Láska ke zvířatům a kouzelný svět designérských látek

Každý, koho na životní cestě doprovází čtyřnohý parťák, dá za pravdu tvrzení, že život pejskaře má svá specifika. Pořídit si oddaného psího přítele znamená nově si uspořádat běžný denní i volnočasový harmonogram a myslet na to, že od teď už jste na všechno dva. Nový přírůstek se stává právoplatným členem rodiny, a tak je přirozené, že mu chceme dopřát jen to nejlepší.

I když je dnes nabídka zverimexů nepřeberná, často se vyznačuje bídnou kvalitou materiálu i zpracování. Pokud byste navíc kromě funkčnosti poptávali i zajímavý design a stylové provedení, stávající sortiment chovatelských potřeb se povážlivě zúží.

S dlouhodobě neuspokojivou situací na tomto trhu se nehodlaly smířit ani dvě vysokoškolské studentky Eliška a Lucie, a tak se rozhodly vyrobit si to, čeho se jim nedostávalo, svépomocí. Nejprve si Lucie pro svou fenku z útulku rozhodla ušít nejen pořádný, stylově vypadající obojek.

Ručně šitý kousek s nápaditým designem se setkal s velkým úspěchem u Lucčina nejbližšího okolí, a proto se vlastnoručně šité obojky rozhodla koncem roku 2012 nabídnout prostřednictvím internetu i ostatním. Vznikl tak jedinečný koncept e-shopu Demeven.cz.

Hlavní motivací pro kreativní tvorbu psích doplňků je pro obě mladé slečny nejen nespokojenost s tím, co je běžně dostupné v kamenných prodejnách. Snad ještě větší elán jim dodává láska ke zvířatům a to, že jsou obě majitelkami čtyřnohých miláčků.

Deme ven!

Tato krátká věta, či spíše pobídka, dokáže rozzářit psí oči nefalšovanou radostí a nadšením z očekávání chvil strávených pohybem na čerstvém vzduchu. Zároveň každý majitel pejska zná neustálé trable s tím, jak do své kabely vměstnat vše, co je pro venčení a venkovní výcvik potřeba. Vodítko, sáčky na psí exkrementy, očkovací průkaz a samozřejmě nesmí chybět ani nějaké dobroty jako odměna za poslušnost a zvládnutí nových povelů.

Výsledkem snahy umístit všechny tyto potřebnosti do omezeného prostoru kabelky společně s dalšími nezbytnostmi, jako je mobil, peněženka, diář a pracovní věci, jsou často úsměvné příhody.

Schválně, kdo se při pozorování v odraze na ranní cestě do práce alespoň jednou nepřistihl, že mu z kapsy bundy vykukují papírové sáčky na psí potřebu? Kdo ve snaze vše stísnit do úložného prostoru kabelky, která bohužel není nafukovací, nezjistil, že má na dně rozdrobené piškoty? Kolikrát už jste v útrobách tašky lovili nějaké pracovní dokumenty nebo studijní materiály a místo toho jste vytáhli psí dobroty, takže vám prsty zůstaly ovoněné rybím odérem?

Designové kabelky s chytrým řešením pro každého milovníka pejsků

Na podobně úsměvné příhody vymyslely studentky Lucie a Eliška chytré řešení. Na trh uvedly kolekci speciálních kabelek plně přizpůsobených majitelkám psů a jejich potřebám. Řeší problém přeplněných a neuspořádaných kapes a nabízí i speciální přihrádku na pamlsky, tzv. pamlskovník.

„Zakládáme si přitom na prvotřídní kvalitě a původnosti designu. Kombinujeme designérské látky dovážené ze zahraničí s ruční výrobou, takže se za takovou kabelku nebudete muset stydět ani v ulicích města,“ říká Eliška Griffiths, jedna za zakladatelek e-shopu Demeven.cz, který už dnes nabízí široký sortiment obojků, pelíšků, kšír, vodítek i psích dobrot.

„Kabelky se umí dokonale přizpůsobit. Můžete je nosit klasicky přes rameno nebo ji připnout kolem boků tak, abyste měli volné ruce a mohli si užívat sportování s vaším chlupáčem,“ dodává Eliška.