Versace pro H&M

Snad každý milovník módy měl ve svém diáři u 17. listopadu 2011 důležitou poznámku – módní řetězec H&M představil novou exkluzivní kolekci připravovanou Donatellou Versace a jejím italským týmem. Tato kolekce byla představena ve 300 obchodech H&M.

Stalo se již tradicí, že H&M každým rokem uvádí do svých obchodů kolekce vytvořené slavnými návrháři. Od roku 2004 se tu vystřídala řada slavných jmen jako Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Roberto Cavalli, Sonia Rykiel, potom také značky Jimmy Choo či Victor & Rolf.

V roce 2010 si zákazníci z obchodů mohli odnést oblečení od značky Lanvin. Všechny předešlé kolekce znamenaly pro H&M veliký úspěch. Díky kouskům od Jimmyho Choo stály před obchody fronty předem zaregistrovaných slečen, dam, ale i mužů, jen kvůli tomu, aby se pak na pár minut dostaly ke svým vysněným kouskům co nejblíže a mohli si je odnést domů.

Ani Cavalli na pultech nevydržel moc dlouho a během pár hodin nebyl nikde k dostání. Stejně tak extravagantní kousky od dvojice Victor&Rolf. Kolekce Donatelly Versace na tom nebyla jinak.

Versace 17. listopadu 2011 představil ucelenou kolekci pro muže a ženy plnou lesklé kůže, pestrobarevných potisků, hedvábí a ikonických detailů, která byla jakési ohlédnutí se za tím nejlepším, co kdy sourozenci Gianni a Donatella pro „rodinnou“ značku vytvořili. Předvedli také několik bytových doplňků, jako například polštáře nebo luxusní povlečení se vzorem značky.

Značka Versace

Versace je italská módní značka, která se stala symbolem luxusu, módního nadšení a excentrického stylu. Značka byla založena v roce 1978 Gianni Versacem a rychle se stala oblíbenou mezi celebritami a módními nadšenci po celém světě.

Gianni Versace se narodil v Reggio di Calabria v Itálii v roce 1946. V roce 1972 se přestěhoval do Milána, aby začal svou módní kariéru. V roce 1978 založil společnost Versace s cílem vytvořit módu, která by odrážela luxus a extravaganci. Společnost se rychle rozrostla a brzy se stala jednou z nejvýznamnějších módních značek na světě.

Versace nabízí širokou škálu produktů, včetně oblečení, obuvi, kabelek, parfémů a doplňků. Značka se proslavila svými kousky z kůže, kožešin a výrazných tisků. Versace také spolupracovala s mnoha umělci a designéry, jako jsou Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat a Tim Burton.

Versace se také proslavila svým ikonickým logem Medusa, které se stalo symbolem značky. Gianni Versace si tento motiv vybral, protože Medusa je symbolem krásy a síly. Logo se objevuje na mnoha produktech značky a je velmi populární mezi fanoušky módy.

Kromě módy se Versace také angažuje v charitativních aktivitách, včetně podpory organizací zabývajících se vzděláním a ochranou životního prostředí.

Po smrti Gianniho Versace v roce 1997 převzala značku jeho sestra Donatella Versace. Pod jejím vedením zůstává značka Versace úspěšná a vlivná v oblasti módy a luxusního stylu. Donatella Versace se snaží pokračovat v odkazu svého bratra a dále rozvíjet značku.

Celkově je Versace známá svým luxusním stylem, výraznými tisky a kvalitními produkty. Značka je stále velmi populární a je často spojována s módními ikonami a celebritami. Versace je symbolem módního nadšení a luxusu a zůstává jednou z nejvýznamnějších módních značek na světě.