Čokoládový pudinkový dezert – nejlepší recept

Čokoládový pudinkový dezert

Čokoládový pudinkový koláč je snadný, chutný a luxusní dezert, který jistě udělá dojem na rodinu i přátele. Kombinace čokoládového pudinku rozetřeného na čokoládovém koláči jistě uspokojí všechny chutě na sladké. Tento dezert se skvěle hodí pro zvláštní příležitosti, jako jsou narozeniny, výročí, sváteční jídla nebo jen tak pro potěšení z něčeho výjimečného.

Čokoládový koláč s pudinkem

Čokoládové pudinkové koláče jsou lahodnou pochoutkou, která se nejen snadno připravuje, ale je také naprosto vynikající. Každé sousto je lahodnou kombinací teplého čokoládového koláče a sladkého krémového čokoládového pudinku, to vše zabalené v teplém máslovém korpusu. Ať už je podáváte jako příležitostný dezert, nebo si jen připravíte rychlou svačinku, čokoládové pudinkové koláče jistě potěší každého.

Příprava čokoládového koláče s pudinkem je neuvěřitelně snadná. Potřebujete pouze směs na čokoládový koláč, pudinkovou směs a několik dalších ingrediencí. Stačí připravit směs na koláč a rozetřít ji do vymazané koláčové formy. Po vychladnutí koláč potřete pudinkovou směsí. Pudink bude tvořit vrchní vrstvu koláče.

Na čokoládových pudinkových koláčích je skvělé, že jsou neuvěřitelně univerzální. Recept můžete snadno upravit podle svých chutí. Můžete z něj například snadno udělat malinový nebo jahodový pudinkový koláč jednoduchou záměnou práškových směsí.

Pudink se rozetře na upečený čokoládový koláč.

TIP: Zkuste také recepty na pudinkový koláč, meruňkový koláč, borůvkový koláč s drobenkou, švestkový koláč, ostružinový koláč s pudinkem, nebo veganský borůvkový koláč.

Čokoládové pudinkové koláče se také skvěle hodí na oslavy nebo větší setkání. Jejich výroba ve velkém je neuvěřitelně snadná, protože recept vyžaduje minimum ingrediencí. Navíc budete moci podávat lahodnou sladkou pochoutku, aniž byste museli celý večer otročit v kuchyni.

Ingredience

 • 1 směs na čokoládový koláč zakoupená v obchodě
 • 3 velká vejce
 • ¾ šálku rostlinného oleje
 • 1 šálek horké vody
 • 1 balení pudinkové směsi
 • 2 šálky studeného mléka
 • cukr moučka na ozdobu (nepovinné)
Čokoládový koláč s pudinkem se hodí pro každou příležitost.

Postup

 1. Předehřejte troubu na 175 °C. Vymažte 23centimetrovou kulatou a hlubokou formu na pečení.
 2. Ve velké míse vyšlehejte dortovou směs, vejce, olej a horkou vodu dohladka.
 3. Dortové těsto nalijte do připravené formy. Pečte 30-35 minut nebo dokud špejle zapíchnutá do středu koláče nevyjde čistá.
 4. Před přidáním pudinkové vrstvy nechte zcela vychladnout.
 5. Ve středně velké míse smíchejte pudinkovou směs se studeným mlékem, dokud nezhoustne.
 6. Pudink rozetřete na vrch vychladlého dortu. Uložte do chladničky na několik hodin nebo přes noc, dokud nebude vychladlý.
 7. Když je připraven k podávání, nakrájejte ho na plátky a vychutnejte si ho!
 8. Vrch pudinkového koláče můžete posypat moučkovým cukrem pro extra sladký nádech.

Čokoládový pudinkový koláč je snadný, lahodný a luxusní dezert, který se skvěle hodí pro zvláštní příležitosti nebo jen tak, když si chcete dopřát něco výjimečného. Vyzkoušejte tento úžasný recept a vaše rodina i přátelé si ho jistě zamilují!