Sekaná bábovka – nejlepší recept

Sekaná

Sekaná patří mezi oblíbená jídla v našich domácnostech a všichni, kdo mají rádi maso si ji rádi vychutnají např. s bramborovou kaší. Málokdo si však umí představit, že by si ji připravil sám.

Především pokud jste začátečníci v kuchyni, tak uvítáte recept týmu Verge.cz na sekanou, která i na první pokus bude znamenitá. Bude to vlastně bábovka, protože do formy bábovky lze dát snad cokoliv.

Sekaná bábovka

Pokud jde o nostalgické a uklidňující jídlo, nic se nevyrovná klasické slané sekané. Přemýšleli jste však někdy o tom, že byste tuto lahodnou klasiku posunuli na vyšší úroveň? Proč ji neupéct ve formě na bábovku, aby byla působivá?

Pečení slané sekané v bábovkové formě jí nejen dodá působivou prezentaci, ale také zvýší její chuť. Kruhový tvar formy umožňuje rovnoměrné a konzistentní pečení, což zajišťuje vydatnost a chuť sekané. Rovnoměrně rozložené teplo a pára propečou sekanou rovnoměrně a správně, takže výsledek je lahodný a šťavnatý.

Kromě sekané bábovky můžete ze sekané udělat třeba burgery.

Klíčem k úspěchu je zajistit, aby byla sekaná dobře ochucená a aby byla forma dobře vymazaná tukem. Pak stačí v míse smíchat slané ingredience – obvykle mleté hovězí maso, strouhanku, vejce, zeleninu a koření a směs vytvarovat do bochánku a vložit ji do formy.

Pečení slané sekané v plechu se zaručeně stane hitem pro každého. Nebojte se být kreativní a vyzkoušejte různé ingredience, abyste si vychutnali slanou sekanou.

Ingredience

 • 1 kg mletého hovězího masa
 • 2 vejce
 • 1/3 šálku strouhanky
 • 1/4 šálku kečupu
 • 1/3 šálku strouhaného sýra
 • 1 cibule nakrájená na kostičky
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 2 lžíce worcestrové omáčky
 • 2 lžičky sušeného oregana
 • sůl a pepř podle chuti
Sekanou můžete připravit i jako karbanátky.

Postup

 1. Předehřejte troubu na 175 °C. Vnitřek bábovkové formy lehce vymažte tukem a dejte stranou.
 2. Ve velké míse smíchejte mleté hovězí maso, vejce, strouhanku, kečup, sýr, cibuli, česnek, worcesterskou omáčku, oregano a sůl a pepř.
 3. Vezměte směs a vtlačte ji do připravené formy, aby v ní nebyly žádné vzduchové kapsy. Pečte v troubě 50 minut až hodinu, dokud sekaná nezhnědne a nebude propečená.
 4. Před krájením a podáváním nechte sekanou vychladnout. Podávejte s bramborovou kaší, zeleninovou přílohou nebo jako předkrm.

Tato pikantní sekaná je dokonalým základem večeře a určitě ohromí celou společnost. Jedinečná prezentace a chutné ingredience dohromady vytvářejí lahodné jídlo, na které vaše rodina a přátelé jen tak nezapomenou. K sekané se kromě bramborové kaše hodí americké brambory, batátové hranolky, šopský salát nebo salát Coleslaw.