Opilé kuře na plechovce – nejlepší recept

Opilé kuře na plechovce

Pokud si chcete připravit snadné a chutné jídlo s minimem námahy, pečení celého kuřete na pivě je skvělá volba. S použitím předem připraveného celého kuřete a plechovky piva si můžete připravit chutné jídlo, které si zamiluje celá rodina! Tento recept představuje rychlý a bezproblémový způsob, jak si připravit domácí jídlo.

Dnešní populární kultura stravování zaznamenala velký zájem o vaření, grilování a rožnění a jedním z chuťově bohatých pokrmů, které můžete vyzkoušet, je pečené kuře zalité pivem z plechovky.

Kuře na pivu

Pečené kuře a pivo k sobě vždy patřily jako arašídové máslo a želé, ale nyní se tato kombinace může dostat na zcela novou úroveň. Někoho možná napadne pouze otevřít plechovku a nalít obsah přímo do kuřete, ale tento pokrm je mnohem složitější. Jde o to najít správnou rovnováhu mezi kuřetem, kořením a pivem.

Tento způsob přípravy se rychle stává oblíbeným způsobem, jak si vychutnat klasické komfortní jídlo. Pivo nejenže kuřeti dodá skvělou chuť, ale plechovka s pivem, ve které se kuře vaří, může také vytvořit krásnou prezentaci, ze které budou vaši hosté v úžasu. Je to neobvyklý a zajímavý způsob prezentace večeře, který navíc zajistí, že kuře bude šťavnaté a chutné.

Kuře se nejprve ochutí jednoduchými bylinkami a kořením a poté se podlije pivem.

Mnoho amatérských kuchařů se navíc rozhodlo nepoužívat pro tuto večeři složité recepty, což je zčásti způsobeno jednoduchostí pokrmu.

Ingredience

 • 1 balené celé kuře na pečení
 • 1-2 plechovky piva
 • zeleninu (nepovinné)
 • sůl a pepř
 • bylinky a koření (nepovinné)

Postup

 1. Předehřejte troubu na 175 °C.
 2. Připravte celé kuře na pečení tak, že odstraníte vnitřnosti a osušíte kůži.
 3. Vložte kuře do pekáče nebo nádoby odolné vůči troubě.
 4. Kuře zalijte jednou až dvěma plechovkami piva a dbejte na to, aby bylo kuře v tekutině zcela ponořené.
 5. V případě potřeby přidejte do pokrmu zeleninu, bylinky a koření a vklepejte je do směsi piva a kuřete.
 6. Vložte pekáč do předehřáté trouby a pečte nejméně hodinu, nebo dokud vnitřní teplota nejsilnějších částí kuřete nedosáhne 73 °C.
 7. Před podáváním nechte kuře vychladnout.
Kuře lze podávat se zeleninou nebo třeba s pečenými bramborami.

Pivo dodá kuřeti lahodnou chuť, maso bude šťavnaté. Bylinky a koření dodají pokrmu další vrstvu chuti, díky níž je ještě lahodnější. Toto pečené kuře podávejte se zeleninou podle vlastního výběru, abyste získali kompletní jídlo.