Rodinný výlet do pohádky

Za devatero horami a devatero řekami leží pohádková říše Fábula. Tak by mohla začínat nová česká pohádka a tip na výlet celé rodiny do zábavného rodinného centra v malebné jihočeské Kamenici nad Lipou.

Pro vyřešení vaší otázky: Kam s dětmi tento víkend? připravil skřítek Fábula bohatý letní program. Kromě nesmírně oblíbeného sklepení s přítomností živých pohádkových bytostí, bude pořádána vodnická škola, kde se každý student naučí, jak být poctivým a zkušeným provozovatelem vodnického řemesla. Týden princů a princezen nabídne klukům a holkám možnost soutěžit o nejlepšího šlechtice.

V rámci divadelního festivalu je na každý den připravena pohádka. Kdo chce zažít bitvu, přijede na pohádkové putování s Karlem IV. A bude se plivat i oheň! A protože by to nebyla česká pohádka bez čokolády, její výstava čeká všechny výletníky společně s ukázkami cukrářského umění.

V pohádkové říši je o zážitky na celý den postaráno

Víte, že čert má novou školu a ježibaba nové kamarády? Konečně není sama, společnost jí bude dělat pavouk Pepa, štír a švábí páreček. Až do pekla je slyšet zpět pavích kluků Fešáka a Hezouna a ovčí slečna Peřinka přivedla na svět ještě před létem jehňátko. Ano, u Fábuly je letos zase pěkně živo! Čeká tu na vás zvěřinec, tvůrčí dílny, cukrárna, království hlavolamů, obří společenské hry, bludiště a hospoda u loupežníka Bambitky doplní pohádkovou atmosféru vašich rodinných zážitků.

Hostinec, jako bývalý přístavek pro vězně, nabízí dokonalou loupežnickou atmosféru, ve které se krásně ochladíte, stejně jako v pohádkovém sklepení.

Ale jen pozor na loupežnici Bambitku! Pohádková říše Fábula otevírá letošní sezónu 2. Července a zve vás do světa českých pohádek!

Rodinný park Fábula je v současnosti (2023) trvale uzavřen.