4 důvody, proč kupovat dárky přes internet

V dnešním světě se nakupování online stalo jedním z nejoblíbenějších způsobů nákupu. Od potravin přes oblečení až po nábytek. Existuje mnoho důvodů, proč je nakupování online tolik oblíbené. Proč nakupovat nejen dárky přes internet?

Nakupování dárků či jiného zboží přes internet je velice výhodné a stále oblíbenější. To, že placení kartou na internetu je pořád populárnější, je zjevné i z oficiálních statistik.

Vzhledem k pohodlí, rozmanitosti, úsporám a recenzím, které online nakupování nabízí, není divu, že se zákazníci při svých nákupech obracejí na internet.

Přes internet lze dneska koupit všechno, na co si člověk vzpomene. Od vintage oblečení přes elektroniku, vonné tyčinky až po potraviny. Na internetu je zkrátka možné najít téměř vše, co je třeba.

Mezi lídry v nakupování přes internet patří Amazon eshop. Nabízí něco pro každého. Od knih přes oblečení až po elektroniku. Do ČR doručuje zdarma skrze Amazon.de. Ke gigantům v online nakupování se řadí čínská Alibaba. Její nevýhodou je, že Alibaba shop v češtině zatím není. Každý si ovšem jistě poradí s některým z online překladačů.

Alibaba je jedním z největších obchodů na světě. Byť je v anglickém jazyce, jak je uvedeno výše. Existuje několik tipů, díky kterým je možné mít e-shop Alibaba česky. U nás se velké oblibě těší internetové obchodní domy typu Gigamat.cz.

Mezi klasické oblíbené české či mezinárodní eshopy patří Zalando, About you, nebo globální společnosti jako H&M. Oblíbený je také Zoot. Na všech těchto eshopech se dá koupit oblečení, boty, doplňky a mnoho dalšího.

Navíc nabízejí všechny eshopy snadné vrácení zboží. Vrácení peněz za boty ZOOT trvá zhruba týden a celý proces vrácení je opravdu jednoduchý.

Jaké výhody má nakupování přes internet?

1. Úspora peněz

Nakupování online často ušetří peníze. Mnoho internetových prodejců nabízí slevy a nabídky, které v kamenném obchodě člověk nenajde.

Ušetřit ještě může, když si vybrané zboží vyzvedne ve výdejně e-shopu a navíc zaplatí online. Díky výdejně ušetří cenu za doručení zboží a platbou online za dobírku. V zavedených internetových obchodech se platby online není třeba bát, protože je zabezpečená.

2. Větší výběr a pohodlí 

Nakupování online je neuvěřitelně pohodlné. Člověk nemusí opouštět pohodlí svého domova a nakupovat může kdykoli během dne nebo v noci. Nemusí se také zabývat dopravou, parkováním nebo dokonce čekáním ve frontě. Stačí se jen přihlásit do počítače a začít nakupovat.

Člověk nemusí obcházet nákupní centra, zdržovat se čekáním v dlouhých frontách u pokladen a vyhne se i všudypřítomnému stresu. Na internetu je také mnohem větší výběr zboží než v kamenných obchodech.

Nakupování online umožní přístup k mnohem širšímu sortimentu výrobků, než jaký by člověk našel v kamenném obchodě. Díky internetu může snadno porovnat ceny a najít tu nejlepší nabídku. Může také najít jedinečné zboží z celého světa, které by v místním obchodě možná nenašel.

Kvalitní e-shopy nabízejí zákazníkům přehledné vyhledávače zboží, takže se člověk v nabídce snadno zorientuje. Nemusí procházet regály kamenných prodejen, kde ani nemá jistotu, že najde to, co hledá.

3. Vrácení zboží do 14 dní

Ze zákona může kupující při nákupu na internetu do 14 dní od vyzvednutí zboží odstoupit od smlouvy a zboží vrátit. A to se může zejména u dárků hodit. Dle zákonné úpravy si zboží zakoupené na dálku může zákazník vyzkoušet, avšak neměl by ho „používat“.

Nicméně některé eshopy jsou více benevolentní a na vrácení zboží dávají zákazníkovi více času. Například čínský eshop Shein vrácení zboží umožňuje až do 30 dnů od zakoupení. Má však spoustu jiných přísných kritérií pro vrácení zboží. Je ale důležité brát v potaz daň, jak je to s Shein DPH 2022?

Je tedy patrné, že se nemusí obávat zjistit užitné vlastnosti produktu. Avšak například nové boty by venku nosit neměl.

4. Rychlost a jednoduchost

Nakupování v internetovém obchodě je jednoduché. Na nákupních rádcích, které provozují jednotlivé e-shopy, jsou i zjednodušené návody, jak při nákupu postupovat, jaké jsou způsoby platby, jaké jsou dodací podmínky zboží a další užitečné informace.

V případě jakýchkoli dotazů navíc může zákazník prodejce prostřednictvím nákupního rádce kontaktovat. Ochotní operátoři při realizaci nákupu pomohou.