7 tipů, jak originálně zabalit dárky

Co se týče balení dárků, dělí se lidé většinou do dvou táborů. Jedni tuto činnost milují a s každým balením jsou si schopni naprosto kreativně vyhrát, druzí ji naopak považují za jakési nutné zlo, kdy místo náročného balení s nejistým výsledkem raději rovnou sáhnou po dárkové taštičce, která vyřeší vše.

K jaké straně se přikláníte vy? Možná si říkáte, že to máte tak nějak uprostřed… Zabalit dárky zvládnete, ale občas byste už rádi vyměnili klasický papír s potiskem za něco zajímavějšího. Přinášíme vám proto pár netradičních tipů, díky kterým můžete překvapit své blízké neutuchající originalitou.

Vsaďte na „obyčejný“ papír v přírodních barvách

V jednoduchosti je krása. Pokud už máte dost barevné škály běžných balicích papírů, zkuste zvolit klasický jednobarevný papír v zemitých tónech, k němu stuhu a nějaký bílý doplněk (bílý krajkový ubrousek, vystříhané motivy z bílého papíru apod.).

Ideální je klasický balicí papír v přírodních tónech, do kterého dárek zabalíte. Místo jmenovky lze na krabičku s dárkem vlepit vámi vytvořený dekor se jménem a to celé převázat stužkou.

Přírodní varianta

Zabalte dárek do hnědého balicího papíru, převažte ho sisalovou nebo jinou stužkou přírodního charakteru a balíček dozdobte přírodními motivy. Můžete použít kousek smrkové nebo jedlové větvičky, sušený pomeranč nebo klidně i šišku.

Tiskátka

Tiskátka jsme možná naposledy použili ve výtvarce na základní škole, ale v kurzu jsou pořád. A to nejenom ty z brambor. Pro zabalení opět použijte jednobarevný papír. Místo klasických jmenovek ale můžete použít tiskátka z písmen nebo různých motivů se kterými na papír vykouzlíte jméno obdarovaného. Když budete hodně hraví, můžete kreativně potisknout klidně celý papír.

Fotky místo jmenovek

Všichni jsme zvyklí dávat na dárky jmenovky nebo je obyčejně popsat tužkou. Zkuste místo jména obdarovaného navázat na dárek rovnou jeho fotografii. Pokud navíc budete mít nějakou vtipnou momentku, pobaví se při rozbalování dárků celá rodina.

Místo jmenovek osmisměrka

Zajímavým nápadem je také zabalit dárek do papíru, který bude potištěn písmeny. A v těchto písmenech následně označit (zakroužkovat, podtrhnout) jméno obdarovaného, podobně jako zatrháváme názvy v osmisměrce. Že nevíte, kde sehnat bílý papír s písmeny?

Jednoduše si jej vyrobíte. Stačí na bílý papír natisknout písmenka nebo na kopírce zvětšit nepoužitou osmisměrku.

Pravda, na zabalení obří krabice s televizorem byste museli vyrobit opravdu hooodně papíru, ale na malý drobný dárek se tahle možnost určitě použít dá.

Jako bonbón v organze

S měkkými dárky může být problém. Jsou tak neforemné a zabalit je do pravidelného, elegantního tvaru, může být takřka nemožné. Netrapte se geometrií a místo papíru sáhněte tentokrát po barevné organze nebo jiné pěkné a poddajné látce, do které dárek zabalíte podobně jako bonbón.

Černá elegance

Že černá k dárkovému balení nepatří? Nenechte se zmýlit. Černá je prudce elegantní. Pokud najdete jednobarevný tmavý nebo černý papír, k němu výraznou stuhu a na papír bílou fixou napište jména či nakreslete motivy, které se vám líbí. Nápaditosti se meze nekladou.

A jak balíte dárky vy? Snažíte se být kreativní nebo raději vsadíte na jistotu klasických obalů na dárky? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem?