Zumba – konec nudným cvičením, zkušenosti

Máte rádi tanec? Rádi cvičíte a posilujete, ale zároveň máte dost aerobicu a dalších aktivit? Pokud na tyto otázky odpovíte kladně, je tu pro Vás lepší řešení. ZUMBA! Zkuste spalovat kalorie právě touto zábavnou formou!

Nejprve zabrousíme lehce do historie. Původ zumby zasahuje již do 90. let 20. století, kdy se zrodila úsměvným způsobem.

Kolumbijský lektor aerobicu Alberto Perez si totiž náhodou zapomněl vzít na svou hodinu kazetu s hudbou, a tak mu nezbylo nic jiného, než pustit rytmy latinskoamerické, které měl právě u sebe. Přišla na řadu improvizace. Lidem se tento způsob velmi zalíbil a zumba byla na světě.

Tato sportovní aktivita kombinuje posilovací cviky, taneční kroky a nechybí zde ani základní prvky aerobicu. Zumba je založena na střídání svižné a pomalé části, při čemž dochází k formování postavy a efektivnímu spalování tuků.

Pokud se rozhodnete navštívit hodiny zumby, nemáte se čeho obávat. Pro úplné začátečníky jsou připravené jednoduché sestavy, které zvládne úplně každý. A to bez rozdílu věku, kondice, váhy atp.

Postupem času se sestavy mění a přidávají se nové prvky. K této zábavné aktivitě nepotřebujete ani žádné zkušenosti s tancem či fitness.

Průběh lekce je jednoduchý. Zpravidla 60ti minutová hodina má několik částí. V první, tzv. warm-upu, Vás instruktor připraví nejen po fyzické, ale také po psychické stránce na další části lekce.

Po rozehřátí následuje hlavní, nejdůležitější část, kde hraje hlavní roli již zmiňovaná latinskoamerická hudba.

Hodina končí pomalou muzikou, kdy lektor provádí důležitý „cool down“, kdy sníží tepovou frekvenci a provede protažení.

Z vlastní zkušenosti vím, že zumba je skvělou aktivitou a pro mě to pravé. I když nejsem zrovna sportovní nadšenec, tato činnost mě baví a mohu zaručit, že se u zumby opravdu nebudete nudit.

Ještě stále pochybujete? Neváhejte a vyzkoušejte lekci zumby v okolí Vašeho domova. Uvidíte, že nebudete litovat.