Nadívané kuřecí kůže – nejlepší recept

Nadívané kuřecí kůže

Hledáte působivý a jedinečný způsob servírování kuřecích jater? Nehledejte nic jiného než tento lahodný recept na kuřecí játra zabalená v kuřecí kůži. Tento pokrm, který obsahuje jen několik málo ingrediencí, je dokonalý a udělá dojem na rodinu i přátele.

Tento chuťově výrazný a křupavý pokrm je neuvěřitelně jednoduchý na přípravu a nezabere vám žádný čas. Podle tohoto receptu můžete na příští večeři servírovat elegantní pokrm.

Kuřecí játra v kuřecí kůži

Kuřecí játra sice nepatří mezi nejvyhledávanější ingredience kulinářského světa, ale jsou univerzální a lze je použít v celé řadě receptů. Jedním z vynikajících způsobů, jak si vychutnat kuřecí játra, je zabalit je do kuřecí kůže. Ano, čtete správně! Zabalení kuřecích jater do kuřecí kůže dodá pokrmu úžasnou strukturu a chuť a vytvoří nečekaný, ale lahodný zážitek.

Jaké je tedy tajemství proměny obyčejných kuřecích jater v něco neobyčejného? Vše začíná u kůže. Abyste co nejlépe napodobili chuť a strukturu kuřecích jater zabalených do kuřecí kůže, je důležité vybrat kvalitní drůbeží části s neporušenou kůží. Kůže by měla být nemarinovaná, protože marinády mohou narušit chuť kuřecích jater. Po výběru surovin zbývá už jen pečlivě zabalit každý kus kuřecích jater do kuřecí kůže.

Kuřecí játra zabalená v kuřecí kůži jsou nezapomenutelným kulinářským zážitkem, ať už se podávají jako předkrm, součást hlavního jídla, nebo dokonce smažená a podávaná jako svačina.

Ingredience

 • 500 g kuřecích jater
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 1 lžička uzené papriky
 • 1/2 lžičky mletého černého pepře
 • 1/4 lžičky soli
 • 4-5 velkých kuřecích kůží
Jelikož jsou játra chutná a snadná na přípravu, jedná se o skvělý způsob, jak si vychutnat kuřecí maso.

Postup

 1. Předehřejte troubu na 190 °C.
 2. Kuřecí játra vložte do mísy a ochuťte je olivovým olejem, česnekem, uzenou paprikou, mletým černým pepřem a solí. Všechny ingredience smíchejte dohromady a dejte stranou.
 3. Vezměte každou kuřecí kůži a jemně rozprostřete ochucená játra po stranách, přičemž dbejte na to, aby pokryla většinu kůže.
 4. Jakmile jsou kuřecí kůže pokryty játrovou směsí, pevně je zabalte a opatrně srolujte na plech vyložený pečicím papírem.
 5. Zabalená kuřecí játra vložte do předehřáté trouby a pečte 20-25 minut nebo dokud nebudou zlatohnědá a křupavá.
 6. Kuřecí játra zabalená v kuřecí kůži podávejte horká a vychutnejte si je s oblíbenými přílohami.

Pokud hledáte jedinečný způsob podávání kuřecích jater, tento vynikající recept na kuřecí játra zabalená v kuřecí kůži je vítězný. S minimem ingrediencí a minimální přípravou bude tento pokrm jistě hitem mezi vašimi hosty. Vyzkoušejte tento recept na příští večeři a pochutnejte si.

Ke kuřecím játrům se hodí např. americké brambory, batátové hranolky, šopský salát nebo salát Coleslaw.