7 tipů na méně tradiční dárky

Člověk, který je zaměřen spíše duchovně než materiálně a rád zkoumá věci mezi nebem a zemí, se obdarovává hůře než ostatní? Tradiční dárky příliš neocení. Jaké jsou méně tradiční dárky?

Následující méně tradiční dárky jsou sice drobnosti, ovšem esotericky zainteresovanému člověku rozhodně udělají radost.

1) Kniha horoskopů na příští rok

Kniha nikdy nezklame. Avšak trefit se do knižního vkusu nemusí být vždy snadné. Také člověk nikdy neví, zda vybranou knihu už ten druhý nemá doma v knihovničce.

Literatury zaměřené na duchovní a osobní rozvoj je na trhu mnoho. Volit lze z různých témat a oblastí – nevysvětlitelné události, světová náboženství, tarot, numerologie, astrologie, alternativní medicína, léčba energiemi, nauka o čakrách, knihy o magii a čarodějnictví, o učení Feng Shui apod.

Pro toho, kdo se rád dozví, co ho v budoucnu čeká, to lze zkusit třeba s knihou horoskopů na následující rok, kde je pro každé znamení  podrobně měsíc po měsíci uvedeno, co jej daný rok může čekat v oblasti lásky, partnerství, financí, zdraví i kariéry.

2) Lunární kalendář

Ideální dárek pro každého, kdo dbá na to, aby si záležitosti svého života organizoval pokud možno v souladu s fázemi Měsíce.

V kalendáři jsou mimo jiné uvedeny konkrétní rady, jak pečovat o své tělo a ducha v harmonii s Měsícem a jeho postavením ve zvěrokruhu. Např. kdy je vhodné pečovat o ledviny, kdy si stříhat vlasy a nehty, kdy podstoupit či nepodstoupit operační zákrok apod.

3) Talismany

Drahé kameny, náramky z kamenů, netradiční šperky, lapače snů, motivační magnetky na lednici, čakrové svíce, vonné tyčinky, dekorační svíčky, sádroví andílci.

Za talisman může každý považovat téměř cokoli. Někdo nedá dopustit na sbírku minerálů, další našel oblibu v rituálních předmětech.

Dárkem, kterým člověk neurazí, může být třeba pěkný, opracovaný drahý kámen vybraný v souladu se znamením horoskopu obdarovaného. Dá se pořídit rovnou i hotový šperk nebo náramek z těchto drahých kamenů.

V poslední době jsou rozšířené také různé motivační citáty. Drobností, která potěší zejména ty, kteří neustále usilují o osobní rozvoj, se tak mohou stát třeba i „obyčejné“ motivační magnetky na lednici.

4) Sošky andělů a víl

Andělé jsou ochránci a bdí nad lidmi dnem i nocí. Jejich ztvárnění zejména ve tvaru sošek nebo ručně šitých figurek. Darovat andílka v jakékoli podobě, ať už ze dřeva, sádry, kovu či jiného materiálu, bude rozhodně dobrý nápad.

5) Tarotové karty

Má blízký člověk zálibu v nahlížení do budoucnosti, chodí čas od času ke kartářce, aby věděl, jaká budoucnost jej čeká? Co mu pořídit kompletní sadu tarotových karet včetně příručky, díky které si bude moci výklad udělat sám sobě i doma?

Pokud se někdo necítí přímo na tarotové karty, budou vhodnou alternativou také andělské nebo inspirační karty.

6) Obrázky mandal

Barevné mandalové obrazce působí harmonicky a léčivě. Příznivé (antistresové) účinky má nejen samotné malování mandal nebo vymalovávání mandalových omalovánek, jež zažily největší boom před pár lety, ale samozřejmě působí už i hotové obrázky.

Dnes se dají pořídit krásné, ručně malované mandaly ve formě obrazů na stěnu, které mnohdy vypadají jako skutečná umělecká díla. Lze si nechat namalovat mandalu na přání, aby příznivě působila na tu oblast života, kterou potřebuje člověk posílit (lásku, zdraví, finance, přátelství, hojnost apod.)

Pokud už má pořízený jiný dárek, může k němu přiložit jako malou pozornost třeba jen malou kartičku s mandalou, kterou může mít obdarovaný kdykoli při sobě, ať už jen tak opřenou na pracovním stole nebo jako záložku v knize.

7) Dárkový poukaz

Dárkové poukazy jsou alternativou, která zbývá vždy, když dochází inspirace. Většina obchodníků je už nabízí automaticky. Přece jen jde o jejich peníze. Zpravidla jsou dvě varianty.

Buď je na poukaze uvedena hodnota, do které je možno služby čerpat. Nebo se koupí dárkový poukaz na vybranou službu. To je ideální, pokud obdarovaného zná člověk blíž, ví, co ho zajímá a co má rád, proto může být při výběru konkrétní.

Předplatit tak lze například nějakou netradiční masáž (ájurvédskou či jinou orientální masáž), kurz vykládání tarotu, školu numerologie, kurz malování mandal nebo předplatné časopisu zaměřeného na alternativní způsob života.