Péče o pleť – v zimě

V minulém článku jsme si řekli, jak byste se měli přes zimu starat o své ruce. Zimní období však škodí i zbytku vaší pleti, která je přes zimu unavená a často také podrážděná. Nyní již ale existují speciální kúry, které jí dokážou vrátit svěží a zdravý vzhled už za dva týdny. Jak tyhle kúry vlastně fungují a kterou si vybrat?

Zima je tedy pro pleť opravdovým nepřítelem. Vítr a mráz ji velmi rychle podráždí, takže bývá mnohem náchylnější k červenání, pálení nebo pigmentovým skvrnám. Vaší pleti neprospívá ani časté přecházení ze zimy do tepla a naopak. Nemůžete se potom divit, že vypadá unaveně, zašedle a snáze podléhá vytváření vrásek.

Proto je třeba se o vaši pleť začít okamžitě starat s pomocí kúr, které ji zregenerují a oživí. Velkým plusem je to, že je možné je aplikovat v pohodlí vašeho domova.

Jak to vlastně funguje?

Tajemství, díky kterému kúry fungují tak rychle je v tom, že mají větší obsah a koncentraci účinných látek než klasické krémy které používáte běžně. Lepší efekt podporují i speciální přísady, z nichž se tyto kúry vyrábějí. Nejčastěji to jsou výtažky z rostlin, například jetel polní, chmel nebo také sója.

Nemůžeme zapomenout na různé aminokyseliny a peptidy. Navíc se často dělají ve formě séra, které z větší části obsahuje vodu. A právě ve vodě jsou rozpuštěné účinné látky, jako je vitamín C nebo kyselina hyaluronová. Ty pak výrazně zrychlují jejich účinnost.

Malou třešničkou na dortu je fakt, že séra dokážou způsobovat mikrostahy ve vaší pokožce, které jí zpevní a také zjemní.

Jak kúry používat?

Velice důležité je správné a pravidelné dávkování. Některé se mohou aplikovat dvakrát denně, některé pouze ráno nebo večer. Proto první, co byste měli udělat, je si přečíst potřebné příbalové letáky, nebo se informovat přímo v prodejně.

Většina regeneračních přípravků obsahuje několik ampulek nebo flakónků, které se musí do čtyřiadvaceti hodin po otevření vypotřebovat, jinak přestanou být účinné.

Balení může kromě ampulek obsahovat i sérum nebo balzám. V tomto případě už není třeba na vaši pleť nanášet nic jiného. Pokud tomu tak není, klidně se namažte vaším oblíbeným krémem – denním nebo nočním.

Nikdy si nezapomínejte vybírat kúry určené přímo na vaše problémy. Pokud se chcete zbavit vrásek, pomůže vám od nich silikonový olej, který vaší pleti dodá i hedvábný vzhled. Pokud máte problémy s pupínky, vyberte si kúru s obsahem kyseliny salicylové.

Vitamín C dokonale hydratuje a navíc působí jako antioxidant. Podobné účinky jako botulin (= látka používaná při botoxu) mají i výtažky z lososa zvané dmae, který vám pomůže také od pigmentových skvrn.

Přípravky, které vám pomohou

S pigmentovými skvrnami si poradí například ANTI-TACHES CORRECTION ACTIVE, LIERAC, který obsahuje esenciální olejíček, který vás zbaví hnědých skvrnek a sérum, které nedopustí, aby se vám vytvářely další.

Sérum HYALURON-FILLER, EUCERIN se postará o to, aby důkladně vyplnilo hluboké vrásky, výtažky ze sóji podpoří přirozenou tvorbu této látky v pleti.

Pokud vás trápí nevzhledné kruhy pod očima nebo hluboké vrásky, pomůže vám ULTRA CORRECTION TOTAL EYE REVITALIZER, CHANEL s rýžovými peptidy a výtažky z kvasnic. Sada obsahuje roll-on sérum a deset nalepovacích masek, které se používají každé ráno po dobu deseti minut.