5 tipů, jak na rybí olej a imunitu dětí

Dětský organismus se proti nemocem neumí bránit tak účinně, jako ten dospělý. Když se děti vrací po prázdninách do škol a školek, většinou je brzy skolí nějaká nepříjemná viróza. Řešením není ústup, ale útok. Posilte jejich imunitu.

Děti pravidelně užívající vitamin D méně často podléhají nemocem, jako je chřipka či nachlazení. Vitamin D je také nezbytným předpokladem zdravého růstu a vývoje kostí u dětí.

Bohatým zdrojem tohoto vitaminu, pro děti přijatelnějším než syntetické tablety, je přírodní podání ve formě rybího oleje z tresčích jater. Jedna lžička dodá tělu doporučenou denní dávku vitaminu D. Navíc tento rybí olej má vysoký obsah nenasycených omega-3 mastných kyselin (EPA a DHA), takže pomáhá udržovat zdravý mozek a srdce, a díky přítomnému vitaminu A má také příznivý vliv na zrak.

Přemluvit děti k lžice rybího oleje denně může být oříšek. Jak to tedy udělat, aby ranní rituál přijaly za vlastní? Přinášíme 5 tipů, jak z rybího oleje udělat součást ranního rituálu.

1. Vyberte rybí olej s ovocnou příchutí

Rybí olej v přirozené podobě mlsným jazýčkům našich dětí sedět nebude. Sáhněte tedy rovnou po takovém, který jim zachutná. Například nový rybí olej z tresčích jater Möller´s Omega 3 s ovocnou příchutí vyvinuli odborníci speciálně pro děti.

2. Udělejte celý rituál tak trochu jiný

Děti ocení nápaditost, proto rituál nazvěte hravým jménem a vaše ratolesti jej pak budou samy vyžadovat. Přiřaďte k rybímu oleji i speciální nádobí jako hezkou dětskou lžičku nebo barevný kalíšek. Na spolknutí oleje může dohlížet i plyšák, který dostane za úkol vše kontrolovat. Pár kapek ovocného oleje na dětské piškoty s čajem ke snídani také není špatný začátek dne malého předškoláka či školáka.

3. Lžička oleje i pro vás

Pokud dítě uvidí, že rybí olej konzumují i „velcí“, bude mít o něj větší zájem. Má na ně nějaký člen rodiny větší vliv nebo vzhlíží k někomu z vašich známých? Poproste ho, aby si lžičku oleje „vychutnal“ přímo před dítětem vysvětlil, proč je rybí olej důležitý.

4. Vstříknutí pomocí dávkovače

Velmi malým dětem je možné podávat rybí olej pomocí obyčejného dávkovače na léky. Naberte rybí olej a opatrně jej vstříkněte dítěti do úst, nebo jej nechte, aby obsah samo vysálo. Vyhnete se tak i nepříjemným skvrnám na oblečení.

5. Rybí olej nepozorovaně

Pokud by přece jen nastal problém a dítě by začalo vaši snahu o jeho pevnou imunitu sabotovat, cenné vitaminy mu můžete dodávat i nepozorovaně. Přidejte pár kapek rybího oleje třeba do ovocného salátu nebo do skleničky s ovocnou šťávou. Lžička oleje bez příchuti či s příchutí citronu se dá výborně „schovat“ i do omáčky na těstoviny.

Zaveďte tento ranní rituál i u vás, nezabere vám téměř žádný čas navíc a pro oslabenou podzimní imunitu vašich dětí bude velkou oporou! Kromě toho se konzumace rybího oleje doporučuje i těhotným ženám, protože omega-3 nenasycené mastné kyseliny přispívají ke správnému vývoji mozku plodu.