6 tipů pro krásu, které vám zaberou minimum času

Ráno patří mezi tu část dne, která slouží k tomu, abychom se soustředili pouze na své potřeby a využili trochu času pro sebe. Pro ženu však mohou být rána velmi stresující, protože nejen, že se potřebuje postarat sama o sebe, ale musí se často postarat i o celou rodinu a chod domácnosti. Jak si tedy usnadnit ranní rituál tak, aby vše proběhlo v klidu a pohodě?

Klíčem k úspoře ranního času je správná organizace a plánování dopředu. Důležité je si večer vše připravit, od oblečení, přes věci do práce, až po snídani, svačinu či oběd s sebou. 

Ranní rutina

Ranní rutina může být skvělým způsobem, jak začít den tak, aby vše proběhlo dobře a bez shonu. 

Každý z nás začíná den jinak a někomu se dokonce rutinní kroky mohou příčit. Pokud je ale vše naplánované dopředu, ráno nemusí být nutně stresující částí dne. Vhodná ranní rutina může zahrnovat fyzické, emocionální a mentální kroky. Vstát o patnáct až třicet minut dříve, než obvykle, poskytne čas na pomalý vstup do každého dne. 

Také je dobré začít každé ráno vypitím sklenice vody. Tím tělo hydratuje a lépe probouzí. Po napití je dobré se věnovat nějaké formě fyzické aktivity, například protahování nebo józe, která tělo omladí a rozproudí endorfiny.

Po skončení fyzické aktivity je dobré věnovat několik minut organizaci dne – sepsat si např. seznam úkolů do práce nebo do školy, v průběhu dne takový seznam ušetří spoustu času. Pokud totiž člověk věnuje pár chvil plánování, bude se během dne méně stresovat. 

Důležitou součástí ranní rutiny by měla být i vydatná a výživná snídaně. Zdravá strava zajistí, že mysl a tělo budou vyživené a člověk bude plný energie po celý den. 

Zdravá snídaně

Zdravá snídaně je pro správný začátek dne zásadní, protože tělu dodá energii a pomáhá k udržení zdravého životního stylu. Dobře zvolená snídaně nás také může ochránit před přejídáním nebo chutí na svačinu později během dne. 

Všechno, co spadá do ranní rutiny, je dobré si naplánovat. Nejinak je tomu i s jídlem. Je dobré si naplánovat jídlo předem, protože člověk díky tomu může nakoupit pouze ty potraviny, které bude v týdnu potřebovat a zbytečně tak neutrácí. 

Zdravá snídaně by měla obsahovat všechny makroživiny, tedy sacharidy, tuky i bílkoviny. Potraviny bohaté na bílkoviny, jako jsou vejce a řecký jogurt, nás udrží déle syté a pomáhají předcházet tzv. vlčímu hladu. Z komplexních sacharidů jsou vhodné ovesné vločky, rýžové kaše nebo celozrnné toasty, aby bylo jídlo vyvážené. 

Ke zdravé snídani patří také čerstvé produkty, jako je sezónní ovoce a zelenina

Cvičení po ránu

Začít den ranním cvičením je skvělý způsob, jak správně začít den a dosáhnout tak dlouhodobých zdravotních přínosů. Ranní cvičení dodá příval energie, který vás bude provázet celým dnem a pomůže cítit se čile a produktivně. Může také pomoci zlepšit celkovou náladu.

Ranní cvičení je spojováno s lepší duševní jasností a soustředěností. Pravidelné cvičení může také snížit hladinu stresu, což může člověka chránit před pocitem vyhoření. Cvičení může zlepšit zdraví srdce a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

Cvičit po ránu lze i s dětmi.

Pro celkový fyzický přínos ranní cvičení pomáhá zrychlit metabolismus a snižuje riziko obezity a dalších problémů souvisejících s hmotností. Lidé, kteří cvičí ráno, s větší pravděpodobností dodržují pravidelný režim během celého dne. Vyvážené jídlo po cvičení je pak zaslouženou odměnou a doplněním energie.

Ranní meditace

Ranní meditace je skvělý způsob, jak začít den, protože se člověk zklidní a uvolní. Nastavení mysli nadále může udávat tón celému dni. 

