Cereální sušenky – nejlepší recept

Cereální sušenky

Připravit si domácí občerstvení doma není o moc jednodušší než tento lahodný recept na cereální sušenky. Tyto cereální sušenky, které vyžadují pouze tři ingredience, jsou perfektním pohoštěním a skvělým způsobem, jak využít krabici cereálií. Výsledkem jsou lahodné sušenky s texturou plnou křupavých kousků cereálií.

Výroba domácích svačinek nemusí být složitá. Tento jednoduchý recept na cereální sušenky ze tří ingrediencí je skvělým způsobem, jak využít krabici cereálií a vytvořit lahodné pohoštění.

Cereální sušenky

Cereální sušenky používají všechny stejné ingredience, které se nacházejí v tradičním receptu na pečení, ale s několika přídavky. Většina cereálních sušenek se vyrábí z celých zrn, sušeného ovoce, ořechů a semínek. Přidáním těchto ingrediencí můžete snídani dodat tolik potřebnou výživovou a chuťovou dávku. Například přidáním slunečnicových semínek a vlašských ořechů do sušenek můžete do pokrmu přidat vlákninu a bílkoviny, což z něj udělá zdravější variantu svačiny než tradiční čokoládové sušenky.

Do cereálních sušenek můžete použít cereálie podle vlastního výběru.

Cereální sušenky lze připravit i z bezlepkových a veganských surovin. Pokud chcete vytvořit lehké a nadýchané sušenky, které jsou přesto plné výživných látek a chuti, zvažte použití směsi bezlepkových ovesných vloček a mandlové mouky. Můžete také přidat vlastní směs přírodních sladidel a koření a vytvořit tak sušenku, která uspokojí chutě a zároveň je prospěšná pro vaše zdraví.

Ingredience

  • 2 šálky cereálií (hodí se jakýkoli druh křupavých, sladkých cereálií)
  • 1/2 hrnku hladké mouky
  • 1/3 šálku rozpuštěného másla
Mezi méně zdravé patří sušenky s čokoládou.

Postup

  1. Předehřejte troubu na 175 °C.
  2. Ve středně velké míse smíchejte vločky, mouku a rozpuštěné máslo a míchejte, dokud se vše dobře nespojí.
  3. Nabírejte hrudky těsta o velikosti polévkové lžíce na vymazaný nebo pečicím papírem vyložený plech.
  4. Pečte v předehřáté troubě 10-12 minut, dokud sušenky lehce nezhnědnou.
  5. Před podáváním je nechte zcela vychladnout.

Vychutnejte si lahodné domácí cereální sušenky na různé způsoby. Podávejte je obyčejné s polevou podle vlastního výběru, například s rozpuštěnou čokoládou, ořechovým nebo arašídovým máslem (recept) nebo džemem. Připravte si várku cereálních sušenek a použijte domácí zmrzlinu jako dezert. Případně upečte extra velké sušenky a podávejte je jako samostatné snídaňové pečivo.

TIP: Místo džemu můžete použít rybízovou marmeládu. Z ovesných vloček lze připravit ovesné sušenky nebo zdravé cookies.