Cvičení na střeše – v Paláci YMCA pro dobrou věc

Pravidelnou „Fit pauzu pro kancelářské povaleče“ zahajují od pondělí 26. září na střeše Paláce YMCA v ulici Na Poříčí 12. Konat se tu bude až do 10. října každé pondělí od 13:15 hodin, v dalších týdnech pak bude pokračovat v tělocvičně tamějšího Sportcentra. Dvacetiminutovou rozcvičku povede zkušená instruktorka Věra Beroušková. Určena je všem lidem se sedavým zaměstnáním z centra Prahy, kteří si chtějí během polední pauzy protáhnout tělo a setřást tak ze sebe i únavu a stres.

„Jen v samotném Paláci YMCA máme momentálně téměř 100 pronajatých kanceláří a v nich mnoho lidí, kteří se chtějí aspoň jednou týdně zdravě provětrat – na naši střechu zveme ale i všechny ostatní zájemce z centra Prahy. Kvůli kapacitě plochy prosíme jen o registraci předem,“ říká iniciátorka akce a ředitelka Paláce YMCA Petra Otřísalová.

Podle ní je krátká rozcvička to nejjednodušší, co lze pro svoje zdraví udělat. Střecha, která je jinak pro veřejnost uzavřená, navíc nabízí i překrásný, duši povznášející výhled na Prahu. Právě propojení péče o tělo, duši a ducha je ostatně i to, oč organizaci YMCA vždy šlo, a co symbolizuje i její znak v podobě červeného rovnostranného trojúhelníku.

„Při nepříznivém počasí se cvičení přesune do tělocvičny: ta se pyšní mimo jiné unikátní klopenou běžeckou dráhou, na níž trénovala třeba Eva Bosáková a Věra Čáslavská,“ dodává Petra Otřísalová.

Sportovní tradice již od 20. let

Na střeše budovy se sportovalo už za první republiky: než její plochu z větší části zabrala kotelna, bývalo tu unikátní basketbalové a volejbalové​ hřiště. Multifunkční Palác YMCA nabízí během roku veřejnosti také další sportovní aktivity: v památkově chráněné budově postavené v roce 1928, stále funguje krytý bazén, je zde posilovna​, sauna a mnoho dalších​ možností zdravého pohybu.