Kam s dětmi na letní dovolenou?

Pokud každoročně řešíte dilema, kam vyrazit s dětmi na dovolenou, aby si užili spoustu legrace a vy během vymýšlení zábavného programu nezkolabovali vyčerpáním, nejste sami. To řeší asi většina rodičů. Na dovolené v resortech v zahraničí jsou standardem bohaté animační programy pro děti i dospělé, pokud se ale rozhodnete strávit letní dovolenou v tuzemsku, na kvalitní program pro děti nebo dokonce pouhé hlídání narazíte málokde. Přitom podle loňských průzkumů tráví dovolenou poznáváním krás České republiky více než polovina Čechů.

Naštěstí se i mezi českými hotely najdou výjimky, kde se setkáte s nabídkou bohatého a originálního programu pro děti. Pokud si vyberete hotely s certifikátem Baby Friendly, nudit se rozhodně nebudete! Celodenní animační program pro děti vám poskytne dostatečnou variabilitu a do denního rozpisu můžete s partnerem bez obav zařadit například romantickou procházku ve dvou nebo rozmanité wellness procedury, které vám dodají energii a zbaví stresu.

A můžete si být jisti, že vaše děti si na vás během nabitého animačního programu ani nevzpomenou. Dospělákům animátoři nabídnou sportovní soutěže a lekce. Ani o dovolené tak nevyjdete ze cviku!

Hotel s certifikátem Baby Friendly rodinám s dětmi garantuje:

  • bezproblémové ubytování (třeba i v rodinných pokojích), vstřícný přístup personálu
  • vybavený dětský koutek a v něm animační program se zkušenými animátory v ceně pobytu
  • možnost hlídání dětí
  • možnost zapůjčení dětské chůvičky, deskových her, dětských DVD
  • v restauraci dětskou sedačku, dětské menu, dětský příbor i možnost ohřátí pokrmu
  • v bazénu sedací kruh, pásek na plavání, přebalovací pult

Při aktivní dovolené si odpočine tělo i mysl

V průběhu letošních letních prázdnin nabízí zdarma animační programy pro děti a dospělé například řada horských hotelů ze sítě OREA HOTELS. V krásném a zdravém prostředí Krkonoš, Šumavy nebo Žďárských vrchů můžete s programem začít už v půl osmé ráno a rozhýbat se v bazénu hodinou aqua aerobicu. A pokud snad nepatříte mezi ranní ptáčata, lekce se opakuje ještě v deset hodin dopoledne. Snídaně nebo dopolední káva chutnají po hodinovém sportovním výkonu mnohem lépe!

V nabídce jsou lekce zumby nebo cvičení v posilovně pod vedením profesionálního trenéra a animátoři pořádají i turnaje v různých skupinových či netradičních sportech. Nechybí například šipky či lukostřelba. Většina lekcí je v nabídce odpoledne i dopoledne, takže si můžete vybrat čas, který vám vyhovuje. Dovolenou tak můžete strávit velmi aktivně a posílit tělo i mysl.

Odpočinout si však můžete i večer u sklenky něčeho dobrého a při živé hudbě, která je rovněž neodmyslitelnou součástí animačních programů.

Šťastné dítě nezlobí

Dětské animační programy slaví v hotelech jednoznačně úspěch. A to jak u dětí, tak u rodičů – ti si totiž konečně užijí zasloužený odpočinek. Programy pro děti samozřejmě nemají pevně daný harmonogram, protože děti si, jak známo, během svého dovádění na harmonogramy příliš nepotrpí.

„Program vymýšlíme na míru dětem, které se ho právě účastní, přizpůsobujeme ho jejich věku i zájmům a samozřejmě se s dětmi snažíme trávit co nejvíce času venku. Ještě se nám nestalo, že by děti nebyly spokojené a šťastné a jak známo, šťastné dítě nezlobí a spokojení jsou tak i rodiče,“ popisuje strategii úspěchu animačních programů jedna z animátorek. Děti tak sportují, hrají hry nebo třeba rozvíjí svou kreativitu během malování na trička a hrníčky.

Dětský klub začíná každý den v osm ráno a končí ve čtyři odpoledne. Můžete tak bez obav vyrazit třeba na delší horskou túru, kterou by vaše ratolest ještě nezvládla. Stejně tak může dítě strávit v klubu třeba jen dopoledne a vy si zatím můžete zaplavat, zahrát volejbal nebo si zalenošit během příjemné wellness procedury, a po obědě můžete vyrazit objevovat krásy okolní přírody všichni společně.

Jaký program nabízejí?

Kromě animačního programu pro děti a dospělé mají v lázeňském OREA Hotelu Fontána (v Luhačovicích třešničku na dortu navíc, kterou jistě ocení milovníci tance i filmové klasiky. Místní animátoři se inspirovali filmovým hitem 80. let Hříšný tanec. V nabídce jsou mimo jiné i lekce různých více či méně exotických společenských tanců s profesionálním tanečním párem. Takže taneční střevíčky s sebou!

S celou rodinou do OREA Hotelu Horal

Hotel Horal ve Špindlerově mlýně není perfektní základnou pro vaši dovolenou jen v zimě. V létě oceníte krásnou přírodu i adrenalinové sportovní atrakce v okolí. Hotel nabízí celodenní animační programy, wellness i gastronomické zážitky!

Aktivní dovolená na horách v OREA Vital Hotelu Sklář

Podle hodnocení turistů je Hotel Sklář nejlepším hotelem v Harrachově! Klidná poloha u lesa a přitom jen pět minut chůze do centra.

Poznejte letní Špičák v OREA Wellness Hotelu Horizont

Moderní Hotel Horizont s wellness areálem v klidném prostředí na louce uprostřed lesů nabízí odpočinek a výbornou gastronomii.

OREA Hotel Devět Skal – přímo ve středu České republiky

Hotel Devět Skal uprostřed chráněné krajinné oblasti je ideálním místem pro teambuilding, pobyty s malými dětmi i rekreační procházky v přírodě pro seniory.