Móda – jak nakupovat chytře

Minule jsme psali o tom, jak ušetřit na kosmetice. Tentokrát se zaměřujeme na oblečení – jak a kde chytře nakupovat? Ušetřit můžete na ledasčem, ale ne vždy se toto šetření vyplatí. V tomto článku se dozvíte, kde se vyplatí šetřit a kde naopak ne.

Do čeho investovat

Je dobré, abyste měli nějaký „základ“ ve svém šatníku. Nadčasové kousky, které víceméně nevychází z módy, jsou kvalitní a můžete je nosit i několik let. Jsou to kabáty, trenchcoaty, kvalitní boty nebo kabelky. Nemůžete si je kupovat příliš často, ale jednou za čas si jimi udělejte radost. Navíc, v každém městě je dnes second-hand, který může ukrývat hotové poklady a to za zlomek ceny.

Takže i na těchto věcech se dá ušetřit balík. Také jednoduché „malé černé“ šaty, které se dají vzít na ples a stejně tak na pohovor či na oslavu, by neměly chybět ve vaší skříni. Jednoduchý kousek se dá ozvláštnit jak sakem, tak šperky, záleží pak pouze na příležitosti.

Na čem šetřit

Doplňky, bižuterie, a další. To jsou věci, které vám „dělají“ outfit, ale na druhou stranu se lehce okoukají. Proto se nevyplatí do nich vrážet celé výplaty. Nač si kupovat drahé zlaté náramky, když stejně postačí levnější verze, která zlato jen napodobuje.

Je jasné, že každá žena by měla mít ve své šperkovnici nějaké dražší a vzácnější kousky šperků, ale o to se mohou postarat naši blízcí o Vánocích či našich narozeninách. Také trendy a módní kousky, které letí jednu sezónu, nemá cenu kupovat v drahých obchodech, když za rok se vám budou válet na dně skříně.

Šetřit se dá na hodně věcech, ale většinou už pak záleží na preferencích a zálibách každé z vás. Jedna žena si ráda připlatí za dobré jídlo, jiné stačí oběd z fast foodu. Někdy není třeba utrácet stokoruny za lístek do divadla, když se pobavíte u tvorby ochotnického divadla, které má vstupné dobrovolné.

Dražší věci či zážitky se nerovnají kvalitnějšímu životu. Je třeba hledat, obcházet second-handy a nebát se něco si sama vyrobit. Doma máte kupy oblečení, které už nikdy nechcete vzít na sebe, ale stačí nápad, trocha práce a pro oblečení se najde další využití. Na internetu je spousta takových DIY nápadů. A na konci měsíce budete mít radost, že vám na účtu něco konečně zbylo.