Kam s dětmi na letní dovolenou?

Většina rodičů každoročně řeší dilema, kam vyrazit s dětmi na dovolenou, aby si užili spoustu legrace a rodiče během vymýšlení zábavného programu nezkolabovali vyčerpáním. Na dovolené v resortech v zahraničí jsou standardem bohaté animační programy pro děti i dospělé. Jak však v tuzemsku?

Pokud se rodina rozhodne strávit letní dovolenou v Česku, na kvalitní program pro děti nebo dokonce hlídání narazí málokde. Přitom podle průzkumů tráví dovolenou poznáváním krás České republiky více než polovina Čechů.

Naštěstí se i mezi českými hotely najdou výjimky, kde se lze setkat s nabídkou bohatého a originálního programu pro děti. Celodenní animační program pro děti poskytne dostatečnou variabilitu a do denního rozpisu lze s partnerem bez obav zařadit například romantickou procházku ve dvou nebo rozmanité wellness procedury, které dodají energii a zbaví stresu.

Děti si na rodiče během nabitého animačního programu ani nevzpomenou. Dospělákům animátoři nabídnou sportovní soutěže a lekce. Hotely orientované rodiny s dětmi poskytují:

  • bezproblémové ubytování (i v rodinných pokojích), vstřícný přístup personálu
  • vybavený dětský koutek a v něm animační program se zkušenými animátory v ceně pobytu
  • možnost hlídání dětí
  • možnost zapůjčení dětské chůvičky, deskových her, dětských DVD
  • v restauraci dětskou sedačku, dětské menu, dětský příbor i možnost ohřátí pokrmu
  • v bazénu sedací kruh, pásek na plavání, přebalovací pult

Hotely tohoto typu se nacházejí převážně v horských oblastech. Odpadá tak starost, kam s dětmi na hory v zimě. V létě i v zimních měsících mají hory své neopakovatelné kouzlo.

Při aktivní dovolené si odpočine tělo i mysl

V hotelech v krásném a zdravém prostředí Krkonoš, Šumavy nebo Žďárských vrchů lze začít brzy ráno a rozhýbat se v bazénu hodinou aqua aerobicu. V nabídce jsou lekce zumby nebo cvičení v posilovně pod vedením profesionálního trenéra a animátoři pořádají i turnaje v různých skupinových či netradičních sportech.

Nechybí například šipky či lukostřelba. Většina lekcí je v nabídce odpoledne i dopoledne, takže si lze vybrat čas. Dovolenou tak lze strávit velmi aktivně a posílit tělo i mysl. Odpočinout si je možné i večer u sklenky něčeho dobrého a při živé hudbě, která je rovněž neodmyslitelnou součástí animačních programů.

Dětské animační programy

Dětské animační programy slaví v hotelech jednoznačně úspěch. A to jak u dětí, tak u rodičů – ti si totiž konečně užijí zasloužený odpočinek. Programy pro děti nemají pevně daný harmonogram, protože děti si, jak známo, během svého dovádění na harmonogramy příliš nepotrpí.

Program je vymýšlen na míru dětem, které se ho právě účastní, přizpůsobujeme ho jejich věku i zájmům a samozřejmě se s dětmi snažíme trávit co nejvíce času venku. Ještě se nestalo, že by děti nebyly spokojené a šťastné a a spokojení jsou tak i rodiče. Děti tak sportují, hrají hry nebo třeba rozvíjí svou kreativitu během malování na trička a hrníčky.

Dětský klub začíná každý den v osm ráno a končí ve čtyři odpoledne. Lze tak bez obav vyrazit třeba na delší horskou túru, kterou by ratolest ještě nezvládla. Stejně tak může dítě strávit v klubu třeba jen dopoledne a rodiče si zatím mohou zaplavat, zahrát volejbal nebo si zalenošit během příjemné wellness procedury, a po obědě vyrazit objevovat krásy okolní přírody všichni společně.