Slaninovo-sýrový koláč – nejlepší recept

Slaninovo-sýrový koláč

Slaný koláč, který si oblíbíte jako svačinu a nebo i ke snídani, pokud preferujete slanou před sladkou. Dnešní slaninovo-sýrový koláč si zamilujete.

Slaninovo-sýrový koláč je lahodný a slaný pokrm, který vás jistě potěší. Tento snadno připravitelný recept je plný chuti a je ideální pro rodinnou večeři nebo zvláštní příležitost. Nejenže je to chutný pokrm, ale jeho příprava zabere velmi málo času.

Slaninový koláč se sýrem

Slaninovo-sýrový koláč je klasickým pokrmem, na kterém si lidé pochutnávají již po staletí. Je to pikantní kombinace slané slaniny a smetanového sýra zabalená do máslového korpusu. Tento lahodný pokrm lze podávat jako přílohu nebo hlavní chod.

Nejběžnějším typem slaninovo-sýrového koláče je pokrm ve stylu quiche. Připravuje se spojením nakrájené slaniny a strouhaného sýra v krému z vajec, smetany a koření. Směs se nalije do předpečeného těsta a upeče se dozlatova a do bublinek.

Slaninový koláč se připravuje jako quiche.

TIP: Vyzkoušejte recept na slaný koláč z listového těsta, pizza šneky nebo domácí pizzu.

Příprava slaninovo-sýrového koláče

Pokrm je kombinací křehkého těsta, křupavé slaniny a jemného sýra. Kombinace chutí a textur z něj dělá jedinečný a lahodný pokrm. Pečivo se připravuje z mouky, másla a soli. Toto těsto se smíchá a poté se vyválí a vloží do koláčové formy. Slanina se opeče do křupava a poté se rozdrobí do těsta. Poté se přidá sýr a těsto se přeloží.

Pokrm se zapeče v troubě a podává se horký. Může se podávat s přílohou nebo jako hlavní jídlo. Je to skvělý pokrm pro jakoukoli denní dobu a lze jej snadno přizpůsobit různým chuťovým preferencím. Přidáním různých druhů sýra, bylinek nebo zeleniny lze změnit chuťový profil.

Slaninovo-sýrový koláč se může podávat i studený. Může být posypaný zakysanou smetanou a pažitkou nebo posypaný rozdrobenou slaninou a strouhaným sýrem. Je to skvělý předkrm nebo svačina.

Kombinace slaniny a sýra se dokonale spojuje ve slaninovo-sýrovém koláči.

Ingredience

 • 1 (23centimetrový) nepečený hluboký koláčový korpus
 • 10 plátků slaniny, uvařených a nadrobených
 • 1 šálek strouhaného sýra čedar
 • 1 balení smetanového sýra, změklého
 • 1/2 kelímku zakysané smetany
 • 1/4 lžičky česnekového prášku
 • 1/4 lžičky cibulového prášku
 • 1/4 lžičky soli
 • 1/4 lžičky mletého černého pepře

Postup

 1. Předehřejte troubu na 190 °C.
 2. Koláčový korpus vložte do 23centimetrového koláčového talíře. Dno koláčové formy posypte slaninou a sýrem čedar.
 3. Ve středně velké míse smíchejte smetanový sýr, zakysanou smetanu, česnekový prášek, cibulový prášek, sůl a pepř. Dobře promíchejte.
 4. Směs smetanového sýra rozetřete na slaninu a sýr v koláčovém korpusu.
 5. Pečte 30 minut nebo dozlatova.
 6. Před podáváním nechte vychladnout.
Přidat můžete i ingredience jako je cibule, paprika, houby a bylinky.

Tuto slanou pochoutku si vychutnejte s přílohou oblíbené zeleniny nebo jednoduchým salátem. Slaninovo-sýrový koláč bude jistě hitem vaší rodiny a přátel!

Díky pikantní kombinaci chutí se bude líbit všem. Až budete příště hledat chutný a snadno připravitelný pokrm, zkuste si připravit slaninovo-sýrový koláč.

TIP: Pokud máte raději sladké, pak vyzkoušejte recepty na meruňkový koláč, švestkový koláč, borůvkový koláč s drobenkou nebo malinový koláč.