Čím nakrmit malého psího miláčka?

Jsou individuální, jsou specifičtí, jsou okouzlující. Jsou malí. Temperamentní psi nejmenších plemen se dožívají vysokého věku a jejich organismus se vyznačuje vysokými nároky na kvalitu a energii v relativně nízké dávce krmiva.

Krmivo musí vyhovovat vysokým výživovým nárokům malých plemen. Jednotlivé granule by mělo mít speciální velikost, obsahovat vysoký podíl masa i energie a vyznačovat se vysokou stravitelností. Dále disponovat funkčními komponenty, které přispívají ke zlepšení kondice a kvality srsti.

Řeč je o krmivu bohatém na energii, jež obsahuje účinné látky pro podporu srdeční činnosti, dlouhodobou antioxidační ochranu organismu, zdravý chrup a celkovou vitalitu. Kromě funkční stránky musejí být krmiva pestrá a variabilní a oslovit i ty nejvybíravější jazýčky.

Malá psí plemena

Mezi malá plemena patří jorkšír, čivava, mops nebo bišonek. Tato plemena psů se dožívají zhruba dvou až třínásobného věku než velcí psi, a proto potřebují funkční krmivo na ochranu oběhového aparátu, podporu vitality a zdraví chrupu i kloubů.

Malí psi mají velmi krátký trávicí trakt a malé rozměry žaludku. Přitom mají vysoké nároky na energii. Proto vyžadují krmiva vyrobená ze surovin nejvyšší kvality a s vysokým obsahem masa. Krmiva by měla obsahovat málo obilovin – low grain, nebo být bez obilovin zcela – grain free.

Kromě specifické anatomie vyžadující individuální přístup k výživě, bývají tito psi nároční na péči o srst. Proto je i její kvalita dalším stupněm péče o nejmenší čtyřnohé miláčky.

Pestrost pro psího mazlíčka

V péči o psího přítele nelze zapomenout na podstatnou část jeho identity, a tou je jeho velmi specifická osobnost. Psík nerad přistoupí na to, aby jeho každodenní kvalitní výživa byla jednotvárná a nudná. Svět nabízí nepřebernou škálu pamlsků, pochoutek a lahůdek pro ty nejvybíravější jazýčky.

Sortiment krmiv dostupných na trhu je navržen v souladu s výživovými potřebami malých plemen: speciální tvar a velikost granulí, vysoký obsah masa a energie, vysoká stravitelnost a funkční komponenty, které přispívají ke zlepšení kondice a kvality srsti.