Kam na dovolenou k moři

Dovolená u moře je pro mnoho lidí ideální způsob, jak si odpočinout a zrelaxovat se. Mořský vzduch, slunce a voda mají příznivý vliv na lidské tělo a mysl.

Destinací, kam lze v dnešní době vyrazit k moři, je opravdu hodně. Někdy je těžké mezi všemi nabídkami správně vybrat. Kam k moři na dovolenou letos? Zde je několik oblíbených variant.

Letní dovolená moře

Spousta českých rodin už si zvykla, že tráví svoji letní dovolenou u moře. Je to nejčastějším způsob, jak trávit letní dovolenou. Jediným problémem, který vyřešit, je kam na dovolenou?

Moře je skvělým prostředkem pro regeneraci fyzických i psychických sil a pro načerpání nové energie. K moři se dá jet autem, autobusem nebo letět letadlem.

Při cestování s cestování kanceláří je potřeba mít se na pozoru před dovolenkovými podvody.

Řecko je levné

Řecké ostrovy jsou hodně pěkné a dnes jsou za slušné ceny. Ať už je to Rhodos, Samos, nebo jiný řecký ostrov, všude budete spokojení. Kvalita ubytování je vždy dobrá a památek je v Řecku nespočet.

Možností je také Bulharsko

Možností je zkusit také Bulharsko levně. Bulharsko není ještě tak komerční a je to tam o hodně lepší než třeba v Chorvatsku.

A přitom Chorvatsko je tak oblíbené a Bulharsko je v dnešní době oblíbené o hodně méně. Dobrým místem je například Sozopol, určitě také navštivte zajímavé bulharské památky.

Klasika Itálie

Itálie je už takovou klasikou, ale zažijete tam vždy pěknou dovolenou. Na jih je to blíže, na sever dále. Dobrým letoviskem je například Kalábrie, Sardinie či další italská letoviska.

Verona je krásné město v severní Itálii, které je známé svou bohatou historií, kulturou a romantickou atmosférou. Město je také domovem řady památek

Do Itálie se často jezdí autobusem nebo můžete letět letadlem. Je také možná cesta po vlastní ose. Je možné si také předplatit All Inclusive.

Zde je několik tipů, jak dovolenou u moře co nejlépe využít.

Vybrat si vhodné ubytování

Je důležité pečlivě vybrat ubytování, které splňuje požadavky. Je dobré zvážit, zda zvolit hotel, apartmán nebo pronájem domu. Důležité je také umístění ubytování vzhledem k pláži a centru města.

Vhodné oblečení a obuv

Nezbytné jsou plavky, plážový ručník a sluneční brýle. Na pláži může být velmi horko, takže je vhodné nosit lehké a vzdušné oblečení. Kromě toho je třeba pohodlná obuv pro procházky a turistiku v okolí.

Dodržovat zásady bezpečnosti na pláži

Při plavání v moři a opalování na pláži je důležité dodržovat zásady bezpečnosti. Zkontrolovat kvalitu vody a před plaváním si přečíst informace o možných rizicích, jako jsou proudy a vlny.

Vyplatí se používat dostatečné množství ochranného krému s vysokým faktorem SPF, a chránit se před spálením a poškozením kůže. Citlivým plavcům může pomoci nosit do vody lycrové triko nebo neoprén na potápění.

Vyzkoušet místní kuchyni

Jednou z nejzajímavějších částí dovolené je objevování nových kuchyní a pokrmů. U moře se doporučuje vychutnat čerstvé ryby a plody moře, stejně jako místní speciality.

Je výborné vyzkoušet různé restaurace a potraviny a objevit nové chutě.

Vychutnat si místní kulturu

Kromě jídla si na dovolené u moře lze vychutnat také místní kulturu. Navštívit místní památky, muzea a galerie a dozvědět se více o historii a tradicích dané oblasti. Setkávat se s místními lidmi a učit se od nich o jejich kultuře a zvyklostech.

Relax

Relaxovat a užívat si volný čas. Plážový den se dá strávit s knihou nebo si užít odpočinku pod slunečníkem. Pokud má člověk rád aktivní dovolenou, může si vyzkoušet nějaké vodní sporty, jako je například windsurfing nebo jízda na vodním skútru.

Při večerním posezení u moře je nejlepší užívat si nádherný výhled a relaxovat v klidném prostředí.

Prozkoumat okolí

Pokud je nějaký volný čas, vyplatí se vyrazit na prozkoumání okolí a navštívit některá zajímavá místa. Prohlédnout místní památky a zajímavá místa, jako jsou historická města, hradby a pevnosti. V okolí pláže se také mohou nacházet krásné přírodní scenérie, jako jsou skalnaté pobřeží a malebné zátoky.

Užít si romantiku

Dovolená u moře může být také romantická a intimní. Pokud cestuje pár, může využít krásného prostředí pro společné procházky a večeře u moře. Vychutnávat si jeden druhého a odpočinout si od každodenního shonu.

Relaxovat v hotelovém spa

Pokud si člověk chce užít opravdu luxusní dovolenou, může si zarezervovat pobyt v hotelu s wellness centrem a spa.

Tento druh dovolené je skvělým způsobem, jak se uvolnit a zrelaxovat po celodenním pobytu na pláži. Vychutnat si saunu, masáže, relaxační koupele a další procedury, které pomohou relaxovat a odpočinout si.

Dovolená u moře je skvělý způsob, jak si odpočinout a zrelaxovat. S těmito tipy se dá na dovolené co nejlépe bavit a užít si krásné prostředí, kulturu a gastronomii.

Je třeba pořádně vychutnat každou chvíli a užít si krásného prostředí, které dovolená u moře nabízí.