Dětské postýlky – jak vybrat

Pokud jde o výběr postele pro dítě, je třeba zvážit několik podstatných faktorů. Jedná se o velmi důležitou součást výbavy pro dítě, proto je potřeba výběr nepodcenit. Na trhu je tolik různých typů postýlek, a tak nemusí být snadné najít tu správnou. Zde je několik tipů, které s nákupem dětské postýlky pomohou.

Dbát na správnou výživu dítěte a zajistit mu dobrý spánek je extrémně důležité. Výběr vhodné postýlky pro dítě by se proto měl řídit několika klíčovými faktory. Co mezi ně patří?

Bezpečnost

U dětských postýlek je vždy na prvním místě bezpečnost. Je nutné hledat postýlky s pevným rámem a vyrobené z netoxických materiálů. Matrace musí dobře sedět a postel samozřejmě musí mít vhodnou velikost pro dané dítě. Pokud je postýlka příliš velká, mohlo by se zranit.

Cena

Dalším důležitým faktorem při výběru postýlky pro dítě je cena. Je pochopitelně nutné vybírat takové postýlky, které se vejdou do rodinného rozpočtu. Na druhou stranu je dětská postýlka něčím, na čem se rozhodně nevyplatí šetřit. Je mnohem rozumnější si trochu připlatit, než za pár měsíců shánět nový kus.

Pohodlí

Dalším klíčovým faktorem je pohodlí. Matrace musí mít správnou velikost a tvrdost. Dále je důležité, aby byla postel dobře prodyšná a dítěti nebylo v noci příliš horko, nebo naopak příliš chladno.

Podstatnou roli hraje také styl postýlky. Nejoblíbenější volbou jsou klasické postýlky, nicméně existují také kolébky, různé koše a další. Při rozhodování, který typ postýlky je pro dítě nejvhodnější, je třeba zvážit věk a velikost dítěte.

Jak by měla postýlka vypadat?

V neposlední řadě je vhodné myslet i na estetickou stránku postýlky. I když je důležité vybrat postel, která je v první řadě funkční a bezpečná, měla by v dětském pokojíčku také dobře vypadat. Vždy je namístě hledat modely v barvách a vzorech, které ladí se zbytkem pokoje.

Výběr správné postele pro dítě je nutné nepodcenit. Výše zmíněné tipy pomohou vybrat ten nejlepší produkt, který bude bezpečný a zároveň bude dobře vypadat. S trochou pátrání lze najít dokonalou postel, která bude sloužit dlouhá léta.