Vyžití pro děti – ve městě, na vesnici, jak se liší veřejný prostor

Bydlíte ve městě a je vaším snem se probouzet ve vlastním domku s výhledem na les? Nebo naopak máte dost bydlení na venkově a toužíte po ruchu velkoměsta a dostupných službách? Každé bydlení má svá pro a proti. Liší se cenou, kvalitou služeb i vybaveností veřejného prostoru.

Rozdíly mezi bydlením na venkově a ve městě jsou nesporné. Nejvíce to však pociťují rodiny s dětmi, které mají zcela odlišný způsob života a okolního prostředí. Zatímco na venkově bývá zachovaná příroda, prostředí je ideální pro venkovní aktivity, naopak ve městě je mnohdy těžké dítě pustit ven, aby si samo či s kamarády pohrálo.

Moderní dětská hřiště i parkour pro starší děti

I v menších městech či vesnicích se začíná dbát na úpravy veřejného prostoru. Je chvályhodné, že se vedení menších obcí čím dál více snaží dbát na zlepšení okolního prostředí. A nejsou to pouze dětská hřiště, ale také sportovní hřiště pro dospělé, prostory s venkovním fitness vybavením či přímo hřiště pro seniory.

Moderní a vyhledávané mezi mladými jsou teď třeba parkour hřiště. Díky těmto moderním prostorům si mohou i obyvatelé vesnic užít neobvyklé aktivity a obyvatelé měst zase získávají prostor, kde mohou zdarma trávit čas s dětmi nebo cvičit.

Každopádně je takový veřejný prostor, který umožňuje aktivně trávit čas, velice potřebný a prospěšný rozvoji dětí, dospívajících i dospělých.

Moderní hřiště děti rozvíjí a podněcují je k pohybu a času strávenému venku, kterého se nám v současné době dostává jen málo. Proto by se každý občan měl zajímat o své okolí a zasazovat se o rozvoj místa svého bydliště. Ať už se jedná o město či obec, kvalitní veřejný prostor je vítaný všude.

A co vy, máte ve svém okolí nové dětské hřiště, sportovní nebo parkour hřiště?