Broskvový ledový čaj – nejlepší recept

Broskvový ledový čaj

Ledové čaje v obchodech jsou tragického složení. Šokující výsledky ledových čajů přinesl časopis dTest, kterého si všiml i tým Verge.cz a tak tedy našel a připravil recept na domácí ledový čaj, který ochutí broskvemi.

Ledový čaj (recept) je jedním z nejlepších letních nápojů, a když se k němu přidá sladká chuť broskví, může z něj být lahodná a osvěžující pochoutka. Broskvový ledový čaj je oblíbený nápoj, který je ideální pro horké letní dny, kdy potřebujete chladivý a lahodný nápoj.

Broskvový ledový čaj

Jednou z nejlepších vlastností přípravy broskvového ledového čaje je univerzálnost receptu. Můžete si přizpůsobit sladkost, chuť a sílu a vytvořit si tak nápoj, který vám bude vyhovovat. Pokud dáváte přednost výraznější chuti, zkuste použít silnější druh čaje, například černý nebo zelený. Pokud chcete intenzivnější broskvovou chuť, použijte pyré nebo sirup s vyšší koncentrací broskví. A pokud chcete, aby byl méně sladký, použijte méně sirupu nebo pyré a přidejte místo něj trochu medu nebo agávového nektaru.

Příprava broskvového ledového čaje

Broskvový ledový čaj si snadno připravíte doma. Potřebujete pouze čajové sáčky, čerstvé nebo mražené broskve a vodu. Můžete ho uvařit buď ve džbánu, nebo v jednotlivých sklenicích. Pro silnější chuť čaje použijte sáčky černého čaje. Chcete-li něco lehčího, vyzkoušejte zelený nebo bílý čaj. Pro jedinečnou chuť můžete použít také bylinkové čajové sáčky, například heřmánkový nebo mátový.

Broskvový ledový čaj si lze vychutnat samotný nebo s cukrem, medem, citronem nebo mátou.

Chcete-li si čaj obzvláště vychutnat, zkuste do něj přidat několik kapek broskvového extraktu. Ten mu dodá intenzivnější broskvovou chuť. Můžete také přidat několik snítek máty pro osvěžující bylinný nádech.

Ingredience

 • 2 šálky vroucí vody
 • 2-3 sáčky černého čaje
 • 2-3 sáčky čaje s broskvovou příchutí
 • 1/4 šálku medu
 • 1/4 šálku citronové šťávy
 • 2-3 broskve, oloupané a nakrájené na kostičky
 • 2-3 šálky ledu
Broskvový ledový čaj je osvěžující a lahodný letní nápoj.

Postup

 1. V hrnci vařte vodu, pak ji stáhněte z ohně a přidejte sáčky černého a broskvového čaje. Nechte je louhovat asi 5 minut.
 2. Vyjměte čajové sáčky a přidejte med a citronovou šťávu. Míchejte, dokud se med nerozpustí.
 3. Vložte broskve nakrájené na kostičky do mixéru nebo kuchyňského robotu a mixujte, dokud nebudou pyré.
 4. Přidejte broskvové pyré a ledový čaj do velkého džbánu a míchejte, dokud se nespojí.
 5. Přidejte led a míchejte, dokud se nespojí.
 6. Broskvový ledový čaj podávejte ve sklenicích s ledem a vychutnejte si ho!

Broskvový ledový čaj je lahodný a osvěžující letní nápoj, který je ideální pro horké dny. Snadno se připravuje a můžete si ho přizpůsobit podle své chuti pomocí různých druhů čaje, medu nebo citronů.