4 důvody, proč kupovat dárky přes internet

Pokud máte raději praktičnost, rychlost a pohodlnost, tak nákup vánočních dárků online, je přesně to pravé pro vás. Díky němu nejen ušetříte čas a peníze, ale vyhnete se přeplněným obchodům a vyberete si z širší nabídky. A navíc vám zbude čas užít si klidnou vánoční atmosféru.

Nakupování vánočních dárků přes internet je velice výhodné a stále oblíbenější. To, že placení kartou na internetu je pořád populárnější, je zjevné i z oficiálních statistik Sdružení pro bankovní karty. Například počet plateb na webu v posledním čtvrtletí roku 2014 vzrostl oproti stejnému období v roce 2013 o více než 60 %.

1. Ušetříte

Placení kartou online je rychlé a velmi pohodlné. K placení můžete využít i kreditní kartu, která je nejvýhodnější formou půjčky. Můžete totiž využít bezúročné období, které je např. ve Sberbank až 45 dnů. Pokud uhradíte včas celou čerpanou částku, neplatíte žádné úroky,“ upozorňuje Radim Kovács, Sberbank.

Ušetřit ještě můžete, když si vybrané zboží vyzvednete ve výdejně e-shopu a navíc zaplatíte online. Díky výdejně ušetříte cenu za doručení zboží a platbou online za dobírku. V zavedených internetových obchodech se platby online vůbec bát nemusíte, protože je pečlivě zabezpečená.

2. Vyhnete se přeplněným obchodům a výběr budete mít větší

Při internetovém nakupování ušetříte nejen peníze, ale i spoustu času, protože dárky lze pořídit z pohodlí domova. Nebudete muset obcházet nákupní centra, zdržovat se čekáním v dlouhých frontách u pokladen a vyhnete se i všudypřítomnému stresu. Na internetu je také mnohem větší výběr zboží než v kamenných obchodech.

Kvalitní e-shopy nabízejí zákazníkům přehledné vyhledávače zboží, takže se v nabídce snadno zorientujete. Nemusíte procházet regály kamenných prodejen, kde ani nemáte jistotu, že najdete to, co hledáte. V e-shopech můžete také snadno porovnat nabídku konkurence, ceny zboží nebo obchodní podmínky.

3. Můžete zboží do 14 dní vrátit

„Ze zákona můžete při nákupu na internetu do 14 dní od vyzvednutí zboží odstoupit od smlouvy a zboží vrátit. A to se může zejména u vánočních dárků hodit,“ vysvětluje Radim Kovács, Sberbank. Dle zákonné úpravy si zboží zakoupené na dálku můžete vyzkoušet, ale neměli byste ho „používat“. Je tedy patrné, že se nemusíte obávat zjistit užitné vlastnosti produktu, jak vám bude vyhovovat, ale například nové boty byste venku nosit neměli.

4. Je to jednoduché

Nakupování v internetovém obchodě je jednoduché. „Na nákupních rádcích, které provozují jednotlivé e-shopy, přesto naleznete i zjednodušený návod, jak při nákupu postupovat, jaké jsou způsoby platby, jaké jsou dodací podmínky zboží a další užitečné informace. V případě jakýchkoli dotazů navíc můžete prodejce prostřednictvím nákupního rádce kontaktovat. Ochotní operátoři vám při realizaci nákupu pomohou,“ říká Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK.