Kam s dětmi do restaurace

Okolí svého bydliště mají lidé více či méně prochozené, takže znají i veškeré restaurace či cukrárny. Když se však ocitnou v neznámém prostředí, jsou odkázáni hledat občerstvení metodou pokus omyl. V případě rodin s dětmi bývá situace mnohdy ještě složitější. Ne však s informačním systémem s 3D mapou Prahy s názvem 2GIS.

Kdo chce vyzkoušet novou restauraci ve svém okolí nebo bádá, kam vyrazit v Praze a neví, která restaurace je vhodná pro rodiny s dětmi, může vložit důvěru v 2GIS. Tento informační systém s 3D mapou Prahy lze používat jako mobilní aplikaci na cestách. Aplikace 2GIS funguje i bez mobilního signálu nebo wi-fi sítě, takže dokáže poradit za každých okolností.

Vybírat lze dle chuti, služeb i vzdálenosti

Reprezentativní příklad: rodina navštívila areál Pražského hradu a po vyčerpávající prohlídce stojí před jeho hlavní bránou. Všem v břiše kručí a děti chtějí jíst. Snadné řešení je po ruce v chytrém telefonu v podobě aplikace 2GIS. Stačí zadat sousloví typu italská restaurace nebo snídaně Praha a aplikace hned zobrazí nejbližší podniky tohoto zaměření v okolí a související Praha tipy.

Dál lze vybírat tu pravou restauraci podle dalších specifických kritérií jakými jsou dětský koutek, letní zahrádka, platba kartou, nebo nekuřácké prostředí. Prostřednictvím 2GIS si lze rovnou i rezervovat stůl, protože systém obsahuje i kontaktní údaje a telefonní čísla, která je možné vytočit jedním kliknutím.

S 2GIS nikdo nezabloudí

Jak se do vybrané restaurace dostat? 2GIS obsahuje praktický plánovač trasy a umí nasměrovat na zvolené místo pěšky, autem i městskou hromadnou dopravou. Zobrazuje i přesné vchody do budov a areálů, aby návštěvníci nemuseli bloudit kolem. Při cestě autem uživatelé využijí i doplňující informace o nejbližším parkovišti, jeho kapacitě či ceně za stání.

Jak pracovat s informačním systémem 2GIS krok za krokem

Aplikaci 2GIS lze zdarma stáhnout přes App Store, Google play, nebo Windows. Všechny funkce a mapy fungují i v offline režimu. Vyhledávat lze také online přes webové stránky www.2gis.cz.

Do vyhledávače mapy 2GIS stačí napsat místo, které chce rodina navštívit. Výsledek se zobrazí na mapě včetně vstupu do budovy, otevírací doby, možnosti platby, kontaktu či webové stránky.

Dále lze zvolit variantu dopravy – při cestě MHD nebo autem je snazší použít plánovač trasy. Zobrazí se také nejbližší parkoviště, počet parkovacích míst, informace, zda jde o veřejná místa nebo placené zóny, kolik se platí za hodinu, od kolika do kolika hodin lze parkovat bezplatně i jak dlouho je možné na některých místech stát.

Místo si lze přidat do seznamu oblíbených a v případě potřeby se k němu v budoucnu co nejrychleji vrátit.