Jak na to – velké oči

Líbí se Vám velké oči? Nejste sama. Muže velké oči velice přitahují. Vyvolávají v nich dojem dětskosti a tudíž mají o ženy s velkými kukadly zájem a mají ochranitelské sklony. Pokud Vám příroda právě tento dáreček nenadělila, nezoufejte. Pojďme si říct, jak na to, aby naše oči byly opticky o něco větší.

Stíny

Je lepší nanášet stíny světlejších odstínů. Pro přirozenější vzhled určitě nevolte vyloženě bílou, která by příliš křičela. Sáhněte spíše pro jemné odstíny růžové, béžové či světle zelenkavé. Naneste stíny po celé ploše víček a nezapomeňte hlavně na vnitřní koutky oka.

Toto místo je důležité, protože právě světlé stíny v tomto místě zvětší Vaše oči. Jeden tip – štěteček či vatový polštářek, kterým stíny nanášíte je dobré před nanesením stínů lehce navlhčit, pak na něj stíny teprve nanést a aplikovat na oči. Stíny se nebudou tolik prášit, budou lépe držet a dokonce budou mít i hezčí vzhled.

Oční linky

Spodní linky můžete udělat od vnějšího koutku po vnitřní. Tedy po celé délce spodního víčka. A to jak černou tak například hnědou barvou. V podstatě může jít o jakoukoli barvu, která bude linky tvořit, ale určitě volte tmavý odstín. Pro přirozený vzhled jsou nejlepší černé nebo hnědé linky.

Tyto spodní linky ovšem musí být vnější (čili pod řasy). Pokud uděláte spodní linky vnitřní, docílíte opačného výsledku – oči budou spíše opticky menší. Linky na horním víčku je pak lepší nedělat po celé délce víčka, ale od poloviny po vnější koutek.

Myslete na to, že horní linky mají být úzké. Můžete je ale rozšiřovat směrem k vnějšímu víčku. Jeden tip – tekuté linky na horním víčku jsou možná pro tento účel lepší. Pokud zvolíte linky klasické, je lepší víčko držet lehce napnuté během nanášení.

Řasy

Zde je důležitý správný výběr řasenky. Vyberte si takovou, která řasy prodlouží. Při nanášení přivírejte víčka a naneste řasenku rovnoměrně až do špičky řas. U tohoto typu líčení se nebojte dát řasenky více. Čim výraznější řasy, tím větší budou oči působit.

Jeden tip – pokud Vám spadl nějaký ten prášek ze stínů na řasy, je dobré před nanesením řasenky lehce namalovat řasy i z druhé strany, tím se prášku zbavíte a následně můžete řasy namalovat klasicky. Nebojte se změn a zkuste tento způsob líčení. Je to jednoduché a výsledek stojí za to.