Jak být na večírku okouzlující

Vytoužená dovolená v zahraničí je na spadnutí. Stejně tak dny plné relaxace, zábavy, nevšedních zážitků a setkávání s novými lidmi, možná i letní láska. Součástí většiny all inclusive pobytů je i pozvánka na welcome drink. Jak se na takový večírek připravit, co si vzít na sebe a jak být okouzlující?

Nejdůležitější je cítit se skvěle. Dopřát si koupel, pak se posadit před zrcadlo a zadívat se na svou tvář. Každá žena je krásná, ovšem nějaké drobnůstky se vždy najdou. Podstatné je naučit se sama případné nedostatky dobře skrýt a přednosti naopak zvýraznit.

Péče o obličej a dekolt

Je pleť unavená a bez energie? Chybí jí svěžest? Nejlepším pomocníkem a tipem pro krásnější pleť je v tuto chvíli masáž obličeje a dekoltu, zakončena vitamínovou nebo kolagenovou maskou od profesionální kosmetičky, kterou většina hotelů nabízí také.

Pokud není dostatek času na návštěvu kosmetičky, je ideální udělat si alespoň peeling a dopřát pleti masku. Zde lze sáhnout i po vyživujícím krému a nechat jej působit ve vrstvě přibližně po dobu 15 minut. Všechny tyto pomůcky by měla obsahovat taštička s cestovní kosmetikou.

Líčení

Make-up v barvě pleti je samozřejmostí. Pravděpodobně je však tělo i obličej díky opalování o několik odstínů tmavší než doma. Drobné nedostatky zakrýt korektorem. Po aplikaci správného make-upu je vhodné lehce celý obličej i krk zapudrovat. Nanést tvářenku, díky které vystoupí lícní kosti a celý obličej nebude vypadat jen jako beztvará maska.

Rozjasňovač, jeden z nejvíce podceňovaných kosmetických produktů. Na dovolené je vše o jiskře a záři. S trochou rozjasňovače na lícních kostech zachytí každá žena lesk disko koule na tanečním parketu. Pokud žena používá tekutý podklad, je lepší vybrat si rozjasňovač tekuté nebo krémové konzistence. Pokud používá kompaktní podklad, je vhodnější rozjasňovač ve formě pudru.

Oči by měly být na večírek nalíčeny výrazněji. Když je řeč o maximální záři, na sváteční večírek se hodí tekuté metalické oční stíny. Rovněž obočí, které obličeji dodává výraz, si zaslouží dotvarovat.

Světlejší rtěnka a lesk na rty způsobí, aby rty vypadaly plněji, ovšem obličej nebude příliš přelíčený. Vhodnější však bude rtěnka, která se nerozmazává. Jídla a pití je v hotelech s all inclusive programem přemíra. V ideálním případě se rtěnka nebude při konzumaci rozmazávat ani rychle stírat. Dlouhotrvající matná rtěnka je proto nezbytná.

Vlasy a dobrý účes na party jsou pak korunou krásy. Mezi nejvhodnější účesy, které lze nosit na slavnostní příležitosti a večírky, patří drdol, hladký culík, nebo rozpuštěné vlnité vlasy s květinovou ozdobou.

Outfit na party

Nejzákladnějším základem je obléct si, v čem se žena cítí pohodlně. Optimálně vrstvený outfit. Dovolená se totiž může odehrávat i v chladnějším období roku.

Klasickým party lookem jsou krátké šaty s flitry. Vypadají báječně, a čím víc bude žena tančit, tím jasněji se flitry třpytí. Co když si však žena chce s někým vyjít ven na kus řeči nebo na polibek? Kašmírový svetr doplní luxusní vzhled na chladnější večírek. Kombinace béžového kardiganu se šaty ve zlaté barvě nebo šedého se stříbrnými šaty je trefou do černého.

Obuv vždy zvolit takovou, ve které tanečnice vydrží celý večer, aniž by bylo nutné se potají zouvat pod stolem. A nakonec smyslný parfém, který se k příležitosti hodí.

Voda na prvním místě

V neposlední řadě… voda. Pokud na party teče alkohol proudem, je základ vždy střídat jeden alkoholický nápoj s jedním nealkoholickým nebo nejlépe se sklenicí vody.

Alkohol je totiž diuretikum. Pokud jsou koktejly konzumovány po celou noc, bude alkohol dehydratovat, což může způsobit únavu. Dehydratace je také jednou z hlavních příčin bolestí hlavy při kocovině – nemluvě o vlivu, který bude mít na pleť. Existuje snadné řešení: pít hodně vody a zůstat po celou noc v nejlepší formě.

Doporučení na závěr – před spaním se nikdy nezapomenout odlíčit. I pleť chce dýchat.