Obličejové zábaly a pleťové masky

Zábaly a pleťové masky dopomáhají pleti ke svěžímu vzhledu a udržují přirozenou vlhkost. Podle toho, jaké účinné látky obsahují, mohou pleť zklidnit, stimulovat či lépe prokrvovat. Před nanesením pleťové masky je nutné obličej důkladně vyčistit.

Při přípravě masky se řiďte zásadou, že je nejlepší namíchat si jen takové množství, které co nejdříve spotřebujete. Případný zbytek uchovávejte ve vzdušné nádobě v lednici na místě chráněném před světlem.

Správný postup při nanášení masky

Nejprve naneste štětcem masku na bradu, potom na vnější stranu lící až k čelu. Pak ji nanášejte od nosu směrem nahoru k lícím. Očím, obočí a rtům se vyhněte.

Čistící maska

Smíchejte 2 polévkové lžíce léčivého bahna, 1 polévkovou lžíci jogurtu, trochu horké vody, 1 kapku bergamotové silice, 2 kapky muškátové silice a 3 kapky levandulové silice. Naneste na obličej a po 10 minutách působení smyjte teplou vodou.

Zvlhčující maska

Smíchejte 1 čajovou lžičku ohřátého medu, 3 polévkové lžíce oleje z meruňkových jader, 3 polévkové lžíce mletých mandlí, po 2 kapkách měsíčkové silice, pačuli a pomerančové silice. Naneste na obličej a po 10 minutách působení smyjte teplou vodou.

Ranní maska (pro mastnou pleť)

Smíchejte trochu horké vody, 2 polévkové lžíce přírodního jílu a 1 kapka rozmarýnové silice. Naneste na obličej a po 10 minutách působení důkladně smyjte teplou vodou.