Jak se správně odlíčit?

Každá z nás to velice dobře zná. Líčíme-li se každý den, musíme se také každodenně odličovat. Odstraňování make-upu je velice důležitou záležitostí. Je totiž prokázáno, že u žen, které se večer neodličují, je výskyt vrásek mnohonásobně větší než u těch, které se každý večer pravidelně odličují.

Je proto velmi vhodné najít si chvilku na správné zbavení se make-upu i přesto, že jsme po celém náročném dni unavené. Jak správně při odličování postupovat? Zde je pro Vás připraveno několik tipů, které Vám poradí, jak správně proces odlíčení provést.

Začněte očima

Mnoho z nás věnuje nejvíc pozornosti očím. Při líčení tedy nanášíme největší množství make-upu právě na ně, tudíž by měly být odlíčené jako první. Nejvhodnějším pomocníkem jsou kulaté vatové tamponky. Spolu s nimi použijte takové kosmetické přípravky, které nedráždí oči. Najdeme jich na trhu nespočet. Pokud vyberete špatně a kosmetika Vás v očích pálí, či nepříjemně štípe, neváhejte a ihned oči vymyjte vlažnou vodou.

Čelo a tváře

Jestliže máte odlíčené oči, zbavte make-upu také čelo a tváře. Začněte právě čelem, od kterého postupujte až k nosu a tvářím. Je velmi vhodné vyměňovat tamponky tak dlouho, dokud nebudou zcela čisté. Skvělým receptem, jak správně odlíčit tyto partie obličeje, je použít tamponek s větší plochou. Nejrychleji se tak zbavíte líčidel i nečistot.

Nezapomeňte na rty

Používáte-li například rtěnku, balzám či lesk na rty, nesmíte v žádném případě opomenout odlíčit i Vaše ústa. Ulpívají na nich také bakterie a nečistoty, které mohou lehce způsobit mnoho nepříjemností. Může se nám stát, že rty po neodlíčení nehezky popraskají a mohou se také objevit brzké vrásky. Líčidlo setřete navlhčeným tamponem z celé plochy rtů.

Nebuďte hrubá

Správně, nevyplácí se to. Na pleť ani v nejmenším netlačte. Podráždění pokožky se nejlépe vyhnete s jemnými odličovacími tampony a měkkými tahy. Je mnohem lepší provést tahů více, než pokožku na obličeji „dřít“. Pleť důkladně vyčistí zejména tampony s mikrovláknem.

Vlhčete a navlhčujte

Příjemnějšího a snadnějšího odlíčení docílíte tím, že pleť před procesem jemně zvlhčíte odličovacím tonikem. Místo samotné pleti si můžete také navlhčit tamponek. Dosáhnete tím stejného efektu.

Nebraňte se kvalitě

Základem pro správné odlíčení jsou kvalitní pomůcky. Myslete na to, že by se tampony neměly v žádném případě rozpadat, drolit a pouštět chloupky. Pevná struktura a zároveň jemný povrch jsou tou nejideálnější volbou.

Alkohol škodí i pleti

Netrapte se agresivními kosmetickými přípravky. K čištění a odlíčení pleti je nejvhodnější kosmetika bez alkoholu. Ten totiž pleť nadměrně vysušuje a podporuje tvorbu dalšího nežádoucího mazu. Teď už víte, jak nejlépe zbavíte Vaši pleť nečistot a make-upu. Věřte, že díky těmto radám, budete mít pleť stále svěží a mladistvou.