Prodej dopravní a nákladní techniky – kde koupit

Investice do dopravní a nákladní techniky neprobíhá každý den. Je realizována jednou za čas a jedná se o poměrně vysoké částky, proto je vhodné dobře rozmyslet, kde strojní vybavení zakoupit.

Lze investovat do nových nákladních vozů, ovšem běžně jsou k sehnání i vozy použité, ve velice dobrém stavu a za nepoměrně nižší ceny než vozy nové. Při výběru prodejny nákladní a dopravní techniky lze pořídit přívěsy, návěsy, nákladní auta i tahače, které budou v podnikání či pro soukromé účely sloužit ještě řadu let.

Užitkové vozidlo je obvykle definováno jako vozidlo, které se používá k přepravě zboží a běžného vybavení, nikoliv k přepravě osob. S nákladním autem proto není žádoucí činit podobná rozhodnutí typu, kam na dovolenou k moři.

Výběr prodejce dopravní a nákladní techniky

V renomované prodejně dopravní techniky je možné zakoupit nákladní vozy, přívěsy, návěsy, nákladní vozidla i jinou techniku různých typů i kategorií.

Obvyklý scénář: Kupující má potřebu, má i rozpočet. Kam si zajít koupit požadovaný užitkový nákladní automobil? Prodejci dopravní a nákladní techniky nejsou tak viditelně dostupní jako prodejci osobních automobilů, takže nelze jen tak zajít na roh a prohlédnout si, co mají na parkovišti.

Nejprve je nutné určit, pro jaký účel bude požadované vozidlo používáno. Může to znít zvláštně, ovšem pokud člověk hledá něco na přepravu nákladu, měl by si položit několik otázek. Jedním z nich je například otázka, jak velkou kapacitu potřebuje?

Za druhé, jaké funkce chce? Po delším přemýšlení možná zjistí, že má velmi vyhraněný názor na to, zda je kupované vozidlo poháněno benzinem nebo naftou, zda má nákladní automobil manuální nebo automatickou převodovku nebo jakou značku nakonec koupí. Pokud se snaží prosadit jako nízkonákladový dopravce, možná se nebude chtít objevit u dveří svých zákazníků s vozem Mercedes Benz.

Za třetí, stanovit si rozpočet a vymyslet, jak nákup financovat. Nový nebo ojetý vůz?

5 chyb při nákupu dopravní a nákladní techniky

Pokud nastal čas rozšířit vozový park o novou dopravní a nákladní techniku, může být nákup online výhodný hned z několika důvodů. Procházení možností na webu poskytne větší výběr možností. Nákup pracovního nebo nákladního vozu online však s sebou nese potenciální rizika a problémy. Pět běžných chyb, kterých se kupci při nákupu nákladního automobilu dopouštějí:

Kupující neví přesně, co potřebuje

Užitkové nákladní vozy jsou drahým nákupem, takže výběr toho správného je pro spokojenost s obchodem rozhodující. Vzhledem k tomu je před hledáním potřeba myslet na několik věcí. Jaký je rozpočet? Je lepší nový, nebo ojetý vůz? Jak dlouhé jsou jízdní trasy? Co bude přepravováno?

Je vhodné promyslet i další funkce, které jsou u nákladního vozidla důležité. Velká kabina na spaní? Pokročilé bezpečnostní prvky? Výbava přizpůsobená danému oboru práce?

Vynechání zkušební jízdy

Když kupec konečně našel návěs, který splňuje jím stanovená kritéria, může být v pokušení koupit vozidlo bez prohlídky. Je však rozumné si vůz nejprve vyzkoušet. Nákladní vozidlo může na fotografiích vypadat bezvadně. Prodejce může mít vynikající recenze.

Navzdory těmto skutečnostem může osobní prohlídka vozidla vypovídat o něčem jiném. Může být uvnitř cítit nepříjemný pach. Absolvování zkušební jízdy buď přesvědčí k zaplacení, nebo umožní odejít od nevýhodné nabídky.

Nezkontrolování záznamů o vozidle

Tento bod se může zdát samozřejmý, ovšem často se na něj zapomíná. Zkontrolovat kompletní historii vozidla ojetého vozu je nepsaná povinnost. Prodejce se může tvářit důvěryhodně a transparentně, avšak je úkolem kupujícího ověřit si fakta.

Neptat se, proč je auto v prodeji

Měl nákladní automobil vážnou nehodu? Vyměňuje prodávající nákladní vozidlo nebo jej modernizuje? Pokud ano, byl s výkonem nákladního vozidla nespokojen? Kladení otázek poskytne cenné informace o zkušenostech prodávajícího s daným nákladním vozidlem, které mohou pomoci při dalším rozhodování o koupi.

Víra, že větší je lepší

Větší nemusí vždy být lepší a nákladní automobily pro komerční účely jsou toho skvělým příkladem. Větší totiž obvykle mají horší spotřebu benzinu a stojí více peněz. Větší nákladní automobily jsou také obtížněji ovladatelné na silnici, zejména pokud je kupující řidič městské dodávky pohybující se v úzkých městských ulicích.

Pronájem nákladní techniky vyřeší problém

A pokud si budete chtít užitkové vozy či nákladní techniku pouze na zapůjčení? Využijte služeb pronájmu nákladních vozidel a dopravní techniky. Zapůjčíte si požadované auto pouze na určitou dobu a po uplynutí jej vrátíte zpět bez starostí s údržbou.