Typy hypoték a jakou si sjednat

Řekneme si hlavní rozdělení hypoték. Uvedeme si jednotlivé typy hypoték. A pomůžeme vám v tom, aby jste si sjednaly tu nejlepší hypotéku.

Hypotéka je vždy jištěná nemovitostí

Základ u hypotéky je v tom, že hypotéka je vždy jištěná nemovitostí. Jako zástava tedy bude sloužit rodinný dům nebo byt. Banka má tak dluh dobře zajištěný a pak je ochotná lidem půjčit lidem velkou částku na malý roční úrok. Úroky u hypotečních úvěrů jsou teď v České republice opravdu hodně nízko.

Jednotlivé typy hypoték

Nejvíce oblíbená je účelová hypotéka. To je hypotéka pro financování svého bydlení. Dnes má hypotéku opravdu hodně lidí. Často je to jediná možnosti, jak mít někdy vlastní bydlení. V tomto případě se musí peníze nutně využít na bydlení. Existuje však také neúčelová hypotéka, kdy je možné peníze použít na cokoliv. Neúčelová hypotéka je známější pod názvem Americká hypotéka. Často se používá na poplacení dluhů nebo pro rozjezd nového podnikání.

Vybírejte si

Vy jako zákazník by jste si měly vybírat. Určitě tedy neudělejte základní chybu v to, že si vezmete první hypotéku kterou uvidíte. Pak by vaše hypotéka mohla být úplně zbytečně drahá. Musí se provést také řádná kalkulace hypotéky, aby jste viděly, jak bude vypadat měsíční splátka hypotéky. Aby jste se mohly podle toho zařídit.

Můžete využít srovnávače a porovnávače

Aby byla výsledkem co nejnižší hypotéka, tak můžete využít i různé webové srovnávače. Webových srovnávačů funguje celá řada. Někdy jsou však některé nabídky upřednostňovány jen kvůli provizi. Takže je určitě dobré a nutné si projet více takových hypotečních srovnávačů.