Nejlepší je začít meditovat v klidném prostoru, buď v ložnici, nebo v prostoru vytvořeném speciálně pro meditaci. Na meditaci si vyhraďte alespoň 10-15 minut. Začněte tím, že se posadíte do pohodlné polohy, můžete si dokonce lehnout na bok nebo na záda. Zavřete oči a několikrát se zhluboka nadechněte, abyste uvolnili své tělo i mysl. Dovolte si zbavit se všech starostí a negativních myšlenek. Vizualizujte, jak se vaše tělo stává lehčím a s každým výdechem uvolněnějším. 

Meditovat a vizualizovat můžete zkoušet sami nebo využít různých speciálních návodů. 

6 kosmetických tipů pro krásu

Jedním z klíčových prvků rychlého ranního líčení je dobrý podklad. Investice do dobrého tekutého podkladového krému nebo BB krému dokáže zázraky a dodá vašemu obličeji hladký a matný efekt. 

Kosmetické rituály lze zařadit také večer.

Vždy připraven

Všechno, co lze udělat večer není dobré odkládat na ráno. Ráno má člověk méně energie a času, proto je dobré večer připravit co nejvíce věcí na ráno. Platí to i v případě kosmetiky nebo péči o tělo. 

Může se jednat např. o koupel, umytí vlasů, nalakování nehtů, oholení nohou, vytrhání obočí apod. 

Suchý šampon

Na úpravu vlasů po ránu existuje spousta rychlých triků. Pokud vlasy nejsou čerstvě umyté, lze z nich vytvořit rychlý culík, cop nebo použít čelenku nebo dokonce klobouk. Pokud je s vlasy problém u kořínků, je vhodné je rozdělit na prameny a použít suchý šampon. Suchý šampon vlasy osvěží, regeneruje a po jeho použití budou vlasy vypadat jako čerstvě umyté.

Suchý šampon se dá použít pouze na osvěžení některých pramenů nebo pouze předních částí vlasů, tím se promění účes v mistrovské dílo, a to okamžitě. Pokud se člověk ocitne pod časovým tlakem a všechno ostatní selže, lze použít suchý šampon na kořínky vlasů na celé hlavě, tím se absorbuje přebytečný maz a dodá vlasům o něco větší objem.

Zafixujte rychle make-up

Péče o pleť je velmi důležitá i po ránu. Před samotným líčením a aplikací make-upu musí však člověk často čekat, až přípravky zaschnou nebo se zafixují. V tomto případě lze použít speciální fixační spreje, který každý krok péče o pleť okamžitě zafixují, a nebo lze jednoduše použít fén. Použitím fénu krémy a make-up v okamžiku vyschnou a díky tomuto triku se nemusí přeskakovat některé kroky péče o pleť, které zabírají mnoho času. 

Proberte své kosmetické přípravky

Příliš mnoho kosmetických výrobků, to je další problém. Pokud má člověk luxus času, je zábavné s nimi experimentovat. Ale ve spěchu může nepořádek ubrat drahocenný čas. Proto je dobré probrat produkty, které člověk pravidelně nepoužívá a zbavit se jich. Dobrým tipem na ušetření drahocenného času je uspořádání všech výrobků pro péči o pleť a kosmetiku v pořadí, v jakém se ráno postupně aplikují. 

Vše v jednom

Zaměřte se na přípravky, které vám nabízí více využití v jednom, tedy na „vše v jednom“, jako je hydratační čisticí prostředek, tónovací zvlhčovač pleti, barva na rty a oči, tónovací balzám na rty atd. Mnoho lidí využívá víceúčelový koncept s all-in-one šampon, kondicionér a sprchový gel v jednom, tak proč nezkusit další velmi populární možnosti.

Zaměřte se na oči

Pokud jste ve velké časové krizi, ale potřebujete vykouzlit perfektní make-up, zaměřte se na obočí, oční linky a řasy. Je to opravdu tak jednoduché. Pročísněte obočí a v případě potřeby přidejte trochu barvy. Rychle načrtněte oční linky a naneste řasenku. Pokud se soustředíte na líčení očí, zbyde vám ještě trochu času na balzám na rty nebo na tvářenku. Nikdo nikdy nepozná, že jste zápasili s časem.

Na závěr je dobré sjednotit pleť. Krémová tvářenka nebo bronzer dodá pleti barvu a sjednotí ji.