Bramborovo-mrkvovo-petrželové placičky

Bramborové placky jsou univerzálním jídlem, které si lze dát samotné i jako přílohu. Zároveň jsou velmi variabilní a ponechávají velký prostor vlastní fantazii. Ozvláštnit se dají například přidáním mrkve a petržele.

Brambory jsem šoupla do robota a rozsekala sekáčkem skoro na kaši, kterou jsem přesunula do mísy. Oloupanou mrkev a petržel jsem nastrouhala najemno a přidala k bramborám. Přidala jsem jedno vejce, hladkou mouku, sůl, pepř, a celéhnětla pomocí kuchyňského robota. Do těsta můžete přidat vločky (ovesné, špaldové, pohankové), strouhaný sýr, čerstvé bylinky, cibuli, česnek, prostě cokoliv máte rádi. Konzistence „těsta“ musí být lepivá ale ne příliš řídká, musí držet pohromadě ve tvaru placiček.

Vytvarované placičky jsem kladla na plech pokrytý papírem na pečení a vše jsem šoupla do předem vyhřáté trouby s funkcí horního horkovzduchuna 180°C. Placky jsem pekla cca 45 minut.

Jako příloha se skvěle hodí bramborové kaše, případně dip ze zakysané smetany a česneku nebo tzatziki případně okurkový salát. My jsme měli šopský salát a dip ze smetanového jogurtu s česnekem.

cca 6 porcí