6 tipů pro krásu, které vám zaberou minimum času

Všimli jste si někdy, že když ráno nestíháte, zdá se, že se všechno sype? Dochází zubní pasta, mýdlo klouže z ruky, řasenka zmizela, nemůžete najít druhou botu a celou skříň je potřeba vyžehlit… Určitě se vám už stalo, že jste zamířili ke dveřím rovnou z postele, bez make-upu a v oblečení, které vypadá, jako by právě vypadlo ze ždímačky.

Určitě jste se také sami sebe zeptali, jestli je to nutné. Není! Máme pro vás několik jednoduchých triků, díky kterým svůj čas ráno využijete na maximum, odcházet budete na čas, jako ze škatulky a doma po vás nezbyde spoušť.

Vždy připraven

Všechno, co můžete udělat večer, udělejte večer. Dejte si sprchu či koupel, natřete se tělovým mlékem, nalakujte si nehty, umyjte vlasy… Promyslete si outfit na další den, a pokud je potřeba ho vyžehlit, udělejte to hned. Vyhnete se tak rannímu shonu.

Pořiďte si suchý šampon

Pokud nemáte čas si ráno umýt a upravit vlasy, použijte rychlé triky. Culík, cop nebo dokonce klobouk budou fungovat po celý den. Pokud je problém u kořínků, rozdělte vlasy na prameny a použijte suchý šampon. Potom vezměte kulatý kartáč a vlasy přes něj vyfénujte a za pár minut můžete vyrazit.

Osvěžením některých pramenů nebo pouze předních částí vlasů proměníte účes v mistrovské dílo, a to okamžitě. Pokud se ocitnete pod časovým tlakem a všechno ostatní selže, použijte suchý šampon na kořínky vlasů na celé hlavě, pomůže absorbovat přebytečný maz a dodá vašim vlasům o něco větší objem.

Zafixujte rychle make-up

Nemáte čas čekat, až krémy pro péči o pleť oschnou nebo se zafixují? Použijte fén. Nastavte teplotu na chladný vzduch a ofoukněte pleť. Krémy a make-up v okamžiku vyschnou a vy můžete pokračovat. Díky tomuto triku nemusíte přeskakovat některé kroky péče o pleť, jenom proto, že na to nemáte čas.

Proberte své kosmetické přípravky

Příliš mnoho kosmetických výrobků, to je další problém. Když máte luxus času, je zábavné s nimi experimentovat. Ale ve spěchu, může nepořádek ubrat drahocenný čas. Máte-li produkty, které pravidelně nepoužíváte, zbavte se jich. Produkty, které denně používáte, udržujte po ruce. Pokud víte, že budete mít uspěchané ráno, uspořádejte všechny své výrobky pro péči o pleť a kosmetiku v pořadí, v jakém je budete aplikovat.

Vše v jednom

Zaměřte se na přípravky, které vám nabízí více využití v jednom, tedy na „vše v jednom“, jako je hydratační čisticí prostředek, tónovací zvlhčovač pleti, barva na rty a oči, tónovací balzám na rty atd. Mnoho lidí využívá víceúčelový koncept s all-in-one šampon, kondicionér a sprchový gel v jednom, tak proč nezkusit další velmi populární možnosti.

Zaměřte se na oči

Pokud jste ve velké časové krizi, ale potřebujete vykouzlit perfektní make-up, zaměřte se na obočí, oční linky a řasy. Je to opravdu tak jednoduché. Pročísněte obočí a v případě potřeby přidejte trochu barvy. Rychle načrtněte oční linky a naneste řasenku. Pokud se soustředíte na oči, zbyde vám ještě trochu času na balzám na rty nebo na tvářenku. Nikdo nikdy nepozná, že jste zápasili s časem.