Dokonalá čistota lahví a doplňků pro miminko – zkušenosti

Sterilizátor je dnes nezbytný pomocník téměř v každé rodině s miminkem. Vždyť právě hygienická čistota chrání naše nejmenší před neviditelnými bakteriemi. Velmi častou chybou maminek bývá sušení sterilizovaných kojeneckých lahví klasickou utěrkou, na které mohou bakterie rovněž „přebývat“.

Imunita se miminkům tvoří postupně, proto je třeba, zejména v prvních měsících života, dbát na absolutní čistotu všeho kolem nich. Pokud si chceme být opravdu jistí, že miminku nabízíme pouze hygienicky čisté dudlíky, savičky či lahvičky, rozhodně je parní sterilizace správnou volbou. Sterilizační proces zbaví lahve i ostatní doplňky všech nežádoucích mikroorganismů. Můžete například vyzkoušet tento sterilizátor:

Digitální parní sterilizátor se sušičkou

Sterilizátor BAYBY BBS 3030 je doplněn o sušičku, která snadno odstraní zkondenzovanou vodu ze sterilizovaných lahviček a dalších doplňků.

Stojan uvnitř přístroje byl navržen velmi prakticky tak, aby se pára dostala do všech zákoutí dudlíků a zkondenzovaná voda měla kudy odtéci. Do jeho horní části se díky připraveným otvorům i „háčkům“ spolehlivě umístí dudlíky a další pomůcky nejrůznějších tvarů. Stojan lze z přístroje zcela vyndat a samostatně použít jako odkapávač či držák. Kapacita tohoto umožní sterilizaci šesti kojeneckých lahviček včetně příslušenství

Při používání digitálního parního sterilizátoru si můžete zvolit jeden ze tří režimů – automatickou sterilizaci a vysoušení, nebo režim pouhé sterilizace, a do třetice naopak pouze vysoušení.

Ovládání je velmi intuitivní, každá funkce má své tlačítko a o zvoleném procesu vás informuje digitální LCD displej. Přístroj také informuje o nedostatku vody. Sterilizační proces trvá cca 11 minut. Při menším množství vody, kdy se voda vyvaří dříve, nám dá přístroj zvukovým signálem na vědomí, že sterilizační proces nebyl dostatečný – LCD displej zčervená, zobrazí se ikonka nedostatku vody a sterilizace se přeruší.