7 tipů na méně tradiční dárky

Máte ve svém okolí blízkého člověka, který je zaměřen spíše duchovně než materiálně a rád zkoumá věci mezi nebem a zemí? A opět si lámete hlavu, co mu koupíte jako dárek, protože už dopředu víte, že žádné měkké ani jedlé dárky ani kosmetiku příliš neocení?

Zkuste třeba některý z našich tipů. Jedná se sice o drobnosti, ale esotericky zainteresovanému člověku rozhodně udělají radost.

Knihou nezklamete nikoho. Avšak trefit se do knižního vkusu nemusí být vždy snadné. Také nikdy nevíte, zda vámi vybranou knihu už ten druhý nemá doma v knihovničce.

Literatury zaměřené na duchovní a osobní rozvoj je na trhu mnoho. Volit můžete z různých témat a oblastí – nevysvětlitelné události, světová náboženství, tarot, numerologie, astrologie, alternativní medicína, léčba energiemi, nauka o čakrách, knihy o magii a čarodějnictví, o učení Feng Shui apod.

Náš tip: Darujte velkou knihu horoskopů na příští rok

Pro toho, kdo se rád dozví, co ho v budoucnu čeká, to můžete zkusit třeba s knihou horoskopů na následující rok, kde je pro každé znamení  podrobně měsíc po měsíci uvedeno, co jej daný rok může čekat v oblasti lásky, partnerství, financí, zdraví i kariéry. K tradičním a oblíbeným knihám horoskopů již několikátou sezónu patří např.

2) Lunární kalendář

Ideální dárek pro každého, kdo dbá na to, aby si záležitosti svého života organizoval pokud možno v souladu s fázemi Měsíce.

V kalendáři jsou mimo jiné uvedeny konkrétní rady, jak pečovat o své tělo a ducha v harmonii s Měsícem a jeho postavením ve zvěrokruhu. Např. kdy je vhodné pečovat o ledviny, kdy si stříhat vlasy a nehty, kdy podstoupit či nepodstoupit operační zákrok apod.

3) Talismany

Drahé kameny, náramky z kamenů, netradiční šperky, lapače snů, motivační magnetky na lednici, čakrové svíce, vonné tyčinky, dekorační svíčky, sádroví andílci…

Za talisman může každý z nás považovat téměř cokoli. Někdo nedá dopustit na sbírku minerálů, další našel oblibu v rituálních předmětech.

Dárkem, kterým neurazíte, může být třeba pěkný, opracovaný drahý kámen vybraný v souladu se znamením horoskopu obdarovaného. Dá se pořídit rovnou i hotový šperk nebo náramek z těchto drahých kamenů.

V poslední době jsou rozšířené také různé motivační citáty. Drobností, která potěší zejména ty, kteří neustále usilují o osobní rozvoj, se tak mohou stát třeba i „obyčejné“ motivační magnetky na lednici.

4) Sošky andělů a víl

Andělé jsou naši ochránci a bdí nad námi dnem i nocí. Jejich ztvárnění zejména ve tvaru sošek nebo ručně šitých figurek. Navíc k Vánocům andělé prostě patří. Darovat andílka v jakékoli podobě, ať už ze dřeva, sádry, kovu či jiného materiálu, bude rozhodně dobrý nápad.

5) Tarotové karty

Má váš blízký zálibu v nahlížení do budoucnosti, chodí čas od času ke kartářce, aby věděl, jaká budoucnost jej čeká? Zkuste mu pořídit kompletní sadu tarotových karet včetně příručky, díky které si bude moci výklad udělat sám sobě i doma.

Pokud se necítíte přímo na tarotové karty, budou vhodnou alternativou také andělské nebo inspirační karty.

6) Obrázky mandal

Barevné mandalové obrazce působí harmonicky a léčivě. Příznivé (antistresové) účinky má nejen samotné malování mandal nebo vymalovávání mandalových omalovánek, jež zažily největší boom před pár lety, ale samozřejmě na nás působí už i hotové obrázky.

Dnes se dají pořídit krásné, ručně malované mandaly ve formě obrazů na stěnu, které mnohdy vypadají jako skutečná umělecká díla. Můžete si nechat namalovat mandalu na přání, aby příznivě působila na tu oblast života, kterou potřebujete posílit (lásku, zdraví, finance, přátelství, hojnost apod.)

Pokud už máte pořízený jiný dárek, můžete k němu přiložit jako malou pozornost třeba jen malou kartičku s mandalou, kterou může mít obdarovaný kdykoli při sobě, ať už jen tak opřenou na pracovním stole nebo jako záložku v knize.

7) Dárkový poukaz

Dárkové poukazy jsou alternativou, která zbývá vždy, když nám dochází inspirace. Většina obchodníků je už nabízí automaticky. Přece jen jde o jejich peníze. Zpravidla jsou dvě varianty.

Buď je je na poukaze uvedena hodnota, do které je možno služby čerpat. Nebo koupíte dárkový poukaz na vybranou službu. To je ideální, pokud daného člověka znáte blíž, víte, co ho zajímá a co má rád, proto můžete být při výběru konkrétní.

Předplatit tak můžete například nějakou netradiční masáž (ájurvédskou či jinou orientální masáž), kurz vykládání tarotu, školu numerologie, kurz malování mandal nebo předplatné časopisu zaměřeného na alternativní způsob života.