4 důvody, proč vyzkoušet textilní pleťovou masku

Každá zkušená kosmetička vám potvrdí, že už od 25. roku života naše pleť začíná stárnout. Tělo tvoří méně kolagenu a je jasné, že pokud budeme chtít co nejdéle zachovat svěžest a krásu pleti, jen s denním krémem si už nevystačíme. Naopak je dobré do pravidelné péče sem tam zařadit vyživující pleťovou masku.

Odborníci doporučují aplikovat pleťovou masku dokonce jednou až dvakrát za týden. Maska se vám totiž postará o kompletní vyživení, hydrataci a projasnění pleti, tím pádem eliminujete také riziko vzniku vrásek. Už pár let jsou na poli pleťových masek hitem masky textilní. Pokud jste je zatím nevyzkoušeli, nechte se inspirovat naším článkem a objevte důvody, proč je dobré po textilní masce občas sáhnout.

Mimochodem, pleťové masky nejsou určeny jen ženskému pohlaví. Pečovat o svou pleť chtějí i pánové. Pro muže tak byly vyvinuty speciální pánské pleťové masky, které bezvadně osvěží a zklidní pleť třeba po holení.

1) Snadné použití

Hlavním a největším benefitem textilních masek na obličej je jejich naprosto snadné použití. Jednodušší aplikace snad ani neexistuje. Není divu, že jejich obliba rychle stoupá. Na rozdíl od masek v tubě není potřeba krém na obličej složitě nanášet a pak zase smývat.

Textilní masky jsou vyrobeny z ultrajemného, tenkého plátýnka, které je nacucáno výživnými látkami. V masce jsou otvory pro oči, nos a rty. Stačí ji jen vyloupnout z obalu přiložit na obličej a nechat působit. Zpočátku to možná bude chtít trochu cviku, než masku na obličej usadíte správně a na první pokus. Ale to se časem poddá. Jakmile se naučíte ten správný grif, nedáte už na textilní masku dopustit.

2) Okamžitý efekt

Stejně jako smývající nebo slupovací masky na obličej, obsahují textilní masky doslova nálož výživných látek ve vysoké koncentraci, které vaše pleť rozhodně uvítá.

Dnes je na trhu dostupné množství různě kvalitních masek. Není problém si vybrat textilní masku podle toho, co vaše pokožka právě potřebuje – najdete tak plátýnkové masky hydratační a vyživující, čisticí i zklidňující.

Kromě jednoduché aplikace vás textilní maska potěší takřka okamžitým efektem. Stačí čtvrthodinka a váš obličej bude díky dávce aktivních látek, vitaminů a minerálů zářit jako znovuzrozený. Abyste pleť udrželi v dobré kondici, zkuste si na masku vyhradit chvilku alespoň jednou za týden.

3) Pomocník pro cestovatele

Ať už jedeme na dovolenou nebo na služební cestu, snažíme se sebou vozit co nejméně věcí. Co se týče kosmetiky, dáváme přednost přípravkům v malých baleních a s nízkou gramáží.

Ovšem pleť nezajímá, že jsme si zrovna vyrazili do světa a nehodláme s sebou tahat kvanta pečujících krémů a pleťových masek. Chce svou pravidelnou péči. Jinak se nám odvděčí ošklivým vysušením a červenými skvrnami. To platí zejména při cestách v klimatizované kabině letadla.

Textilní pleťová maska je výborné řešení, které vytrhne trn z paty nám všem, kteří nechtějí pravidelnou péči ošidit v žádné situaci. Balení masky je malé a tenké, vejde se vám krásně i do kabelky. Navíc to není tekutina. Bez problému se tak dá přibalit do příručního zavazadla do letadla.

A jelikož zejména při cestování letadlem je pleť víc než kde jinde vystavena riziku rychlému vysušení (hlavně na dlouhých zaoceánských letech) můžete hydratující textilní masku klidně aplikovat i během letu a ochránit tak kůži před nepříznivými účinky klimatizace.

4) Masky můžete střídat jako ponožky

Pravda. Klasické masky v tubě jsou oproti těm textilním levnější a vydrží vám i na několik měsíců. Ale! Co když budete mít při výběru masky špatnou ruku a pořídíte si zrovna takovou, co si s vaší pleti nesedne? To na pleti poznáte hned po prvním použití. Pak vám nezbyde nic jiného, než zbytek balení někomu darovat nebo rovnou vyhodit.

Textilní masky budete milovat, pokud druhy pleťových masek rádi střídáte.

Výhodou textilních pleťových masek je, že můžete vyzkoušet různé druhy a testováním zjistit, který typ/výrobce vám sedne nejlépe. Ano, textilní maska je sice dražší než normální (kus pořídíte už od 50 Kč a máte ho na jedno použití), nicméně jak už zjistilo mnoho žen, vyšší cenu snadno vykompenzuje právě snadné použití a možnost jednoduše střídat druhy masek.

Jak textilní masku správně používat?

  • Masku nanášejte vždy na odlíčenou a čistou pleť.
  • Vyndejte masku z obalu.
  • Přiložte na obličej na dobu, kterou doporučuje výrobce (cca 10–15 minut).
  • Po uplynutí patřičné doby masku sundejte a zbytek krému do pokožky vmasírujte.
  • Pokud chcete, můžete po použití masku použít i na vyživení dekoltu. Stačí, když masku přiložíte opačnou stranou (plátýnko je krémem nacucané z obou stran, takže je někdy škoda masku okamžitě vyhodit a nevyužít její možnosti na 100 %).

Jednoduché že? Pokud hodláte textilní masku poprvé vyzkoušet a nevíte, jak si s ní bude vaše pleť rozumět, zkuste si pořídit 2–3 kousky, každý jiný a testujte. Určitě ale vybírejte primárně masku podle typu vaší pleti. Také nemá cenu koupit si hned několik kusů stejného druhu, který pak vaší pleti nemusí vyhovovat.

Vykašlete se na chemii. Pokud už se poohlížíte po textilní masce, kupte si raději takovou, která je vyrobena z přírodních ingrediencí. Vaše pleť to ocení a nezatížíte svůj organismus zbytečnými toxiny, minerálními oleji a chemickými barvivy.

Náš tip, otestováno na vlastní kůži:

Našim tajným tipem je série masek s názvem 7days od výrobce Ariul. Jedná se přírodní pleťové masky původem z Koreje. Mimochodem, právě Jižní Korea je místo, kde textilní masky přišly na svět.

Jak z názvu vyplývá, jedná se o 7denní pečující kůru, díky které si každý den můžete aplikovat masku s jiným složením a s odlišným účinkem (antioxidační, hydratační, čisticí atd.).

V čem je 7days tak skvělá? Plátýnko masky je z velice jemné celulózy. Střih masky perfektně sedí na obličej. Díky jemnosti materiálu se maska krásně přisaje k pleti. A hlavně, po jejím sundání budete mít pleť hlaďoučkou jako samet a viditelně projasněnou.