Zumba – konec nudným cvičením, zkušenosti

Zumba je taneční a fitness aktivita, která se stala velmi populární po celém světě. Tato zábavná a energická aktivita se skládá z různých latinsko-amerických tanců, jako je salsa, samba, merengue a reggaeton. Zumba není jen zábavná, ale také přináší mnoho zdravotních výhod.

Zumba byla vytvořena v 90. letech Alberto Perezem, tanečníkem a choreografem z Kolumbie. Při jednom tréninku si uvědomil, že si zapomněl hudbu a měl pouze kazetu s latinsko-americkými skladbami.

Takto vznikla základní koncepce zumba – tanec a fitness s latinsko-americkým rytmem. Postupem času se zumba stala celosvětovým fenoménem a v současné době je tato aktivita provozována v téměř každé zemi světa.

Jak funguje zumba

Zumba je skvělou formou kardiovaskulárního cvičení, které zlepšuje vytrvalost, spalování kalorií a snižuje stres.

Zumba trénuje celé tělo, posiluje svaly a zlepšuje koordinaci pohybů. Během zumba tréninku se používá kombinace různých tanců, které jsou jednoduché a snadno se naučí. Zumba je také zábavná aktivita, která pobaví a zlepší vaši náladu.

Jak začít se zumbou

Pro začátek se zumbou nepotřebuje tanečník žádné zvláštní vybavení. Stačí pohodlné oblečení a dobré sportovní boty. Zumba se často provozuje v tělocvičnách nebo tanečních studiích, ale existuje také mnoho online tréninků, které lze absolvovat doma. Dá se také zakoupit DVD nebo stáhnout mobilní aplikaci pro zumba trénink.

Zumba je skvělou aktivitou pro lidi všech věkových kategorií a úrovní fitness. Pokud má člověk nějaké zdravotní omezení, jako jsou problémy s klouby, srdcem nebo dechem, je důležité se poradit s lékařem před zahájením zumba tréninku.

Zumba je zábavná aktivita, která pomůže zlepšit vaše zdraví a fyzickou kondici. Pokud člověk hledá novou formu cvičení, zumba je skvělou volbou pro vás.

Jak vypadá zumba

Tato sportovní aktivita kombinuje posilovací cviky, taneční kroky a nechybí zde ani základní prvky aerobicu. Zumba je založena na střídání svižné a pomalé části, při čemž dochází k formování postavy a efektivnímu spalování tuků.

Pokud se člověk rozhodne navštívit hodiny zumby, nemá se čeho obávat. Pro úplné začátečníky jsou připravené jednoduché sestavy, které zvládne úplně každý. A to bez rozdílu věku, kondice, váhy atp.

Postupem času se sestavy mění a přidávají se nové prvky. K této zábavné aktivitě nepotřebuje člověk ani žádné zkušenosti s tancem či fitness.

Průběh lekce je jednoduchý.

Zpravidla 60ti minutová hodina má několik částí. V první, tzv. warm-upu, instruktor připraví skupinu nejen po fyzické, ale také po psychické stránce na další části lekce.

Po rozehřátí následuje hlavní, nejdůležitější část, kde hraje hlavní roli již zmiňovaná latinskoamerická hudba.

Hodina končí pomalou muzikou, kdy lektor provádí důležitý „cool down“, kdy sníží tepovou frekvenci a provede protažení.