejen zbavíte těchto problémů, ale také jim budete předcházet a na dlouhou dobu se s nimi můžete rozloučit.

Akné

Příčina vzniku akné může být hormonální přeměna u dospívajících, špatná výživa, dědičné faktory nebo například stres. Proti akné účinně bojuje vitamín A, který brzdí tvorbu kožního mazu. Ze zeleniny proto vybírejte například brokolici, hlávkový salát, chřest, melouny či hrášek. Z ovoce pak avokádo, broskve nebo meruňky. Dále s akné úspěšně zatočí ovoce a zelenina bohatá na vlákninu – fíky, jablka, švestky, mrkev, celer a další.

Únava

Jste neustále unavení? Může to způsobovat přepracovanost, nesprávná nebo nedostatečná výživa, nedostatek nebo i přebytek pohybu, nespavost či nesprávné životní návyky. Pro zlepšení Vašeho stavu je dobré zařadit do Vašeho denního programu pohyb, který Vám vyhovuje.

Dále střídavé teplé a studené sprchy a konečně konzumace potravin podporujících prokrvování – cibule, česnek, paprika. S únavou zatočí vlastně téměř jakákoli zelenina či ovoce, protože obsahují nejen dostatečné množství aktivizujících bílkovin, ale jsou i bio aktivně snáze vstřebatelné.

Obezita

Čím může být způsobena? Jen v malém počtu případů jde o onemocnění. Častěji se jedná o nadměrný energetický příjem, nedostatek pohybu, dále také dědičné dispozice a psychické vlivy. I v tomto případě, stejně jako u akné platí – vybírejte ovoce a zeleninu bohatou na vlákninu – brokolice, melouny, brambory, jablka, švestky a další.

Ženské obtíže

I tento typ potíží je ovlivněn stresem a způsobem výživy. Tyto potíže lze odstranit stravou relativně bohatou na bílkoviny a málo slanou. Týká se to například avokáda, brokolice, banánů, celeru či brambor. Pomůže i vitamín B6 – banány, brokolice, špenát, květák, kukuřice; hořčík – banány, brambory, rajčata a karoteny – žluté, červené a zelené ovoce a zelenina.

Bolest hlavy

Příčinou bývá nízký tlak, citlivost na počasí, stres, přetížení, hlad, nadměrná únava či nadměrné požití některých pochutin (alkohol, nikotin). Dobrým bojovníkem proti tomuto typu bolesti jsou olivy či avokádo. Dále pak vitamin C, který je obsažen v každém čerstvém ovoci.

Tip: Pro zvýšení libida je dobrý chřest, celer, mrkev. Z ovoce hroznové víno, broskve, maliny, ananas a hlavně jahody.

Snad tyto rady nebudou zapotřebí. Ale kdyby přišly zmíněné nepříjemné problémy, již víte, jak s nimi zatočit. Pokud Vás zajímá jiný zdravotní problém, ptejte se v komentářích, ovoce a zelenina je všemocná a poradí si s každým problémem.