Láska ke zvířatům a kouzelný svět designérských látek

Každý, koho na životní cestě doprovází čtyřnohý parťák, dá za pravdu tvrzení, že život pejskaře má svá specifika. Pořídit si oddaného psího přítele znamená nově si uspořádat běžný denní i volnočasový harmonogram. Nový přírůstek se stává právoplatným členem rodiny, a tak je přirozené, že mu majitel chce dopřát jen to nejlepší.

I když je dnes nabídka zverimexů nepřeberná, často se vyznačuje bídnou kvalitou materiálu i zpracování. Pokud navíc člověk kromě funkčnosti poptává i zajímavý design a stylové provedení, stávající sortiment chovatelských potřeb se povážlivě zúží.

S dlouhodobě neuspokojivou situací na tomto trhu se nehodlaly smířit ani dvě vysokoškolské studentky Eliška a Lucie, a tak se rozhodly vyrobit si to, čeho se jim nedostávalo, svépomocí. Nejprve se Lucie rozhodla ušít pro svou fenku z útulku pořádný a stylově vypadající obojek.

Ručně šitý kousek s nápaditým designem se setkal s velkým úspěchem u Lucčina nejbližšího okolí, a proto se vlastnoručně šité obojky rozhodla koncem roku 2012 nabídnout prostřednictvím internetu i ostatním. Vznikl tak jedinečný koncept e-shopu Demeven.cz.

Hlavní motivací pro kreativní tvorbu psích doplňků byla pro obě mladé slečny nejen nespokojenost s tím, co je běžně dostupné v kamenných prodejnách. Snad ještě větší elán jim dodala láska ke zvířatům a to, že jsou obě majitelkami čtyřnohých miláčků.

Deme ven!

Tato krátká věta, či spíše pobídka, dokáže rozzářit psí oči nefalšovanou radostí a nadšením z očekávání chvil strávených pohybem na čerstvém vzduchu. Zároveň každý majitel pejska zná neustálé trable s tím, jak do své kabely vměstnat vše, co je pro venčení a venkovní výcvik potřeba.

Vodítko, sáčky na psí exkrementy, očkovací průkaz a samozřejmě nesmí chybět ani nějaké dobroty jako odměna za poslušnost a zvládnutí nových povelů.

Výsledkem snahy umístit všechny tyto potřebnosti do omezeného prostoru kabelky společně s dalšími nezbytnostmi, jako je mobil, peněženka, diář a pracovní věci, jsou často úsměvné příhody.

Schválně, kdo se při pozorování v odraze na ranní cestě do práce alespoň jednou nepřistihl, že mu z kapsy bundy vykukují papírové sáčky na psí potřebu? Kdo ve snaze vše stísnit do úložného prostoru kabelky, která bohužel není nafukovací, nezjistil, že má na dně rozdrobené piškoty?

Kolikrát majitelka čtyřnohého přítele v útrobách tašky loví nějaké pracovní dokumenty nebo studijní materiály a místo toho vytáhne psí dobroty, takže prsty zůstanou ovoněné rybím odérem.

Designové kabelky s chytrým řešením pro každého milovníka pejsků

Na podobně úsměvné příhody vymyslely studentky Lucie a Eliška chytré řešení. Na trh uvedly kolekci speciálních kabelek plně přizpůsobených majitelkám psů a jejich potřebám. Řeší problém přeplněných a neuspořádaných kapes a nabízí i speciální přihrádku na pamlsky, tzv. pamlskovník.

Zakládají si přitom na prvotřídní kvalitě a původnosti designu. Kombinují designérské látky dovážené ze zahraničí s ruční výrobou, takže se za takovou kabelku majitelka nestydí ani v ulicích města. E-shop Demeven.cz dnes nabízí široký sortiment obojků, pelíšků, kšír, vodítek i psích dobrot.

Kabelky se umí dokonale přizpůsobit. Lze je nosit klasicky přes rameno nebo je připnout kolem boků tak, aby měla majitelka volné ruce a mohla si užívat sportování se svým chlupáčem. I psí móda se dá nakupovat chytře.

Co je třeba na procházku se psem

Zde je několik základních věcí, které jsou potřeba na procházku se psem:

  • Vodítko – Vodítko je nezbytné pro ovládání psa a jeho bezpečnost během procházky. Hodí se pevné vodítko vhodné délky pro.
  • Obojek nebo postroj – Obojek nebo postroj je nezbytný pro připevnění vodítka ke psovi. Obojek musí psovi správně sedět a pohodlně se nosit.
  • Sáčky na výkaly – Vždy je potřeba vzít sáčky na výkaly a po psovi během procházky uklidit. A odpadky vyhodit do odpadkového koše.
  • Vodu – Vzít s sebou vodu a misku, aby se pes mohl napít, zejména na delších procházkách nebo v horkých dnech.
  • Pamlsky – Pamlsky může pejskař použít jako odměnu za dobré chování během procházky.
  • Identifikace – Pes musí mít řádnou identifikaci pro případ, že by se během procházky oddělil. Může se jednat o obojek se známkou nebo mikročip.
  • Pohodlná obuv a oblečení – Na procházku se hodí pohodlná obuv a oblečení, zejména pokud jsou v plánu delší procházky nebo výlety.

Během procházky je třeba dávat pozor na své okolí a chování psa. To zajistí bezpečný a příjemný zážitek pro majitele i jeho chlupatého přítele.